Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 07:07

Павло Клімкін провів зустрічі з Прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расізаде та Головою Міллі Меджлісу Азербайджану Октаєм Асадовим

03 жовтня, 19:04

3 жовтня 2017 року у рамках офіційного візиту в Азербайджанську Республіку відбулася зустріч Глави МЗС України Павла Клімкіна з Прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расізаде.  

Сторони обговорили широке коло питань щодо перспектив поглиблення українсько-азербайджанської співпраці в економічній, енергетичній, транспортній, сільськогосподарській та інших сферах. У цьому зв’язку сторони наголосили на важливості проведення 12-го засідання Спільної міжурядової Українсько-Азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва.

Глава МЗС України позитивно відзначив, що в першому півріччі 2017 року вдалося досягти 12-кратного зростання азербайджанського експорту в Україну, а також збільшення більш, ніж на 60% експорту української продукції в Азербайджан.

У ході переговорів домовлено про подальшу координацію зусиль, спрямованих на розвиток Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту і маршруту «Захід-Південь» як найбільш перспективних транзитних маршрутів для транспортування вантажів з Європейського Союзу в Китай, Індію, Іран, а також країни Середньої Азії та Перської затоки.

Під час переговорів також було позитивно відзначено рівень співпраці в туристичній сфері та в галузі освіти. Обговорено подальші кроки до поглиблення взаємодії в культурно-гуманітарній сфері.

Під час зустрічі Глави МЗС України Павла Клімкіна з Головою Міллі Меджлісу Азербайджану Октаєм Асадовим обговорено шляхи і напрями активізації та подальшого поглиблення міжпарламентської співпраці між Верховною Радою України та Міллі Меджлісом Азербайджанської Республіки.

Сторони підтвердили взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності двох країн у рамках міжнародно визнаних кордонів.

Глава МЗС України наголосив на важливості активізації контактів на рівні керівництва парламентів двох країн і поглибленні міжпарламентського діалогу. У цьому контексті П.Клімкін наголосив на готовності України прийняти Спікера Міллі Меджлісу О.Асадова з офіційним візитом на запрошення Голови Верховної Ради України А.Парубія, яке було передане на розгляд азербайджанської сторони раніше. Також було позитивно відзначено практику співпраці між парламентами обох країн на рівні груп з міжпарламентських зв’язків та комітетів у закордонних справах.

Окрема увага під час зустрічі приділялася поглибленню двосторонньої співпраці в рамках міжнародних організацій та обміну досвідом законодавчого забезпечення статусу окупованих територій.

У рамках офіційного візиту П.Клімкін також поклав квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка, зустрівся з активом української громади в Азербайджані та дав розгорнуте інтерв’ю для провідних азербайджанських ЗМІ.

Останні новини

Українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України, Міністром економіки і торгівлі С.І.Кубівим відвідала Сумгаїтський хімічний промисловий парк та взяла участь у круглому столі за участі представників бізнесу двох країн | 20 жовтня, 19:44

20 жовтня 2017 року у рамках візиту в Азербайджанську Республіку українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України, Міністром економіки і торгівлі С.І.Кубівим відвідала Сумгаїтський хімічний промисловий парк, де ознайомилася з можливостями цього технічного комплексу. У ході презентації українську делегацію було поінформовано що Сумгаїтський хімічний промисловий парк стане основним постачальником хімічної продукції в регіоні, забезпечуючи випуск високотехнологічної продукції.

Перший віце-прем'єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів перебуває з візитом в Азербайджані | 19 жовтня, 19:31

19-20 жовтня 2017 року в Азербайджані перебуває з візитом Перший віце-прем'єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Павло Клімкін перебуває з офіційним візитом у Азербайджанській Республіці | 03 жовтня, 17:56

3 жовтня 2017 року у рамках офіційного візиту в Азербайджанську Республіку Глава МЗС України Павло Клімкін був прийнятий Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.

Візит делегації Верховної Ради України у ПА ЄВРОНЕСТ в Азербайджанську Республіку | 22 вересня, 18:28

22 вересня 2017 року делегація Верховної Ради України у ПА ЄВРОНЕСТ у складі народних депутатів України О.Кодоли, В.Курила, Г.Чекіти, В.Корчика та І.Крулька взяла участь у конференції ПА ЄВРОНЕСТ «Гендерна рівність та питання охорони здоров’я жінок у країнах-учасницях Східного Партнерства». 

Посольством України в Азербайджанській Республіці завершено проведення комплексу заходів присвячених 26-й річниці Незалежності України | 22 вересня, 12:46

21 вересня 2017 р. у м.Баку на території Посольства України в Азербайджанській Республіці відбувся урочистий захід з нагоди 26-ої річниці Незалежності України за участю активістів українських діаспорських організацій в АР, а саме «Українського конгресу Азербайджану», Сураханського відділення «Української громади ім. Т.Г.Шевченка в Азербайджані», українців з м.Сумгаїт, а також співробітників ПУ в АР та членів їх родин.