Посольство України в Азербайджанській Республіці

Київ 16:28

Робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку

24 квітня, 12:00

22-23 квітня 2018 року відбувся робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку. У цьому візиті Є.Чолія взяла участь Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі М.Ярошевич.

У рамках візиту, 22 квітня 2018 року Посол України в АР О.Міщенко та Президент СКУ Є.Чолій, разом з представниками української громади та місцевої влади, поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка у м. Баку.

_

 

У той же день у приміщенні Посольства України в АР відбулася зустріч глави дипломатичної місії України та керівника СКУ з активістами організацій українців в Азербайджані – «Українського конгресу Азербайджану» (УКА) на чолі з Ю.Осадченком та «Української громади імені Івана Франка у м. Сумгаїт» (УГС) на чолі з Т.Мусаєвою.

 

  

Під час заходу Є.Чолій подякував українцям АР за активну підтримку територіальної цілісності України, а також закликав продовжувати робити свій важливий внесок у зусилля закордонного українства на підтримку України у протидії триваючій агресії з боку РФ. Також було обговорено низку питань, які є актуальними в житті української громади, у т.ч. щодо можливостей сприяння з боку СКУ задоволенню культурних, освітніх та інших потреб українців в Азербайджані. За підсумками зустрічі домовлено про розвиток співпраці між двома організаціями українців в Азербайджані та СКУ як основним об’єднанням багатомільйонного світового українства.

Зі свого боку, Посол України О.Міщенко наголосив на тому, що сьогодні, як ніколи раніше, необхідна рішуча консолідація українців у світі з метою забезпечення дієвої підтримки Української держави у протидії російській гібридній війні, а також запевнив, що дипломатична місії України в АР максимально підтримуватиме роботу УКА та УГС на цьому напрямі.   

23 квітня 2018 року також відбулися окремі зустрічі Президента СКУ, за участю Посла України О.Міщенка, з представником МЗС АР – директором Другого європейського управління, Послом І.Мухтаровим, а також з Головою Міжпарламентської групи дружби з Україною у Міллі Меджлісі АР депутатом Р.Гулієвим, з членом групи, депутатом ММ, письменницею Е.Ахундовою. Під час цих зустрічей Є.Чолій подякував азербайджанській стороні за послідовну підтримку як на державному, так і парламентському рівнях територіальної цілісності України, а також відзначив важливість співпраці між Україною та АР з метою забезпечення відновлення територіальної цілісності обох держав. Також було приділено окрему увагу питанням забезпечення культурних, мовних та освітніх потреб української громади в АР.

  

Крім того, Президент СКУ Є.Чолій провів зустріч в Державному комітеті АР по роботі з діаспорою, а також зустрівся з представником Бакинського центру мультикультуралізму Р.Гасановим. У ході цих зустрічей було у конструктивній атмосфері обговорено низку актуальних для української громади питань, а також можливості надання сприяння розвитку співпраці між СКУ та організаціями азербайджанської діаспори у світі.

У цілому перший в історії візит Президента СКУ в Азербайджан став знаковим, зокрема, з точки зору не лише підтримання зв’язків української громади в АР з історичною Батьківщиною, але й усвідомлення її місця у понад двадцятимільйонній сім’ї закордонного українства.

  

      

 

 

  

  

Останні новини

Зустріч Посла України О.П.Міщенка з керівником ДП «Укрспирт» Ю.М.Лучечком і Головою правління ТОВ «НВК «Гетьман» О.Г.Баляшом | 11 жовтня, 09:39

У рамках робочого візиту керівництва ДП «Укрспирт» в Азербайджан 10 жовтня 2018 р. в Посольстві України в Азербайджанській Республіці була проведена зустріч Посла України О.П.Міщенка з керівником ДП «Укрспирт» Ю.М.Лучечком і Головою правління ТОВ «НВК «Гетьман» О.Г.Баляшом.

Зустріч Посла О.Міщенка із Заступником Міністра закордонних справ Азербайджану Х.Халафовим | 09 жовтня, 16:28

9 жовтня 2018 р. відбулась зустріч Посла України О.Міщенка із Заступником Міністра закордонних справ Азербайджанської Республіки Х.Халафовим.

Зустріч Посла О.Міщенка з віце-президентом «SOCAR» Е.Насіровим | 05 жовтня, 18:07

05 жовтня 2018 року відбулась зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла України в Азербайджанській Республіці О.Міщенка з віце-президентом «SOCAR» Е.Насіровим.

Урочисте прийняття з нагоди 27-ї річниці Незалежності України та 100-річчя відродження української державності у м.Баку | 27 вересня, 09:10

26 вересня 2018 р. у м.Баку відбулось урочисте прийняття з нагоди 27-ї річниці  Незалежності України та 100-річчя відродження української державності.

Українські оборонні підприємства на ADEX-2018 | 25 вересня, 11:59

Розпочала роботу 3-тя Азербайджанська міжнародна оборонна виставка ADEX-2018 (25-27 вересня 2018 р., м.Баку). У ADEX-2018 бере участь делегація українських оборонних підприємств на чолі із Генеральним директором ДК «Укроборонпром» П.Букіним.