Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 01:16

Візит делегації Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України на чолі з заступником Міністра Г.Б.Тукою до Азербайджану

01 вересня 2017, 16:21

30-31 серпня 2017 р. Азербайджан відвідала з робочим візитом делегація Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України на чолі з заступником Міністра Г.Тукою.

Цей візит мав важливе значення у контексті обміну досвідом щодо заходів, які вживаються на державному рівні в Україні та Азербайджані з метою вирішення проблем вимушених переселенців, з якими стикаються обидві держави. Така взаємовигідна співпраця розвивається відповідно до рішень, прийнятих під час 11-го засідання Спільної міжурядової Українсько-Азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва, яке відбулося у 2016 році за співголовування Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубка та Першого заступника Прем’єр-міністра Азербайджану Я.Еюбова.

Під час візиту українська делегація була прийнята Віце-прем'єр-міністром - Головою Державного комітету у справах біженців і вимушених переселенців Азербайджану А.Гасановим, який ознайомив із законодавчою базою, а також досягненнями державної політики в Азербайджані з вирішення цілого комплексу соціальних, житлово-побутових тощо проблем у понад 1 млн. 200 тис. біженців і вимушених переселенців в АР. Відзначено важливу роль у цьому контексті загальнонаціонального лідера Г.Алієва та Президента АР І.Алієва. Як підкреслив А.Гасанов, Азербайджан, зазнавши етнічних чисток та окупації частини своєї території, маючи один з найбільших серед інших країн показник кількості вимушених переселенців на душу населення, готовий надалі ділитися у дусі дружби та партнерства з Україною своїм багаторічним і результативним досвідом.

Також у ході візиту українська делегація провела переговори з керівником Фонду соціального розвитку вимушених переселенців АР С.Ахмедовим, а також з представниками Національного агентства з розмінування територій АР з метою вивчення досвіду діяльності цих двох установ, надзвичайно актуального для нашої держави. 

Важливе значення у програмі перебування в Азербайджані мало відвідання українською делегацією місць компактного тимчасового розселення вимушених переселенців – у колишньому студентському гуртожитку у м. Баку, а також нового містечка для біженців та переселенців з нині окупованого Зангіланського району, побудованого поблизу столиці АР.

Зокрема, азербайджанська сторона надала корисну можливість наочно ознайомитися з досягнутими нею результатами у вирішенні соціальних, побутових, освітніх, економічних тощо проблем, працевлаштування біженців і вимушених переселенців. Ці питання також були обговорені з керівництвом виконавчої влади Зангіланського району, розміщеної у тому ж містечку. Глава української делегації зробив запис у книзі почесних гостей у відновленому районному музеї.

Під час перебування в Баку заступник Міністра Г.Тука провів зустріч з представниками азербайджанських ЗМІ у «Міжнародному Фонді Євразія Прес». Він розповів про схожі з Азербайджаном проблеми, з якими стикається сьогодні Україна у зв’язку з порушенням суверенітету та територіальної цілісності держави  з боку Росії. Він наголосив на важливому значенні обміну досвідом з азербайджанськими партнерами щодо державних і недержавних заходів у сфері соціального забезпечення осіб, які втратили своє житло, у т.ч. із залученням міжнародної підтримки.

Українська делегація у м. Баку поклала квіти на Алеї шахідів до могил тих, хто віддав життя за незалежність і територіальну цілісність Азербайджанської Республіки.

В Україні високо цінують готовність Азербайджану ділитися своїм досвідом з нормативно-правового забезпечення та практичної реалізації державної політики, міжнародної співпраці у сфері допомоги і соціального захисту вимушених переселенців, а також з питань розмінування та поступової відбудови районів, постраждалих внаслідок бойових дій.

Така співпраця з азербайджанськими партнерами сприятиме подоланню тих чисельних проблем, з якими стикається Україна внаслідок тимчасової окупації частини її території з боку Росії, а також триваючих під російським контролем та прямої участі терористичних дії на Донбасі.

Останні новини

У Баку відбувся Шостий раунд Українсько-Азербайджанських консультацій з консульсько-правових питань | Вчора, 09:34

15-16 березня 2018 року в місті Баку відбувся Шостий раунд Українсько-Азербайджанських консультацій з консульсько-правових питань, який проходив під головуванням Директора департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергія Погорельцева і Начальника Консульського департаменту Міністерства закордонних справ Азербайджанської Республіки Фаіга Багірова. В рамках консультацій також відбулася зустріч керівника Української делегації С.Погорельцева із Головою Державної міграційної служби АР Фірудіном Набієвим.

Відбувся відео-міст школярів Києва та Баку | 14 березня, 13:35

13 березня 2018 року школярі з України та Азербайджану провели відео-міст, організований Національною бібліотекою України для дітей та Азербайджанською республіканською дитячої бібліотекою ім. Ф.Кочарлі.

У Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 12 березня, 07:52

11 березня 2018 р. у Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки. У фіналі зустрілись Збірна Верховної Ради України зі збірною Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки.

Щодо презентації в Баку книги про Україну «Під одним небом» | 10 березня, 14:20

10 березня 2018 р. Посол України в Азербайджанській Республіці О.П.Міщенко узяв участь у презентації книги азербайджанського письменника-журналіста Б.Мікаїлі «Під одним небом».

Збірна Верховної Ради України вийша у фінал Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 10 березня, 12:11

У рамках Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки відбувся матч збірної Верховної Ради України із збірною Великих Національних Зборів Туреччини. З рахунком 4:2 команда України вийшла у фінал