Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 12:45

Щодо заходу з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні та четвертих роковин початку Росією збройної агресії проти нашої держави, а також роковин Ходжалинської трагедії в Азербайджані

22 лютого, 17:19

22 лютого 2018 р. в Сумгаїті, за підтримки Посольства України в АР, діаспорською організацією «Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт» проведено круглий стіл «Реквієм пам’яті загиблим за свободу і незалежність. Спільність ідей і цілей: Азербайджан-Україна». Цей захід був присвячений відзначенню в Україні Дня Героїв Небесної Сотні та четвертих роковин початку Росією збройної агресії проти нашої держави, а також в Азербайджані – роковин Ходжалинської трагедії.

Участь у конференції узяли Посол України в АР О.П.Міщенко та представники Посольства: радник О.А.Сенченко та провідний референт С.Ю.Коваль, а також заступник начальника регіонального відділу Міністерства культури та туризму АР В.Гадіров, представник Виконавчої влади м. Сумгаїт Ф.Казімов, активісти української діаспорської організації у м. Сумгаїт на чолі з головою громади Т.Мусаєвою, дитячий та дорослий творчі колективи.

Під час заходу учасників було поінформовано про хронологію згаданих трагічних подій в історії українського та азербайджанського народів, продемонстровано відповідні документальні фото- і відеоматеріали.

 

У своєму виступі Посол України в АР О.П.Міщенко зазначив, що подвиг Героїв Небесної Сотні став мирним протестом проти намагань тодішньої проросійської злочинної влади позбавити Україну перспективи бути незалежною та демократичною європейською державою. Водночас, Революція Гідності стала виявом відданості народу України європейським цінностям і спротиву масштабним порушенням прав людини, жорстоким гонінням і переслідуванням, масовим вбивствам громадян в центрі Києва. Відзначивши подвиг учасників Революції Гідності, О.П.Міщенко закликав українську громаду продовжувати зусилля на підтримку територіальної цілісності України в умовах збройної агресії Росії, наслідками якої є тимчасова окупація Криму, а також підтримка та участь РФ у діях організованих нею терористів на Донбасі.

Посол України в АР наголосив, що в Україні з болем сприймають Ходжалинську трагедію та висловив впевненість, що в майбутньому будуть покарані ті, хто винен у згаданих злочинах як в Україні, так і Азербайджані, й дві дружні країни відновлять свою територіальну цілісність.

 

Голова «Української громади ім. Івана Франка у м. Сумгаїт» Т.Мусаєва у своєму виступі відзначила важливість підтримки суверенітету і територіальної цілісності як України, так і Азербайджану, а також необхідності зміцнення дружніх відносин між народами двох держав.

Представниця об’єднання кримських татар в Азербайджані Е.Мурзаєва поділилася своїми спогадами про початок Росією тимчасової окупації Криму, а також переслідувань незаконною владою на півострові тих, хто не згоден з діями Кремля. Вона також повідомила про триваюче кричуще порушення прав і свобод людини в Криму, заборону кримськотатарського Меджлісу, та інших фактах грубого нехтування Росією нормами міжнародного права стосовно кримських татар. Е.Мурзаєва висловила впевненість, що Крим, як і раніше, буде частиною України.

Під час заходу представники регіонального управління Мінкультури АР В.Гадіров та Виконавчої влади м. Сумгаїт Ф.Казімов наголосили на тому, що Україна і Азербайджан, зазнавши зовнішньої агресії та, як наслідок, чисельних людських втрат, будучи дружніми державами, потребують підтримки один одного з тим щоб якнайскоріше відновити свою територіальну цілісність.   

Перед учасниками заходу діти біженців з Нагорного Карабаху та дорослий творчий колектив «Заріф» із Сумгаїту під керівництвом Ф.Халілової виконали пісенні (українською та азербайджанською мовами) та музичні твори в пам'ять жертв згаданих трагічних подій в Україні та Азербайджані.

 

 

Останні новини

Відбувся відео-міст школярів Києва та Баку | 14 березня, 13:35

13 березня 2018 року школярі з України та Азербайджану провели відео-міст, організований Національною бібліотекою України для дітей та Азербайджанською республіканською дитячої бібліотекою ім. Ф.Кочарлі.

У Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 12 березня, 07:52

11 березня 2018 р. у Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки. У фіналі зустрілись Збірна Верховної Ради України зі збірною Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки.

Щодо презентації в Баку книги про Україну «Під одним небом» | 10 березня, 14:20

10 березня 2018 р. Посол України в Азербайджанській Республіці О.П.Міщенко узяв участь у презентації книги азербайджанського письменника-журналіста Б.Мікаїлі «Під одним небом».

Збірна Верховної Ради України вийша у фінал Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 10 березня, 12:11

У рамках Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки відбувся матч збірної Верховної Ради України із збірною Великих Національних Зборів Туреччини. З рахунком 4:2 команда України вийшла у фінал

В Баку відбулися заходи з нагоди Дня народження Великого Кобзаря | 10 березня, 09:51

9 березня 2018 року Посольством України в Азербайджанській Республіці відзначено День народження Т.Г.Шевченка – видатного поета, письменника, громадського діяча, борця за свободу і незалежність нашої держави. До заходів Посольства України також долучилися українці Азербайджану.