Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 12:46

У Посольстві України відбувся «круглий стіл» у зв’язку з четвертими роковинами початку збройної агресії РФ та тимчасової окупації частини території України

24 лютого, 14:16

24 лютого 2018 р. у Посольстві України в АР відбувся «круглий стіл» у зв’язку з четвертими роковинами спротиву збройній агресії РФ та тимчасовою окупацією нею частини території України.

Участь у заході взяли Посол України в АР О.П.Міщенко, активісти двох діаспорських організацій української громади в Азербайджані на чолі з керівниками Ю.Л.Осадченком («Український конгрес Азербайджану») і Т.Т.Мусаєвою («Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт»), представники об’єднання кримських татар в Азербайджані, політологи, представники азербайджанської молоді та ЗМІ.

Продемонстровані тематичні документальні фото- і відеоматеріали нагадали учасникам цього заходу про події, пов’язані з початком російської агресії, її трагічні наслідки, а також про мужню боротьбу українського народу за незалежність та територіальну цілісність своєї держави.

  

Виступаючи під час «круглого столу», Посол України в АР О.П.Міщенко зазначив, що 20 лютого 2014 р. РФ розпочала заздалегідь сплановану збройну агресію, наслідками якої стала не лише тимчасова окупація нею невід’ємної частини території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, але й підтримка з боку РФ сепаратистсько-терористичних організацій в окремих районах Донецької та Луганської областей. Посол України наголосив, що ці злочинні дії керівництва РФ на чолі з В.В.Путіним призвели до загибелі понад 10 тисяч громадян України, завдали масштабних руйнувань на Донбасі, близько 1,8 мільйона українців стали вимушеними переселенцями. Водночас, як і раніше, РФ продовжує нехтувати закликами міжнародного співтовариства припинити грубе ігнорування міжнародного права, широкомасштабні та серйозні порушення прав людини на тимчасово окупованій території українського Криму, російську підтримку та участь у терористичній діяльності незаконних збройних формувань на Донбасі тощо. Відзначивши, що завдяки мужності українського народу була зупинена активна фаза російської агресії, Посол України в АР закликав українську громаду продовжувати активну підтримку територіальної цілісності України в цих складних умовах.

Також під час свого виступу Глава дипмісії України зазначив, що роковини початку збройної агресії Росії проти суверенітету та територіальної цілісності України співпадають з роковинами іншої трагедії, яка 26 років тому сталася в азербайджанському селищі Ходжали у Нагірному Карабасі, де внаслідок також зовнішньої агресії відбулось масове вбивство мирного населення Азербайджану. Учасники «круглого столу» вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв АТО в Україні та Ходжалинської трагедії в АР.

  

У рамках «круглого столу» Посол України в Азербайджані О.Міщенко презентував присутнім трейлер українського художнього фільму «Кіборги» режисера Ахтема Сеітаблаєва.

Представниця об’єднання кримських татар в Азербайджані Е.Мурзаєва у своєму виступі розповіла про спротив кримськотатарського населення Криму російській окупації, а також відомі їй чисельні факти переслідувань окупаційною владою на півострові усіх, хто вважає Крим частиною України. Вона висловила впевненість, що Крим буде повернуто до складу України.

Під час заходу керівники двох українських діаспорських організацій Ю.Л.Осадченко та Т.Т.Мусаєва, Директор Центру політичних досліджень «Атлас» Е.Шахіноглу, а також інші учасники наголосили на тому, що Україна і Азербайджан повинні підтримувати один одного як дружні держави на шляху припинення зовнішньої агресії проти них, а також у боротьбі двох народів за відновлення територіальної цілісності своїх держав.

    

Останні новини

Відбувся відео-міст школярів Києва та Баку | 14 березня, 13:35

13 березня 2018 року школярі з України та Азербайджану провели відео-міст, організований Національною бібліотекою України для дітей та Азербайджанською республіканською дитячої бібліотекою ім. Ф.Кочарлі.

У Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 12 березня, 07:52

11 березня 2018 р. у Баку завершився міжпарламентський Міжнародний футбольний турнір з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки. У фіналі зустрілись Збірна Верховної Ради України зі збірною Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки.

Щодо презентації в Баку книги про Україну «Під одним небом» | 10 березня, 14:20

10 березня 2018 р. Посол України в Азербайджанській Республіці О.П.Міщенко узяв участь у презентації книги азербайджанського письменника-журналіста Б.Мікаїлі «Під одним небом».

Збірна Верховної Ради України вийша у фінал Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки | 10 березня, 12:11

У рамках Міжнародного футбольного турніру з нагоди 100-річчя Азербайджанської Демократичної Республіки відбувся матч збірної Верховної Ради України із збірною Великих Національних Зборів Туреччини. З рахунком 4:2 команда України вийшла у фінал

В Баку відбулися заходи з нагоди Дня народження Великого Кобзаря | 10 березня, 09:51

9 березня 2018 року Посольством України в Азербайджанській Республіці відзначено День народження Т.Г.Шевченка – видатного поета, письменника, громадського діяча, борця за свободу і незалежність нашої держави. До заходів Посольства України також долучилися українці Азербайджану.