Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 01:03

Павло Клімкін провів зустрічі з Прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расізаде та Головою Міллі Меджлісу Азербайджану Октаєм Асадовим

03 жовтня 2017, 19:04

3 жовтня 2017 року у рамках офіційного візиту в Азербайджанську Республіку відбулася зустріч Глави МЗС України Павла Клімкіна з Прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расізаде.  

Сторони обговорили широке коло питань щодо перспектив поглиблення українсько-азербайджанської співпраці в економічній, енергетичній, транспортній, сільськогосподарській та інших сферах. У цьому зв’язку сторони наголосили на важливості проведення 12-го засідання Спільної міжурядової Українсько-Азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва.

Глава МЗС України позитивно відзначив, що в першому півріччі 2017 року вдалося досягти 12-кратного зростання азербайджанського експорту в Україну, а також збільшення більш, ніж на 60% експорту української продукції в Азербайджан.

У ході переговорів домовлено про подальшу координацію зусиль, спрямованих на розвиток Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту і маршруту «Захід-Південь» як найбільш перспективних транзитних маршрутів для транспортування вантажів з Європейського Союзу в Китай, Індію, Іран, а також країни Середньої Азії та Перської затоки.

Під час переговорів також було позитивно відзначено рівень співпраці в туристичній сфері та в галузі освіти. Обговорено подальші кроки до поглиблення взаємодії в культурно-гуманітарній сфері.

Під час зустрічі Глави МЗС України Павла Клімкіна з Головою Міллі Меджлісу Азербайджану Октаєм Асадовим обговорено шляхи і напрями активізації та подальшого поглиблення міжпарламентської співпраці між Верховною Радою України та Міллі Меджлісом Азербайджанської Республіки.

Сторони підтвердили взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності двох країн у рамках міжнародно визнаних кордонів.

Глава МЗС України наголосив на важливості активізації контактів на рівні керівництва парламентів двох країн і поглибленні міжпарламентського діалогу. У цьому контексті П.Клімкін наголосив на готовності України прийняти Спікера Міллі Меджлісу О.Асадова з офіційним візитом на запрошення Голови Верховної Ради України А.Парубія, яке було передане на розгляд азербайджанської сторони раніше. Також було позитивно відзначено практику співпраці між парламентами обох країн на рівні груп з міжпарламентських зв’язків та комітетів у закордонних справах.

Окрема увага під час зустрічі приділялася поглибленню двосторонньої співпраці в рамках міжнародних організацій та обміну досвідом законодавчого забезпечення статусу окупованих територій.

У рамках офіційного візиту П.Клімкін також поклав квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка, зустрівся з активом української громади в Азербайджані та дав розгорнуте інтерв’ю для провідних азербайджанських ЗМІ.

Останні новини

У Баку відбувся Шостий раунд Українсько-Азербайджанських консультацій з консульсько-правових питань | Вчора, 09:34

15-16 березня 2018 року в місті Баку відбувся Шостий раунд Українсько-Азербайджанських консультацій з консульсько-правових питань, який проходив під головуванням Директора департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергія Погорельцева і Начальника Консульського департаменту Міністерства закордонних справ Азербайджанської Республіки Фаіга Багірова. В рамках консультацій також відбулася зустріч керівника Української делегації С.Погорельцева із Головою Державної міграційної служби АР Фірудіном Набієвим.

Відбувся відео-міст школярів Києва та Баку | 14 березня, 13:35

13 березня 2018 року школярі з України та Азербайджану провели відео-міст, організований Національною бібліотекою України для дітей та Азербайджанською республіканською дитячої бібліотекою ім. Ф.Кочарлі.

У Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 12 березня, 07:52

11 березня 2018 р. у Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки. У фіналі зустрілись Збірна Верховної Ради України зі збірною Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки.

Щодо презентації в Баку книги про Україну «Під одним небом» | 10 березня, 14:20

10 березня 2018 р. Посол України в Азербайджанській Республіці О.П.Міщенко узяв участь у презентації книги азербайджанського письменника-журналіста Б.Мікаїлі «Під одним небом».

Збірна Верховної Ради України вийша у фінал Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 10 березня, 12:11

У рамках Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки відбувся матч збірної Верховної Ради України із збірною Великих Національних Зборів Туреччини. З рахунком 4:2 команда України вийшла у фінал