Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 04:22

Робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку

24 квітня, 12:00

22-23 квітня 2018 року відбувся робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку. У цьому візиті Є.Чолія взяла участь Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі М.Ярошевич.

У рамках візиту, 22 квітня 2018 року Посол України в АР О.Міщенко та Президент СКУ Є.Чолій, разом з представниками української громади та місцевої влади, поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка у м. Баку.

_

 

У той же день у приміщенні Посольства України в АР відбулася зустріч глави дипломатичної місії України та керівника СКУ з активістами організацій українців в Азербайджані – «Українського конгресу Азербайджану» (УКА) на чолі з Ю.Осадченком та «Української громади імені Івана Франка у м. Сумгаїт» (УГС) на чолі з Т.Мусаєвою.

 

  

Під час заходу Є.Чолій подякував українцям АР за активну підтримку територіальної цілісності України, а також закликав продовжувати робити свій важливий внесок у зусилля закордонного українства на підтримку України у протидії триваючій агресії з боку РФ. Також було обговорено низку питань, які є актуальними в житті української громади, у т.ч. щодо можливостей сприяння з боку СКУ задоволенню культурних, освітніх та інших потреб українців в Азербайджані. За підсумками зустрічі домовлено про розвиток співпраці між двома організаціями українців в Азербайджані та СКУ як основним об’єднанням багатомільйонного світового українства.

Зі свого боку, Посол України О.Міщенко наголосив на тому, що сьогодні, як ніколи раніше, необхідна рішуча консолідація українців у світі з метою забезпечення дієвої підтримки Української держави у протидії російській гібридній війні, а також запевнив, що дипломатична місії України в АР максимально підтримуватиме роботу УКА та УГС на цьому напрямі.   

23 квітня 2018 року також відбулися окремі зустрічі Президента СКУ, за участю Посла України О.Міщенка, з представником МЗС АР – директором Другого європейського управління, Послом І.Мухтаровим, а також з Головою Міжпарламентської групи дружби з Україною у Міллі Меджлісі АР депутатом Р.Гулієвим, з членом групи, депутатом ММ, письменницею Е.Ахундовою. Під час цих зустрічей Є.Чолій подякував азербайджанській стороні за послідовну підтримку як на державному, так і парламентському рівнях територіальної цілісності України, а також відзначив важливість співпраці між Україною та АР з метою забезпечення відновлення територіальної цілісності обох держав. Також було приділено окрему увагу питанням забезпечення культурних, мовних та освітніх потреб української громади в АР.

  

Крім того, Президент СКУ Є.Чолій провів зустріч в Державному комітеті АР по роботі з діаспорою, а також зустрівся з представником Бакинського центру мультикультуралізму Р.Гасановим. У ході цих зустрічей було у конструктивній атмосфері обговорено низку актуальних для української громади питань, а також можливості надання сприяння розвитку співпраці між СКУ та організаціями азербайджанської діаспори у світі.

У цілому перший в історії візит Президента СКУ в Азербайджан став знаковим, зокрема, з точки зору не лише підтримання зв’язків української громади в АР з історичною Батьківщиною, але й усвідомлення її місця у понад двадцятимільйонній сім’ї закордонного українства.

  

      

 

 

  

  

Останні новини

Відзначення в Баку Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні | 09 травня, 12:06

Посольство України в Азербайджані у взаємодії з діаспорськими організаціями «Український конгрес Азербайджану» на чолі з Ю.Осадченком та «Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт», очолюваною Т.Мусаєвою, провели урочисті заходи з нагоди відзначення 8 та 9 травня в Україні Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відповідно. 

Візит заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара в Азербайджанську Республіку | 05 травня, 12:14

У період 3-5 травня 2018 р. заступник Міністра закордонних справ України В.Боднар відвідував Азербайджанську Республіку з робочим візитом. У рамках візиту було проведено низку заходів головними з яких є:

У Баку відзначили 32-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС | 20 квітня, 15:05

20 квітня 2018 року Посол України в Азербайджанській Республіці О.Міщенко взяв участь у заході до чергових роковин Чорнобильської катастрофи, який був організований «Союзом інвалідів Чорнобиля» на чолі з М.Гасановим при підтримці Адміністрації Президента АР, Міністерства праці та соціального захисту населення АР та інших органів влади. У заході також взяли участь представники Міллі Меджлісу АР.

Президент України провів телефонну розмову з Президентом Азербайджанської Республіки | 12 квітня, 16:53

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим. Глава держави привітав Ільхама Алієва з упевненою перемогою на дострокових виборах Президента Азербайджанської Республіки.

Зустріч Голови ЦВК України М.Охендовського із Головою ЦВК Азербайджанської Республіки М.Панаховим | 10 квітня, 15:29

10 квітня 2018 р. відбулась зустріч Голови ЦВК України М.Охендовського із Головою ЦВК Азербайджанської Республіки М.Панаховим. У зустрічі також взяв участь Посол України в АР О.Міщенко.