Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 01:57

Посольством України в Азербайджанській Республіці проведено урочисте прийняття з нагоди 26-ї річниці Незалежності України

21 вересня 2017, 11:57

20 вересня 2017 р. Посольством України було проведено урочисте дипломатичне прийняття з нагоди 26-ї річниці  Незалежності України.

У своїй офіційній промові, яку Посол України Олександр Міщенко виголосив азербайджанською мовою він наголосив, що це свято незалежності українці відзначають у надзвичайно складних умовах, пов'язаних з військовою агресією Російської Федерації проти України, в результаті чого відбулася незаконна окупація Росією Криму. Сьогодні на сході України сепаратисти, при зовнішній військовій підтримці Росії продовжують збройну агресію, в результаті якої гинуть люди, в тому числі мирне населення.

 

Проте, Україна продовжує свій курс на євроінтеграцію, агресія Росії проти України не зламала і ніколи не зломить український народ у боротьбі за свою територіальну цілісність. І в цій боротьбі ми особливо цінуємо міжнародну допомогу і підтримку країн - наших партнерів.

Посол від імені України висловив вдячність Президенту Азербайджанської Республіки пану Ільхаму Алієву за незмінну позицію Азербайджану щодо підтримки територіальної цілісності України в рамках її міжнародно-визнаних кордонів. Оскільки Азербайджан, як ніхто інший, знає ціну військової агресії і сепаратизму.

Олександр Міщенко наголосив, що Президент України Петро Порошенко під час свого першого офіційного візиту до Азербайджанської Республіки у липні 2016 року висловив повну підтримку територіальної цілісності Азербайджану і окремо підкреслив, що «статус-кво» не може бути прийнятним, тому що це не є вирішенням питання і в Україні це дуже чітко розуміють і усвідомлюють.

Заступник Міністра закордонних справ АР Халаф Халафов привітав українців від імені Президента та Уряду Азербайджанської Республіки з 26-ю річницею Незалежності України.

 

Він наголосив на існуючій взаємній політичній довірі на високому рівні між двома країнами, яке забезпечило розвиток і поглиблення двосторонніх відносин. Всебічне співробітництво між Азербайджаном і Україною засноване на історично сформованих дружніх відносинах.

Представник МЗС Азербайджану зазначив, що обмін візитами на високому рівні відкрив нову сторінку в українсько-азербайджанських відносинах, а також сприяв зміцненню співпраці у різних сферах.

Халаф Халафов висловив упевненість у тому, що відносини між Азербайджаном і Україною і надалі будуть активно розвиватися.

 

Після офіційних промов, за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету української держави Посол України в Азербайджані О.Міщенко вручив нагороди Президента України - медаль «За працю і звитягу», завідуючій відділом міжнародного життя суспільно-політичної газети «Ехо» Тофігі Касімовій (Нурані) та голові правління «Українського конгресу Азербайджану» Юрію Осадченку.

За заслуги в об'єктивному висвітленні взаємовідносин між Азербайджаном та Україною почесними грамотами Посольства були нагороджені президент Міжнародного Фонду Євразія Прес Умуд Мірзаєв, голова Центру Політичних Досліджень «Атлас» Ельхан Гулєів та головний редактор суспільно-політичного журналу «Історичні особистості» Халіл Карахмедов.

На прийомі були присутні офіційні особи, депутати Міллі Меджлісу, посли зарубіжних країн в Азербайджані, бізнесмени, представники українських діаспорських організацій в Азербайджані, громадськості та преси.

В рамках прийняття Посольством України було підготовлено тематичну виставку, яка включала: стенд щодо візиту Президента України П.Порошенка до Азербайджанської Республіки (13-14 липня 2016 р.), туристичного, інвестиційного та культурного потенціалу України. Окремі стенди також були присвячені розвитку оборонного комплексу України, реформуванню Збройних сил та досягненням України в аерокосмічній сфері. Крім того, азербайджанські діти з української громади м.Сумгаїт підготували виставку дитячих малюнків на тему «Україна очима дітей  з Азербайджану».

Під час прийняття також відбулася презентація нового примірника журналу «Історичні особистості» присвяченого Україні.

 

Гості заходу мали можливість скуштувати продукти та напої українського виробництва.

 

У святковому концерті з нагоди 26-ї річниці Незалежності України переможниця дитячого пісенного конкурсу "Зима" Назрін Асадова, заслужена артистка України Римма Шаповалова, дитячий вокальний колектив «Меджик Джус», хореографічний ансамбль «Nero Kids» та фіналіст шоу «Голос Азербайджану» Гусейн Абдуллаєв. Головним режисером концертної програми стала Лариса Леванова  – Асистент головного режисера Національної опери України.

 

Традиційною вже стала участь театру пісні з України «Джерела», які окрім відомих українських хітів та попурі на світові хіти вперше виконали акапелла гімн Азербайджанської Республіки на українській мові. Зазначене виконання азербайджанського гімну вразило усіх присутніх, а відео виступу в інтернеті набуло позитивного резонансу.  

 

Урочисте прийняття відбулось за підтримки українських компаній: ПРАТ  «Індар» та ТОВ «Автокапітал-Азербайджан», а також технічного партнера - української компанії "Євромедіа", яка забезпечила сучасний LED екран 24м2 та якісне звукове обладнання. 

Детальніша фотогалерея за посиланням

Останні новини

Відбувся відео-міст школярів Києва та Баку | 14 березня, 13:35

13 березня 2018 року школярі з України та Азербайджану провели відео-міст, організований Національною бібліотекою України для дітей та Азербайджанською республіканською дитячої бібліотекою ім. Ф.Кочарлі.

У Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 12 березня, 07:52

11 березня 2018 р. у Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки. У фіналі зустрілись Збірна Верховної Ради України зі збірною Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки.

Щодо презентації в Баку книги про Україну «Під одним небом» | 10 березня, 14:20

10 березня 2018 р. Посол України в Азербайджанській Республіці О.П.Міщенко узяв участь у презентації книги азербайджанського письменника-журналіста Б.Мікаїлі «Під одним небом».

Збірна Верховної Ради України вийша у фінал Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 10 березня, 12:11

У рамках Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки відбувся матч збірної Верховної Ради України із збірною Великих Національних Зборів Туреччини. З рахунком 4:2 команда України вийшла у фінал

В Баку відбулися заходи з нагоди Дня народження Великого Кобзаря | 10 березня, 09:51

9 березня 2018 року Посольством України в Азербайджанській Республіці відзначено День народження Т.Г.Шевченка – видатного поета, письменника, громадського діяча, борця за свободу і незалежність нашої держави. До заходів Посольства України також долучилися українці Азербайджану.