Посольство України в Азербайджанській Республіці

, Київ 04:22

Візит заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара в Азербайджанську Республіку

05 травня, 12:14

У період 3-5 травня 2018 р. заступник Міністра закордонних справ України В.Боднар відвідував Азербайджанську Республіку з робочим візитом. У рамках візиту було проведено низку заходів головними з яких є:

1. Українсько-азербайджанські політичні консультації з питань двостороннього співробітництва на рівні заступників міністрів закордонних справ України В.Боднара та Азербайджанської Республіки Х.Халафова.

Під час консультацій сторони обговорили широкий комплекс питань порядку денного двостороннього та міжнародного характеру. Основна увага під час переговорів приділялася обговоренню перспективних напрямів українсько-азербайджанської співпраці в політичній, торговельно-економічній, енергетичній, транспортній, культурно-гуманітарній, військово-технічній та інших галузях. Були також окреслені напрями співпраці у рамках міжнародних та регіональних організацій, зокрема у рамках ООН, ОБСЄ, РЄ, ОЧЕС та ГУАМ. 

Сторони констатували незмінність позицій щодо взаємної підтримки територіальної цілісності України та Азербайджанської Республіки, а також домовилися продовжувати підтримувати один одного з цього питання на міжнародному рівні.

Сторони позитивно оцінили стан виконання домовленостей за результатами офіційного візиту Президента України П.Порошенка в Азербайджанську Республіку у липні 2016 р., відзначили суттєве зростання обсягів товарообігу у 2017 р., а також збереження цієї тенденції у 2018 р.

2. Тристоронні українсько-азербайджансько-турецькі політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ України В.Боднара, Азербайджанської Республіки Х.Халафова та Турецької Республіки У.Ярдема. Під час політичних консультацій учасники висловили свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності цих країн у межах міжнародно визнаних кордонів. Сторони також обмінялися думками щодо міжнародних та регіональних питань, співпраці у міжнародних організаціях та обговорили перспективи співробітництва в галузі транспорту, енергетики, економіки, торгівлі, освіти, туризму та інших сфер, включаючи боротьбу з тероризмом.

3. Двосторонні українсько-турецькі політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ Укрїни В.Боднара та Турецької Республіки У.Ярдема.

4. Зустріч заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара з національним координатором Азербайджану в ГУАМ, Заступником Міністра закордонних справ АР М.Маммедкулієвим.

5. В.Боднар відвідав офіс International Eurasia Press Fund, де зокрема обговорив з Директором IEPF У.Мірзаевим і операційним менеджером IEPF Community Mine Action Team Р.Азізовим можливості залучення досвіду Азербайджану в сфері розмінування, а також дав розгорнуте інтерв’ю для азербайджанських ЗМІ.

6. Заступник Міністра закордонних справ України В.Боднар поклав квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка у м.Баку та провів зустріч з активом українських діаспорських організацій в Азербайджані – «Український конгрес Азербайджану» (очолюваний Ю.Осадченко) та «Українська громада ім. І.Франка у м.Сумгаїт» (очолювана Т.Мусаєвою). Також у зустрічі взяв участь член української громади В.В.Тимошенко, який був депутатом 3-х скликань Міллі Меджлісу АР.

 

  

  

  

Крім того, заступник Міністра закордонних справ України В.Боднар  відвідав один з восьми магазинів "Українські продукти", які на даний час вже існують в м.Баку. Українська сторона працює над відкриттям українського торгового дому в Азербайджанській Республіці.

  

В.Боднар також позитивно відзначив присутність в АР українського бізнесу, зокрема зустрівся з власницею Л.Алієвою-Шестак та колективом українського ресторану «Солоха» у м.Баку.

 

Останні новини

Відзначення в Баку Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні | 09 травня, 12:06

Посольство України в Азербайджані у взаємодії з діаспорськими організаціями «Український конгрес Азербайджану» на чолі з Ю.Осадченком та «Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт», очолюваною Т.Мусаєвою, провели урочисті заходи з нагоди відзначення 8 та 9 травня в Україні Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відповідно. 

Робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку | 24 квітня, 12:00

22-23 квітня 2018 року відбувся робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку. У цьому візиті Є.Чолія взяла участь Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі М.Ярошевич.

У Баку відзначили 32-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС | 20 квітня, 15:05

20 квітня 2018 року Посол України в Азербайджанській Республіці О.Міщенко взяв участь у заході до чергових роковин Чорнобильської катастрофи, який був організований «Союзом інвалідів Чорнобиля» на чолі з М.Гасановим при підтримці Адміністрації Президента АР, Міністерства праці та соціального захисту населення АР та інших органів влади. У заході також взяли участь представники Міллі Меджлісу АР.

Президент України провів телефонну розмову з Президентом Азербайджанської Республіки | 12 квітня, 16:53

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим. Глава держави привітав Ільхама Алієва з упевненою перемогою на дострокових виборах Президента Азербайджанської Республіки.

Зустріч Голови ЦВК України М.Охендовського із Головою ЦВК Азербайджанської Республіки М.Панаховим | 10 квітня, 15:29

10 квітня 2018 р. відбулась зустріч Голови ЦВК України М.Охендовського із Головою ЦВК Азербайджанської Республіки М.Панаховим. У зустрічі також взяв участь Посол України в АР О.Міщенко.