Посольство України в Азербайджанській Республіці

Київ 04:17

Президент України Петро Порошенко відвідав Азербайджанську Республіку з офіційним візитом

15 липня 2016, 19:54

13-14 липня 2016 р. Президент України П.О.Порошенко здійснив офіційний візит до Азербайджанської Республіки (АР), у рамках якого відбулася зустріч Глави України з Президентом Азербайджану І.Алієвим у форматі «віч-на-віч», а також було проведено П’яте засідання Ради Президентів України та Азербайджану в розширеному складі.

Сторони обговорили розвиток співробітництва у сферах економіки, енергетики та транспорту, військо-технічної, гуманітарної та політичної співпраці, взаємодію в рамках міжнародних організацій.

 

 

 

Крім того відбулись окремі зустрічі Глави України П.Порошенка з Прем’єр-міністром АР А.Расізаде та Спікером Міллі Меджлісу (парламенту) О.Асадовим.

У ході зустрічі Петро Порошенко та Артур Расізаде обговорили широке коло питань двосторонньої взаємодії в економічній сфері. Йшлося, зокрема, про реалізацію спільних проектів в енергетичній, транспортній, сільськогосподарській сферах. Співрозмовники також підтвердили тверду та беззаперечну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та Азербайджанської Республіки у рамках міжнародно визнаних кордонів.

Під час відвідування Парламенту Азербайджану Глава української держави оглянув сесійну залу і ознайомився з організацією роботи. Петро Порошенко також відвідав музей Г. Алієва і зробив запис у Книзі почесних гостей музею.

Петро Порошенко та Октай Асадов позитивно відзначили активну діяльність міжпарламентських груп дружби у Верховній Раді України та Міллі Меджлісі Азербайджану. Президент України відзначив важливість підтримання постійного українсько-азербайджанського міжпарламентського діалогу, максимально задіявши потенціал задекларованого стратегічного партнерства між двома країнами.

У рамках візиту було підписано:

- Протокол П’ятого засідання Ради Президентів України та Азербайджану;

- Програму між Міністерством культури України та Міністерством культури і туризму АР про співробітництво у сфері культури і мистецтв на 2016-2020 рр.;

- Протокол про взаємодію між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Азербайджану у сфері боротьби з митними порушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом.

 

 

Президент України також зустрівся з активом української громади в Азербайджані, здійснив покладання вінків до пам’ятника Т.Г.Шевченка та до могили Загальнонаціонального лідера Азербайджану Гейдара Алієва і могили його дружини та до вічного вогню на Алеї Шехідів.

 

 

 

За результатами переговорів Президент України дав розгорнуте інтерв’ю для азербайджанського телеканалу «Громадське телебачення».

 

Останні новини

Голосування 31 березня 2019 р. на виборах Президента України | 22 березня, 16:05

Громадяни України, які перебуватимуть на території Азербайджанської Республіки у день проведення виборів Президента України, можуть проголосувати з 08 год. 00 хв. по 20 год. 00 хв. (за бакинським часом) на закордонній виборчій дільниці №900003, створеній при Посольстві України в Азербайджанській Республіці за адресою: м. Баку, вул. Юсіфа Везірова (Чеменземінлі), буд. 49.

В Азербайджані почала свою роботу дільнична виборча комісія з виборів Президента України закордонної виборчої дільниці №900003 | 15 березня, 14:43

14 березня 2019 року при Посольстві України в Азербайджанській Республіці розпочала роботу дільнична виборча комісія з виборів Президента України закордонної виборчої дільниці №900003 на території Азербайджану.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Азербайджанській Республіці Владислав Каневський вручив копії Вірчих грамот Міністру закордонних справ Азербайджанської Республіки Ельмару Мамед’ярову (UKR/AZ) | 12 березня, 10:49

11 березня 2019 року Надзвичайний і Повноважний Посол України в Азербайджанській Республіці Владислав Каневський вручив копії Вірчих грамот Міністру закордонних справ Азербайджанської Республіки Ельмару Мамед’ярову. 

В Азербайджані відзначили 205-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка | 09 березня, 12:15

9 березня 2019 року Посольство України в Азербайджанській Республіці спільно з активом діаспорських організацій «Українського конгресу Азербайджану» та «Української громади імені І.Франка у м.Сумгаїт» провело урочисту церемонію покладання квітів до пам'ятника Т.Шевченку в м.Баку та поетичне читання віршів Кобзаря.

Захід, присвячений 5-м роковинам російської окупації Криму (UKR/AZ) | 02 березня, 16:00

2 березня 2019 року Посольство України в Азербайджанській Республіці провело захід, присвячений 5-м роковинам російської окупації Криму, на якому були присутні члени громадських організацій «Український конгрес Азербайджану», «Українська громада ім. І.Франка у м.Сумгаїт», кримські татари, місцеві політологи, студенти азербайджанських ВНЗ.