Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 04:15

Перший віце-прем'єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів перебуває з візитом в Азербайджані

19 жовтня 2017, 19:31

19-20 жовтня 2017 року в Азербайджані перебуває з візитом Перший віце-прем'єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

19 жовтня 2017 року українська делегація на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром, Міністром економічного розвитку і торгівлі України С.Кубівим була прийнята Президентом Азербайджану І.Алієвим. Сторони обговорили широке коло питань щодо перспектив поглиблення українсько-азербайджанського співробітництва в економічній, енергетичній, транспортній, сільськогосподарській та інших сферах. У зв'язку з цим було наголошено на важливості проведення 12-го засідання Спільної міжурядової Українсько-Азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва. Під час зустрічі також були обговорені окремі питання двостороннього співробітництва в рамках міжнародних організацій.

У ході візиту відбулося також покладання вінка від імені Уряду України до могили Національного лідера Азербайджану Гейдара Алієва і квітів до могили його дружини - Заріфе Алієвої на Алеї почесних поховань, а також покладання членами делегації квітів на Алеї Шахидів.

Відбулися переговори Міністрів економік України та Азербайджану С.Кубіва і Ш.Мустафаєва. Сторони позитивно відзначили зростання обсягів двосторонньої торгівлі.

У ході переговорів досягнуто домовленості про подальшу координацію зусиль, спрямованих на розвиток Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту і маршруту «Захід-Південь» як найбільш перспективних транзитних маршрутів для транспортування вантажів з Європейського Союзу в Китай, Індію, Іран, а також в країни Середньої Азії та Перської затоки.

Також українську делегацію прийняв Прем'єр-міністр Азербайджанської Республіки А.Расізаде. Сторони висловили задоволення нинішнім рівнем співпраці між Україною та Азербайджаном і обговорили ряд перспективних спільних проектів.

Крім того, українська делегація на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром, Міністром економічного розвитку і торгівлі України С.Кубівим поклала квіти до пам'ятника Т.Г.Шевченку в Баку, а також провела зустріч з українською діаспорою в офісі «Українського конгресу Азербайджану» . У зустрічі взяли участь члени правління УКА, депутат Міллі Меджлісу Азербайджану, член групи з міжпарламентських зв'язків «Україна-Азербайджан» Е.Ахундова, ансамбль Бакинського слов'янського університету «Слов'яночка» та ін. На зустрічі С.Кубів подякував присутнім за підтримку, яку вони надають Україні у цей непростий час і закликав до єдності всіх українців Азербайджану. С.Кубів поінформував про реформи, які проводяться в Україні, про темпи економічного зростання і відповідно зростання рівня життя українських громадян.

С.Кубів подарував українській діаспорі книгу, яка присвячена 100-й річниці створення Уряду незалежної України, а також інші пам'ятні подарунки. Крім того, в урочистій обстановці відбулося вручення С.Кубівим свідоцтв «Закордонного українця» окремим громадянам Азербайджану, які мають українське коріння.

Останні новини

Відзначення в Баку Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні | 09 травня, 12:06

Посольство України в Азербайджані у взаємодії з діаспорськими організаціями «Український конгрес Азербайджану» на чолі з Ю.Осадченком та «Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт», очолюваною Т.Мусаєвою, провели урочисті заходи з нагоди відзначення 8 та 9 травня в Україні Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відповідно. 

Візит заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара в Азербайджанську Республіку | 05 травня, 12:14

У період 3-5 травня 2018 р. заступник Міністра закордонних справ України В.Боднар відвідував Азербайджанську Республіку з робочим візитом. У рамках візиту було проведено низку заходів головними з яких є:

Робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку | 24 квітня, 12:00

22-23 квітня 2018 року відбувся робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку. У цьому візиті Є.Чолія взяла участь Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі М.Ярошевич.

У Баку відзначили 32-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС | 20 квітня, 15:05

20 квітня 2018 року Посол України в Азербайджанській Республіці О.Міщенко взяв участь у заході до чергових роковин Чорнобильської катастрофи, який був організований «Союзом інвалідів Чорнобиля» на чолі з М.Гасановим при підтримці Адміністрації Президента АР, Міністерства праці та соціального захисту населення АР та інших органів влади. У заході також взяли участь представники Міллі Меджлісу АР.

Президент України провів телефонну розмову з Президентом Азербайджанської Республіки | 12 квітня, 16:53

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим. Глава держави привітав Ільхама Алієва з упевненою перемогою на дострокових виборах Президента Азербайджанської Республіки.