Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 15:18

Павло Клімкін провів зустрічі з Прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расізаде та Головою Міллі Меджлісу Азербайджану Октаєм Асадовим

03 жовтня 2017, 19:04

3 жовтня 2017 року у рамках офіційного візиту в Азербайджанську Республіку відбулася зустріч Глави МЗС України Павла Клімкіна з Прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расізаде.  

Сторони обговорили широке коло питань щодо перспектив поглиблення українсько-азербайджанської співпраці в економічній, енергетичній, транспортній, сільськогосподарській та інших сферах. У цьому зв’язку сторони наголосили на важливості проведення 12-го засідання Спільної міжурядової Українсько-Азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва.

Глава МЗС України позитивно відзначив, що в першому півріччі 2017 року вдалося досягти 12-кратного зростання азербайджанського експорту в Україну, а також збільшення більш, ніж на 60% експорту української продукції в Азербайджан.

У ході переговорів домовлено про подальшу координацію зусиль, спрямованих на розвиток Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту і маршруту «Захід-Південь» як найбільш перспективних транзитних маршрутів для транспортування вантажів з Європейського Союзу в Китай, Індію, Іран, а також країни Середньої Азії та Перської затоки.

Під час переговорів також було позитивно відзначено рівень співпраці в туристичній сфері та в галузі освіти. Обговорено подальші кроки до поглиблення взаємодії в культурно-гуманітарній сфері.

Під час зустрічі Глави МЗС України Павла Клімкіна з Головою Міллі Меджлісу Азербайджану Октаєм Асадовим обговорено шляхи і напрями активізації та подальшого поглиблення міжпарламентської співпраці між Верховною Радою України та Міллі Меджлісом Азербайджанської Республіки.

Сторони підтвердили взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності двох країн у рамках міжнародно визнаних кордонів.

Глава МЗС України наголосив на важливості активізації контактів на рівні керівництва парламентів двох країн і поглибленні міжпарламентського діалогу. У цьому контексті П.Клімкін наголосив на готовності України прийняти Спікера Міллі Меджлісу О.Асадова з офіційним візитом на запрошення Голови Верховної Ради України А.Парубія, яке було передане на розгляд азербайджанської сторони раніше. Також було позитивно відзначено практику співпраці між парламентами обох країн на рівні груп з міжпарламентських зв’язків та комітетів у закордонних справах.

Окрема увага під час зустрічі приділялася поглибленню двосторонньої співпраці в рамках міжнародних організацій та обміну досвідом законодавчого забезпечення статусу окупованих територій.

У рамках офіційного візиту П.Клімкін також поклав квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка, зустрівся з активом української громади в Азербайджані та дав розгорнуте інтерв’ю для провідних азербайджанських ЗМІ.

Останні новини

Українці в Азербайджані закінчують 2017 рік на позитиві. | 29 грудня 2017, 17:01

Український культурно-освітній центр при Бакинському слов’янському університеті визнано найкращим серед аналогічних центрів, які функціонують при БСУ.

Зустріч Посла України в Азербайджані О.Міщенка з Міністром енергетики Азербайджану П.Шахбазовим | 26 грудня 2017, 14:17

26 грудня 2017 року відбулась робоча зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла України в Азербайджанській Республіці О.Міщенка з Міністром енергетики Азербайджанської Республіки П.Шахбазовим.

У м.Баку проведено вечір української пісні та поезії «Українські вечорниці 2017» | 24 грудня 2017, 15:55

23 грудня 2017 р. у м.Баку відбулись Українські вечорниці. Зазначений захід був організований Українським конгресом Азербайджану під керівництвом Ю.Осадченка та українською громадою імені І.Франка у місті Сумгаїт під керівництвом Т.Мусаєвої за підтримки Посольства України в Азербайджані та за участі Сураханського відділення Української громади ім. Т.Шевченка.

В Азербайджані відкрито нову діаспорську організацію – Українську громаду ім. І.Франка у місті Сумгаїт. | 19 грудня 2017, 16:12

19 грудня 2017 р. у м.Сумгаїт відбулось офіційне відкриття Української громади ім. І.Франка.

19 грудня 2017 р. Посол України в Азербайджані О.Міщенко здійснив регіональний візит у Сумгаїт. | 19 грудня 2017, 15:54

Відбулась зустріч Посла України в Азербайджані О.Міщенка з керівництвом м.Сумгаїт - заступником Глави Виконавчої влади С.Гулієвим.