Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 02:10

У Баку відзначили 26-у річницю Збройних Сил України

07 грудня, 11:17

6 грудня 2017 року в Баку відбулась науково-практична конференція та прийняття з нагоди 26-ї річниці Збройних Сил України, організовані спільно Посольством України в Азербайджанській Республіці та Апаратом військового Аташе при Посольстві.

У заході взяли участь Посол України в Азербайджані О.Міщенко, депутати Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки, члени групи дружби з міжпарламентських зв'язків Азербайджан-Україна Р.Гулієв (Голова групи) та Е.Ахундова, представники наукових, політологічних, військових кіл, представники дипломатичного корпусу, акредитовані в Азербайджані, а також журналісти.

Посол України в Азербайджані О.Міщенко у своєму виступі наголосив на важливості міжнародної підтримки України у збройному протистоянні з РФ. У цьому зв’язку керівництву Азербайджану було висловлено вдячність за послідовну та незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Посол зазначив, що керівництво України також підтримує територіальну цілісність Азербайджану і окремо підкреслив, що «статус-кво» не може бути прийнятним, тому що це не є вирішенням питання, і в Україні це дуже чітко розуміють і усвідомлюють.

Крім того, Посол поінформував присутніх, що 4 грудня 2017 р. офіс прокурора Міжнародного кримінального суду оприлюднив звіт про свою діяльність у 2017 році, в якому підтверджено існування міжнародного збройного конфлікту між Російською Федерацією та Україною у зв'язку з окупацією Криму наприкінці лютого 2014 року, а також зафіксована низка злочинів на Донбасі. За словами Глави дипмісії, оприлюднений звіт прокурора Міжнародного кримінального суду є ще одним підтвердженням неминучості притягнення російського керівництва до кримінальної відповідальності за передбачені статтею 5 Римського статуту МКС міжнародно-протиправні дії РФ проти України.

О.Міщенко зазначив, що Росія навмисне намагається ввести увесь світ в оману щодо подій в Україні, однією з таких спроб є поширення інформації про нібито «грузинських снайперів на Майдані» під час подій Революції гідності у 2013-2014 рр. в Україні. Посол наголосив, що події 20 лютого 2014 р. на Майдані детально досліджені Генеральною прокуратурою України, а також неурядовими експертами та громадськими активістами. Він привернув увагу присутніх  до наявності документальної навіть посекундної відеореконструкції подій, зробленої групою експертів Talionis Group, яка також спростовує російські фейки.

У цьому зв’язку Глава дипмісії констатував, що сьогодні у світі все більше людей усвідомлюють загрозу, яку несе Кремль своєю агресивною політикою, у результаті чого Росія перетворюється на «країну-ізгой». Це також підтверджує нещодавнє рішення МОК про неможливість участі російської збірної команди під прапором РФ в Олімпійських іграх 2018.

У своєму виступі Аташе з питань оборони, військовий, військово-морський та військово-повітряний аташе при Посольстві України в Азербайджанській Республіці, полковник Ю.Оксьоненко наголосив, що з 2014 р. Російська Федерація проводить проти України гібридну війну, грубо порушуючи норми міжнародного законодавства. Увага присутніх була сконцентрована на доведенні численних беззаперечних фактів присутності російських військ та техніки в ОРДЛО. Було поінформовано про здобутки української армії за часи бойових дій, а також стосовно кількості жертв серед українських військовослужбовців та цивільного населення.

Аудиторії була презентована книга «Донбас в огні» (авторами книги є Центр дослідження сфери безпеки «Прометей» у співпраці з «Інформнапалмом» за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив), в якій наводяться у тому числі факти, які доводять присутність російських військовиків на Сході України, за підтримки яких здійснюють свою злочинну діяльність терористичні організації «ЛНР» та «ДНР». Також надані доказові матеріали про присутність на Донбасі російського озброєння, яке використовується у військових діях проти Збройних Сил України. У цьому зв’язку було зазначено, що азербайджанське інформаційне агентство «Moderator» вже почало публікацію на своєму ресурсі матеріалів книги «Донбас в огні».

На конференції виступили військовий журналіст, військовий експерт, редактор інтернет-видання "Модератор" У.Джафаров та Директор центру політичних досліджень «Атлас» Е.Шахіноглу.

Під час заходу також відбулася тематична виставка, яка включала: стенди щодо візиту Президента України П.Порошенка до Азербайджанської Республіки (13-14 липня 2016 р.), розвитку оборонного комплексу України, реформуванню Збройних сил та досягнень України в аерокосмічній сфері, а також політичних в’язнів в окупованому Росією Криму та безвісти зниклих українців і кримських татар.

Останні новини

Відбулась зустріч Посла О.Міщенка з Головою новоствореної «Української громади ім. Івана Франка у місті Сумгаїт» Т.Мусаєвою | 29 листопада, 15:12

У Посольстві України в Азербайджані 29 листопада 2017 р. відбулась зустріч Посла О.Міщенка з Головою новоствореної «Української громади ім. Івана Франка у місті Сумгаїт» Т.Мусаєвою. 

Круглий стіл на тему трагедії Голодомору 1932-33 рр., а також щодо військовії агресії Росії проти України відбувся у Західному університеті м.Баку | 24 листопада, 17:12

24 листопада 2017 р. Посол України в Азербайджані О.Міщенко виступив перед студентами та викладачами Західного університету м.Баку. 

У Баку відбулася науково-практична конференція «100 років після Української Революції 1917-1921 років. Від трагедій до перемог» | 22 листопада, 16:33

21 листопада 2017 року в Баку відбулася науково-практична конференція «100 років після Української Революції 1917-1921 років. Від трагедій до перемог», організована спільно Посольством України в Азербайджанській Республіці і діаспорською організацією - Український конгрес Азербайджану (УКА).

Відбулася зустріч Посла України в АР О.Міщенка із Заступником Міністра економіки Азербайджану С.Мамедовим | 15 листопада, 10:46

14 листопада 2017 р. Посол України в АР О.Міщенко провів зустріч із Заступником Міністра економіки Азербайджану С.Мамедовим. У ході зустрічі відбулось обговорення стану виконання домовленостей, досягнутих під час візиту в АР Першого віце-прем’єр-міністра, Міністра економічного розвитку України С.І.Кубіва (19-20.10.2017), а також розглянуто перспективи подальшого розвитку двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.

У Києві відбулися українсько-азербайджанські консультації з питань двостороннього співробітництва | 11 листопада, 12:20

У контексті виконання домовленостей, досягнутих в рамках офіційного візиту до Азербайджану Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна, 9 листопада 2017 року у м.Київ відбулися українсько-азербайджанські консультації з питань двостороннього співробітництва на рівні директорів територіальних департаментів Міністерств закордонних справ України В.Боднара та Азербайджанської Республіки І.Мухтарова.