Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 12:44

У Баку відзначили 26-у річницю Збройних Сил України

07 грудня 2017, 11:17

6 грудня 2017 року в Баку відбулась науково-практична конференція та прийняття з нагоди 26-ї річниці Збройних Сил України, організовані спільно Посольством України в Азербайджанській Республіці та Апаратом військового Аташе при Посольстві.

У заході взяли участь Посол України в Азербайджані О.Міщенко, депутати Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки, члени групи дружби з міжпарламентських зв'язків Азербайджан-Україна Р.Гулієв (Голова групи) та Е.Ахундова, представники наукових, політологічних, військових кіл, представники дипломатичного корпусу, акредитовані в Азербайджані, а також журналісти.

Посол України в Азербайджані О.Міщенко у своєму виступі наголосив на важливості міжнародної підтримки України у збройному протистоянні з РФ. У цьому зв’язку керівництву Азербайджану було висловлено вдячність за послідовну та незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Посол зазначив, що керівництво України також підтримує територіальну цілісність Азербайджану і окремо підкреслив, що «статус-кво» не може бути прийнятним, тому що це не є вирішенням питання, і в Україні це дуже чітко розуміють і усвідомлюють.

Крім того, Посол поінформував присутніх, що 4 грудня 2017 р. офіс прокурора Міжнародного кримінального суду оприлюднив звіт про свою діяльність у 2017 році, в якому підтверджено існування міжнародного збройного конфлікту між Російською Федерацією та Україною у зв'язку з окупацією Криму наприкінці лютого 2014 року, а також зафіксована низка злочинів на Донбасі. За словами Глави дипмісії, оприлюднений звіт прокурора Міжнародного кримінального суду є ще одним підтвердженням неминучості притягнення російського керівництва до кримінальної відповідальності за передбачені статтею 5 Римського статуту МКС міжнародно-протиправні дії РФ проти України.

О.Міщенко зазначив, що Росія навмисне намагається ввести увесь світ в оману щодо подій в Україні, однією з таких спроб є поширення інформації про нібито «грузинських снайперів на Майдані» під час подій Революції гідності у 2013-2014 рр. в Україні. Посол наголосив, що події 20 лютого 2014 р. на Майдані детально досліджені Генеральною прокуратурою України, а також неурядовими експертами та громадськими активістами. Він привернув увагу присутніх  до наявності документальної навіть посекундної відеореконструкції подій, зробленої групою експертів Talionis Group, яка також спростовує російські фейки.

У цьому зв’язку Глава дипмісії констатував, що сьогодні у світі все більше людей усвідомлюють загрозу, яку несе Кремль своєю агресивною політикою, у результаті чого Росія перетворюється на «країну-ізгой». Це також підтверджує нещодавнє рішення МОК про неможливість участі російської збірної команди під прапором РФ в Олімпійських іграх 2018.

У своєму виступі Аташе з питань оборони, військовий, військово-морський та військово-повітряний аташе при Посольстві України в Азербайджанській Республіці, полковник Ю.Оксьоненко наголосив, що з 2014 р. Російська Федерація проводить проти України гібридну війну, грубо порушуючи норми міжнародного законодавства. Увага присутніх була сконцентрована на доведенні численних беззаперечних фактів присутності російських військ та техніки в ОРДЛО. Було поінформовано про здобутки української армії за часи бойових дій, а також стосовно кількості жертв серед українських військовослужбовців та цивільного населення.

Аудиторії була презентована книга «Донбас в огні» (авторами книги є Центр дослідження сфери безпеки «Прометей» у співпраці з «Інформнапалмом» за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив), в якій наводяться у тому числі факти, які доводять присутність російських військовиків на Сході України, за підтримки яких здійснюють свою злочинну діяльність терористичні організації «ЛНР» та «ДНР». Також надані доказові матеріали про присутність на Донбасі російського озброєння, яке використовується у військових діях проти Збройних Сил України. У цьому зв’язку було зазначено, що азербайджанське інформаційне агентство «Moderator» вже почало публікацію на своєму ресурсі матеріалів книги «Донбас в огні».

На конференції виступили військовий журналіст, військовий експерт, редактор інтернет-видання "Модератор" У.Джафаров та Директор центру політичних досліджень «Атлас» Е.Шахіноглу.

Під час заходу також відбулася тематична виставка, яка включала: стенди щодо візиту Президента України П.Порошенка до Азербайджанської Республіки (13-14 липня 2016 р.), розвитку оборонного комплексу України, реформуванню Збройних сил та досягнень України в аерокосмічній сфері, а також політичних в’язнів в окупованому Росією Криму та безвісти зниклих українців і кримських татар.

Останні новини

Відбувся відео-міст школярів Києва та Баку | 14 березня, 13:35

13 березня 2018 року школярі з України та Азербайджану провели відео-міст, організований Національною бібліотекою України для дітей та Азербайджанською республіканською дитячої бібліотекою ім. Ф.Кочарлі.

У Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 12 березня, 07:52

11 березня 2018 р. у Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки. У фіналі зустрілись Збірна Верховної Ради України зі збірною Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки.

Щодо презентації в Баку книги про Україну «Під одним небом» | 10 березня, 14:20

10 березня 2018 р. Посол України в Азербайджанській Республіці О.П.Міщенко узяв участь у презентації книги азербайджанського письменника-журналіста Б.Мікаїлі «Під одним небом».

Збірна Верховної Ради України вийша у фінал Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 10 березня, 12:11

У рамках Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки відбувся матч збірної Верховної Ради України із збірною Великих Національних Зборів Туреччини. З рахунком 4:2 команда України вийшла у фінал

В Баку відбулися заходи з нагоди Дня народження Великого Кобзаря | 10 березня, 09:51

9 березня 2018 року Посольством України в Азербайджанській Республіці відзначено День народження Т.Г.Шевченка – видатного поета, письменника, громадського діяча, борця за свободу і незалежність нашої держави. До заходів Посольства України також долучилися українці Азербайджану.