• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Голосування громадян України за кордоном
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Державний реєстр виборців

Нормативно-правові акти
Закон України «Про Державний реєстр виборців» № 698-V від 22.02.2007 (із змінами)

Постанова ЦВК від 15.10.2010 № 415 «Про форми заяв осіб щодо включення до Державного реєстру виборців та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців»

Постанова ЦВК від 13.01.2011 № 6 «Про форми подань з відомостями про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців»

Постанова ЦВК від 01.04.2011 № 57 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси»

Постанова ЦВК від 19.05.2011 № 69 «Про Роз’яснення щодо використання інформації з Державного реєстру виборців при забезпеченні доступу до публічної інформації відповідно до Закону України « Про доступ до публічної інформації»

До уваги громадян України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном
Відносини виборців з Державним реєстром виборців

Порядок звернення особи за власною ініціативою до органу ведення Державного реєстру виборців щодо включення до Реєстру

Порядок звернення виборця за власною ініціативою до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни його персональних даних

Прийом звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування

Відділ ведення та адміністрування державного реєстру виборців Департаменту консульської служби МЗС України

Виборчий процес за кордоном

Нормативно-правові акти

Закон України «Про вибори Президента України» № 474-XIV від 05.03.1999 (із змінами)

Закон України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17.11.2011

Закон України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» № 1286-ХІІ від 03.07.1991 (із змінами)

Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі

Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі

Постанова ЦВК України від 12 квітня 2012 року № 67 «Про утворення закордонних виборчих дільниць на постійній основі»

Постанова ЦВК № 121 від 19 липня 2012 року Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 12 квітня 2012 року № 67 Про утворення закордонних виборчих дільниць на постійній основі»

Постанова ЦВК України від 19 квітня 2012 року № 71 «Про утворення закордонної виборчої дільниці на постійній основі»

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ!!!

Повідомляємо, що у 2019 році в Україні відбудуться вибори Президента України і вибори народних депутатів України.

В Посольстві України в Азербайджанській Республіці буде організована виборча дільниця.

Слід враховувати, що законами України «Про вибори Президента України» і «Про вибори народних депутатів України» чітко визначено, що у день голосування до списку виборців не передбачається внесення нових виборців.

На сьогодні чинним законодавством України забезпечено у повній мірі можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном. Водночас реалізація такої можливості багато у чому залежить від самих громадян України.

Так, для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадянин України за кордоном може:

1)      у будь який зручний для себе час (у тому числі поза межами виборчого процесу):

 • особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Реєстру);
 • звернутися особисто або надіслати документи поштою до Посольства для постановки на консульський облік.

2)      безпосередньо під час виборчого процесу особисто подати до дільничної виборчої комісії відповідної закордонної виборчої дільниці заяву щодо неправильностей у попередньому списку виборців не пізніше як за п’ять днів до дня голосування.

Рекомендуємо перевіряти своє включення до Реєстру та виборчу адресу. Дізнатися, чи включений громадянин до Реєстру, та перевірити, чи правильно вказано в Реєстрі його прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу, можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців». Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримує відомості щодо своїх даних у Реєстрі на електронну адресу, вказану при реєстрації.

 Відповідні заяви мають подаватися виборцями заздалегідь.

Найдоступнішим шляхом включення виборця до Реєстру або зміни його виборчої адреси в Реєстрі є узяття на консульський облік з огляду на таке:

- громадянин може надіслати документи поштою, а заяви подаються виключно особисто. До заяви додаються копії паспорта громадянина України для виїзду за кордон та дозволу на проживання в АР;

- на даний час за узяття на тимчасовий консульський облік не стягується консульський збір.

Контакти: тел.: +99(412)441-27-06; e-mail: emb_az@mfa.gov.ua 

Корисні посилання:

Веб-сайт МЗС, розділ «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном»: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua

Веб-сайт Центральної виборчої комісії України: http://cvk.gov.ua/

Веб-сайт Державного реєстру виборців: http://www.drv.gov.ua

До уваги громадян України, які планують голосувати на території Азербайджану під час виборів Президента України

У зв’язку з проведенням 31 березня 2019 р. чергових виборів Президента України звертаємо увагу на наступне.

Громадяни України, які перебуватимуть на території Азербайджанської Республіки у день проведення виборів Президента України, можуть проголосувати з 08 год. 00 хв. по 20 год. 00 хв. (за бакинським часом) на закордонній виборчій дільниці №900003, створеній при Посольстві України в Азербайджанській Республіці за адресою: м. Баку, вул. Юсіфа Везірова (Чеменземінлі), буд. 49.

Відповідно до законодавства України, голосування здійснюється виключно на підставі списку виборців конкретної виборчої дільниці, до якого включаються громадяни України, які мають право голосу та їх виборча адреса у Державному реєстрі виборців (далі – Реєстр) відноситься саме до цієї виборчої дільниці. Слід врахувати, що виборець може бути включений до списку виборців лише на одній виборчій дільниці.

Оскільки у день голосування будь-які зміни до списку виборців не вносяться, слід заздалегідь подбати про своє включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці №900003, зокрема, здійснивши такі кроки.

1. Перевірити включення себе до Реєстру та правильність зазначення у ньому особистих даних, включаючи прізвище, ім’я, по батькові, свою виборчу адресу, за одним з наступних варіантів:

 • за допомогою мережі інтернет – зареєструватися на веб-сайті Державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua) у сервісі «Особистий кабінет виборця», зробити в ньому відповідний запит до Реєстру та орієнтовно протягом однієї доби отримати відповідні дані на електронну адресу, вказану під час реєстрації;
 • особисто прийти у робочий день в Посольство України в Азербайджанській Республіці з паспортом громадянина України для виїзду за кордон та подати письмовий запит щодо своїх даних у Реєстрі.

2. Якщо у Реєстрі вірно вказані Ваші дані та виборча адреса віднесена до закордонної  виборчої  дільниці  №900003,  для  голосування  у  день  виборів 31 березня 2019 р. слід особисто прийти на виборчу дільницю за адресою: м.Баку, вул. Юсіфа Везірова (Чеменземінлі), буд. 49, з паспортом громадянина України для виїзду за кордон (голосування не може здійснюватись на підставі паспорта громадянина України або паспорта громадянина України у формі картки).

3. Якщо у Реєстрі невірно вказані Ваші дані та виборча адреса не віднесена до закордонної виборчій дільниці №900003, для включення себе до списку виборців на цій виборчій дільниці слід зробити один з таких кроків:

 • стати на консульський облік у Посольстві України в Азербайджанській Республіці або подати заяву про зміну виборчої адреси, а, у разі відсутності своїх даних у Реєстрі – подати заяву про включення до Реєстру (зразки заяв додаються).

Так, за наявності посвідки на проживання в Азербайджані, можна стати на тимчасовий консульський облік, подавши відповідну заяву, заповнену облікову форму, оригінали та копії паспорта громадянина України для виїзду за кордон і дозволу на проживання в Азербайджані, дві фотографії 3,5х4,5 см.

У разі відсутності посвідки на проживання, слід подати відповідну заяву, а також оригінали та копії першої сторінки паспорта для виїзду за кордон і копію документа, який підтверджує Ваше проживання на території Азербайджану.

Документи для постановки на тимчасовий консульський облік слід подати до 19 березня 2019 р. Чинним законодавством України також передбачено можливість надсилання документів для постановки на консульський облік засобами поштового зв’язку.

 • для зміни у Реєстрі своєї виборчої адреси, громадянин України, який постійно проживає або тимчасово перебуває в Азербайджані та не бажає ставати на консульський облік, може подати до Посольства України заяву про зміну своєї виборчої адреси в Реєстрі або включення до Реєстру.

Документи  для  зміни  виборчої  адреси  необхідно  особисто  подати  до 25 березня 2019 р.

Через кілька днів після подачі документів доцільно повторно перевірити відомості про себе в Державному реєстрі виборців.

Zayava_TKO.pdf

Zayava_Vybory.pdf

zayava-zmina-adr.doc

Oblikova_kartka_TKO.doc

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux