Посольство України в Азербайджанській Республіці

Київ 04:15

В Азербайджані проведено перший конкурс української пісні «Українські вечорниці в Баку, 2018»

23 грудня 2018, 17:04

23 грудня 2018 р. у м.Баку відбувся перший пісенний конкурс «Українські вечорниці в Баку, 2018». Організаторами заходу виступили Посольство України в Азербайджанській Республіці за підтримки Українського конгресу Азербайджану під керівництвом Ю.Осадченка  та Української громади імені І.Франка у місті Сумгаїт під керівництвом Т.Мусаєвої.

_

_

 

 

У заході взяли участь представники Міллі Меджлісу АР, Державного Комітету по роботі з діаспорою АР, політологи, журналісти та члени української діаспори в Азербайджані. Спеціально запрошеним гостем та одним з членів журі на пісенному конкурсі стала переможниця 8 сезону телевізійного конкурсу «Голос Країни» Олена Луценко. Головою журі стала Римма Шаповалова - заслужена артистка України, художній керівник телевізійного проекту «Яскраві діти України», вокальний керівник проектів Голос Країни,  SES Azerbaijan, Голос Діти (Україна), Зима, Євробачення Азербайджан 2011, 2012, 2013, 2014 років. Також участь в журі конкурсу взяла Ульвія Конуль - заслужений діяч культури Республіки Азербайджан, художній керівник міжнародного фестивалю «Зима», телевізійний режисер, кліпмейкер.

  

Ведучою заходу стала громадянка України, лауреат всеукраїнських пісенних конкурсів Юлія Топчій.

Формат конкурсу передбачав виконання українських пісень  конкурсантами у трьох вікових категоріях: І – категорія 6-11 років, ІІ категорія - 12-14 років, ІІІ категорія 15-20 років.

З вітальним словом до учасників та гостей конкурсу звернувся Посол України в Азербайджані О.Міщенко. Він зазначив, що незважаючи на важкі випробування, які переживає Україна у зв’язку з російською окупацією Криму та підтримкою Росією сепаратистських рухів на Сході України, дух українського народу незламний. Українці завжди об’єднувалися навколо своєї мови, культури, віри, традицій і землі. Але особливе місце в серці кожного українця займає  народна пісня. З піснями вирушали козаки в походи, пісні супроводжують героїчні подвиги українських воїнів на Донбасі сьогодні. Українські пісні не залишають і українців за кордоном, яскравим свідченням чого, є вокальний конкурс «Українські вечорниці в Баку, 2018».

 

Відкрив творчу частину свята виступ гостей з м.Сумгаїт, ансамблю народної пісні і танців «Хезрі» під керівництвом Вугара Джафарова, який виконав український танок «Гопак». Десять артистів виступили в українських народних костюмах, які були подаровані Українській громаді ім.І.Франка у місті Сумгаїт Почесним консулом Азербайджану у м.Харків - Афганом Салмановим, постійним і надійним партнером Посольства України в АР.

 

 

Також перед початком конкурсу відбувся виступ переможниці 8 сезону телевізійного конкурсу «Голос Країни» Олени Луценко, яка виконала пісню «Над Україною». 

 

Переможці в усіх трьох вікових категоріях були нагороджені відзнаками символами конкурсу у вигляді скрипічного ключа, а також сертифікатами на безкоштовний відпочинок в Трускавецьких здравницях – санаторіях «Карпати», «Шахтар» та «Лісова пісня», які були надані Посольству за сприяння мера м.Трускавця А.Кульчинського. Окрім цього, усі дипломанти, а також учасники конкурсу отримали «солодкі» подарунки найкращих українських кондитерських виробників «Світоч», «Рошен», «АВК», які були надані Посольству Головою «Об’єднаного конгресу азербайджанців України» Р.Тагієвим.

 

 

 

 

Під час заходу Посольство висловило вдячність керівнику азербайджанської компанії ТОВ «AVAO» власнику мережі «Українські продукти» в м.Баку В.Агаєву за надану допомогу у забезпеченні участі в згаданому конкурсі представника з України, переможниці 8 сезону телевізійного конкурсу «Голос Країни» Олени Луценко, яка крім участі в роботі журі, також виступила з окремою сольною програмою. Партнером Посольства, а також українських діаспорських організацій «Український конгрес Азербайджану» і   «Українська громада імені І.Франка у місті Сумгаїт» в справі підготовки конкурсу, також виступив ТОВ «Торговий Дім Україна» в Азербайджані, який нещодавно розпочав роботу в Баку.

 

За результатами проведення першого конкурсу української пісні «Українські вечорниці в Баку, 2018» місця розподілились наступним чином:

У віковій категорії 6-11 років: перше місце – Асадова Назрін; друге місце – Гурбатли Лейла; третє місце – Вітовська Алія.

У віковій категорії 12-14 років: перше місце – Марзаханова Іззят; друге місце – Асадуллаєва Севіль; третє місце – Алієв Кямран.

У віковій категорії 15-20 років: перше місце – Іманова Камілла; друге місце – Алієв Гідаят; третє місце – Гурт «Слов’яночка».

Журі окремим призом відзначило найменшого учасника конкурсу Ахмеда Алізаде (7 років) за виконання пісні «Все буде добре».

Конкурс завершився виконанням усіма учасниками конкурсу разом з членами журі пісні «Червона Рута».

_________________________________________________________________________ 

   

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Голосування 31 березня 2019 р. на виборах Президента України | 22 березня, 16:05

Громадяни України, які перебуватимуть на території Азербайджанської Республіки у день проведення виборів Президента України, можуть проголосувати з 08 год. 00 хв. по 20 год. 00 хв. (за бакинським часом) на закордонній виборчій дільниці №900003, створеній при Посольстві України в Азербайджанській Республіці за адресою: м. Баку, вул. Юсіфа Везірова (Чеменземінлі), буд. 49.

В Азербайджані почала свою роботу дільнична виборча комісія з виборів Президента України закордонної виборчої дільниці №900003 | 15 березня, 14:43

14 березня 2019 року при Посольстві України в Азербайджанській Республіці розпочала роботу дільнична виборча комісія з виборів Президента України закордонної виборчої дільниці №900003 на території Азербайджану.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Азербайджанській Республіці Владислав Каневський вручив копії Вірчих грамот Міністру закордонних справ Азербайджанської Республіки Ельмару Мамед’ярову (UKR/AZ) | 12 березня, 10:49

11 березня 2019 року Надзвичайний і Повноважний Посол України в Азербайджанській Республіці Владислав Каневський вручив копії Вірчих грамот Міністру закордонних справ Азербайджанської Республіки Ельмару Мамед’ярову. 

В Азербайджані відзначили 205-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка | 09 березня, 12:15

9 березня 2019 року Посольство України в Азербайджанській Республіці спільно з активом діаспорських організацій «Українського конгресу Азербайджану» та «Української громади імені І.Франка у м.Сумгаїт» провело урочисту церемонію покладання квітів до пам'ятника Т.Шевченку в м.Баку та поетичне читання віршів Кобзаря.

Захід, присвячений 5-м роковинам російської окупації Криму (UKR/AZ) | 02 березня, 16:00

2 березня 2019 року Посольство України в Азербайджанській Республіці провело захід, присвячений 5-м роковинам російської окупації Криму, на якому були присутні члени громадських організацій «Український конгрес Азербайджану», «Українська громада ім. І.Франка у м.Сумгаїт», кримські татари, місцеві політологи, студенти азербайджанських ВНЗ.