Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 15:22

Павло Клімкін перебуває з офіційним візитом у Азербайджанській Республіці

03 жовтня 2017, 17:56

3 жовтня 2017 року у рамках офіційного візиту в Азербайджанську Республіку Глава МЗС України Павло Клімкін був прийнятий Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.

У ході зустрічі Міністр Павло Клімкін передав вітання Президента України Петра Порошенка та запевнення готовності української сторони прийняти Президента Азербайджану Ільхама Алієва з офіційним візитом, у рамках якого планується провести Шосте засідання Ради Президентів України і Азербайджану.

Під час переговорів з обох сторін було підтверджено тверду та беззаперечну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та Азербайджанської Республіки в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Сторони позитивно відзначили високу динаміку двостороннього діалогу та активізацію співпраці в економічній сфері. Підтвердженням цього слід вважати те, що товарообіг за 6 місяців поточного року вже перевищив обсяг двосторонньої торгівлі за весь 2016 рік.

Учасники зустрічі підтвердили зацікавленість обох країн у подальшому поглибленні усього спектру двостороннього співробітництва.

Цього ж дня відбулися також переговори Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Главою МЗС Азербайджану Ельмаром Мамед’яровим.

Основна увага під час переговорів приділялася обговоренню перспективних напрямів українсько-азербайджанської співпраці в політичній, торговельно-економічній, енергетичній, транспортній, культурно-гуманітарній, військово-технічній та інших галузях.

Співрозмовники висловили задоволення активною динамікою двостороннього діалогу та позитивною динамікою виконання, станом на даний час, домовленостей, досягнутих у рамках П'ятого засідання Ради Президентів України та Азербайджану, проведеного у Баку в 2016 році. У цьому контексті Глави МЗС двох країн обговорили підготовку Шостого засідання Ради Президентів, яке має відбутися у рамках офіційного візиту Президента Азербайджану І.Алієва в Україну.

Глави зовнішньополітичних відомств двох країн погодили графік візитів високого рівня, обговорили низку питань щодо обміну досвідом, зокрема у сфері забезпечення прав вимушених переселенців, а також домовилися щодо алгоритму політичних консультацій на рівні Міністерств закордонних справ обох країн.

Сторони підтвердили взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності обох країн, а також підкреслили важливість подальшої консолідації зусиль у відстоюванні базових принципів міжнародного права та протистоянні сучасним викликам. Були окреслені напрями співпраці у рамках міжнародних та регіональних організацій, зокрема у рамках ООН, ОБСЄ, РЄ, ОЧЕС та ГУАМ. 

Павло Клімкін також здійснив покладання вінків до могили Загальнонаціонального лідера Азербайджану Гейдара Алієва, могили його дружини Заріфе Алієвої та до вічного вогню на Алеї Шехідів.

Останні новини

Українці в Азербайджані закінчують 2017 рік на позитиві. | 29 грудня 2017, 17:01

Український культурно-освітній центр при Бакинському слов’янському університеті визнано найкращим серед аналогічних центрів, які функціонують при БСУ.

Зустріч Посла України в Азербайджані О.Міщенка з Міністром енергетики Азербайджану П.Шахбазовим | 26 грудня 2017, 14:17

26 грудня 2017 року відбулась робоча зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла України в Азербайджанській Республіці О.Міщенка з Міністром енергетики Азербайджанської Республіки П.Шахбазовим.

У м.Баку проведено вечір української пісні та поезії «Українські вечорниці 2017» | 24 грудня 2017, 15:55

23 грудня 2017 р. у м.Баку відбулись Українські вечорниці. Зазначений захід був організований Українським конгресом Азербайджану під керівництвом Ю.Осадченка та українською громадою імені І.Франка у місті Сумгаїт під керівництвом Т.Мусаєвої за підтримки Посольства України в Азербайджані та за участі Сураханського відділення Української громади ім. Т.Шевченка.

В Азербайджані відкрито нову діаспорську організацію – Українську громаду ім. І.Франка у місті Сумгаїт. | 19 грудня 2017, 16:12

19 грудня 2017 р. у м.Сумгаїт відбулось офіційне відкриття Української громади ім. І.Франка.

19 грудня 2017 р. Посол України в Азербайджані О.Міщенко здійснив регіональний візит у Сумгаїт. | 19 грудня 2017, 15:54

Відбулась зустріч Посла України в Азербайджані О.Міщенка з керівництвом м.Сумгаїт - заступником Глави Виконавчої влади С.Гулієвим.