Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 07:07

Павло Клімкін перебуває з офіційним візитом у Азербайджанській Республіці

03 жовтня, 17:56

3 жовтня 2017 року у рамках офіційного візиту в Азербайджанську Республіку Глава МЗС України Павло Клімкін був прийнятий Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.

У ході зустрічі Міністр Павло Клімкін передав вітання Президента України Петра Порошенка та запевнення готовності української сторони прийняти Президента Азербайджану Ільхама Алієва з офіційним візитом, у рамках якого планується провести Шосте засідання Ради Президентів України і Азербайджану.

Під час переговорів з обох сторін було підтверджено тверду та беззаперечну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та Азербайджанської Республіки в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Сторони позитивно відзначили високу динаміку двостороннього діалогу та активізацію співпраці в економічній сфері. Підтвердженням цього слід вважати те, що товарообіг за 6 місяців поточного року вже перевищив обсяг двосторонньої торгівлі за весь 2016 рік.

Учасники зустрічі підтвердили зацікавленість обох країн у подальшому поглибленні усього спектру двостороннього співробітництва.

Цього ж дня відбулися також переговори Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Главою МЗС Азербайджану Ельмаром Мамед’яровим.

Основна увага під час переговорів приділялася обговоренню перспективних напрямів українсько-азербайджанської співпраці в політичній, торговельно-економічній, енергетичній, транспортній, культурно-гуманітарній, військово-технічній та інших галузях.

Співрозмовники висловили задоволення активною динамікою двостороннього діалогу та позитивною динамікою виконання, станом на даний час, домовленостей, досягнутих у рамках П'ятого засідання Ради Президентів України та Азербайджану, проведеного у Баку в 2016 році. У цьому контексті Глави МЗС двох країн обговорили підготовку Шостого засідання Ради Президентів, яке має відбутися у рамках офіційного візиту Президента Азербайджану І.Алієва в Україну.

Глави зовнішньополітичних відомств двох країн погодили графік візитів високого рівня, обговорили низку питань щодо обміну досвідом, зокрема у сфері забезпечення прав вимушених переселенців, а також домовилися щодо алгоритму політичних консультацій на рівні Міністерств закордонних справ обох країн.

Сторони підтвердили взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності обох країн, а також підкреслили важливість подальшої консолідації зусиль у відстоюванні базових принципів міжнародного права та протистоянні сучасним викликам. Були окреслені напрями співпраці у рамках міжнародних та регіональних організацій, зокрема у рамках ООН, ОБСЄ, РЄ, ОЧЕС та ГУАМ. 

Павло Клімкін також здійснив покладання вінків до могили Загальнонаціонального лідера Азербайджану Гейдара Алієва, могили його дружини Заріфе Алієвої та до вічного вогню на Алеї Шехідів.

Останні новини

Українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України, Міністром економіки і торгівлі С.І.Кубівим відвідала Сумгаїтський хімічний промисловий парк та взяла участь у круглому столі за участі представників бізнесу двох країн | 20 жовтня, 19:44

20 жовтня 2017 року у рамках візиту в Азербайджанську Республіку українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України, Міністром економіки і торгівлі С.І.Кубівим відвідала Сумгаїтський хімічний промисловий парк, де ознайомилася з можливостями цього технічного комплексу. У ході презентації українську делегацію було поінформовано що Сумгаїтський хімічний промисловий парк стане основним постачальником хімічної продукції в регіоні, забезпечуючи випуск високотехнологічної продукції.

Перший віце-прем'єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів перебуває з візитом в Азербайджані | 19 жовтня, 19:31

19-20 жовтня 2017 року в Азербайджані перебуває з візитом Перший віце-прем'єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Павло Клімкін провів зустрічі з Прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расізаде та Головою Міллі Меджлісу Азербайджану Октаєм Асадовим | 03 жовтня, 19:04

3 жовтня 2017 року у рамках офіційного візиту в Азербайджанську Республіку відбулася зустріч Глави МЗС України Павла Клімкіна з Прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расізаде.  

Візит делегації Верховної Ради України у ПА ЄВРОНЕСТ в Азербайджанську Республіку | 22 вересня, 18:28

22 вересня 2017 року делегація Верховної Ради України у ПА ЄВРОНЕСТ у складі народних депутатів України О.Кодоли, В.Курила, Г.Чекіти, В.Корчика та І.Крулька взяла участь у конференції ПА ЄВРОНЕСТ «Гендерна рівність та питання охорони здоров’я жінок у країнах-учасницях Східного Партнерства». 

Посольством України в Азербайджанській Республіці завершено проведення комплексу заходів присвячених 26-й річниці Незалежності України | 22 вересня, 12:46

21 вересня 2017 р. у м.Баку на території Посольства України в Азербайджанській Республіці відбувся урочистий захід з нагоди 26-ої річниці Незалежності України за участю активістів українських діаспорських організацій в АР, а саме «Українського конгресу Азербайджану», Сураханського відділення «Української громади ім. Т.Г.Шевченка в Азербайджані», українців з м.Сумгаїт, а також співробітників ПУ в АР та членів їх родин.