• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Azərbaycan
Надзвичайні ситуації
Опубліковано 28 червня 2024 року о 16:30

У разі подій надзвичайного характеру за участю громадян України дипломатичні та консульські установи України вживають заходів оперативного реагування з метою забезпечення надання необхідної допомоги фізичним та юридичним особам України за кордоном та інформують про це усіх, кого це стосується в Україні.

Якщо під час перебування за кордоном Вас затримали чи заарештували або у будь-який іншій формі обмежили Вашу свободу, Ви опинилися у небезпечному становищі внаслідок надзвичайної ситуації, в зоні стихійного лиха, постраждали в результаті громадських заворушень, дорожньо-транспортної пригоди, стали жертвою скоєного проти Вас злочину тощо, необхідно невідкладно повідомити про це дипломатичне представництво чи консульську установу України за кордоном або звернутися з такою вимогою до компетентних органів країни перебування.


У разі затримання або арешту громадянам України надається відповідне сприяння у пошуку кваліфікованого захисника або забезпеченні безоплатною правовою допомогою, якщо така можливість передбачена законодавством відповідної країни. Консульські посадові особи стежать за умовами утримання під вартою, які мають відповідати вимогам гігієни та санітарії, ходом розгляду справи та за необхідності вживають заходів для відновлення порушених процесуальних та інших прав. Разом з цим, співробітники дипломатичних та консульських установ України не є суб’єктами кримінального чи цивільного процесу та не можуть брати участь у розгляді справ в якості адвокатів, захисників, постійних представників інтересів тощо.

МЗС забезпечується інформування родичів затриманих чи заарештованих громадян України про хід слідства та судового розгляду справи. При цьому, слід враховувати, що, як правило, доступ до матеріалів слідства мають лише уповноважені особи, а нерозголошення відомостей про хід провадження у справі забезпечується таємницею слідства. Тому консул має право на отримання інформації за результатами слідства у терміни та у порядку, які передбачені законодавством відповідної країни.


У разі смерті громадянина України за кордоном, дипломатичними та консульськими установами здійснюється комплекс заходів, спрямованих на з'ясування обставин смерті, інформування рідних померлих, оформлення необхідних документів та надання сприяння у репатріації труни з тілом або урни з прахом в Україну. У разі порушення кримінальної справи у зв’язку зі смертю особи, консул забезпечує контроль за ходом розслідування та про його результати інформує МЗС, яке, у свою чергу, доводить відповідну інформацію до зацікавлених осіб. Родичам померлого/загиблого або найближчим в Україні за ступенем спорідненості особам, після отримання відповідного повідомлення від органу МВС, пропонується діяти наступним чином:

— Встановити контакт з відділом оперативного реагування Департаменту консульської служби (працює цілодобово, 01018, м.Київ, Михайлівська пл. 1, тел. 238-16-57, ф. 238-18-24, адреса електронної пошти: [email protected].) або дипломатичним представництвом чи консульською установою України на території відповідної країни для з'ясування обставин справи, вартості ритуальних послуг, у т.ч. витрат на транспортування труни з тілом або урни з прахом в Україну, а, в разі прийняття відповідного рішення, - порядку поховання тіла померлого на території країни перебування.

— На адресу Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України надіслати нотаріально засвідчену заяву, в якій має бути висловлене волевиявлення родичів щодо прийнятного способу та місця поховання померлого.


У разі втрати/викрадення/порчі або закінчення вільних сторінок у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичними та консульськими установами, на підставі наявних у заявника документів, у співпраці з відповідними підрозділами МВС України та керуючись чинним законодавством України, вирішується питання підтвердження особи заявника та належності його до громадянства України для подальшого оформлення таких документів:

  • Посвідчення особи на повернення в Україну;
  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Більш детально


Рекомендації та правила поведінки під час землетрусу

Під час землетрусу громадянам України, які перебувають чи опинилися на територіях сейсмічно активних зон, необхідно дотримуватися таких правил поведінки:

  • виконувати інструкції та вказівки представників органів місцевих і рятувальних служб;
  • якщо ви перебуваєте у приміщенні, перейдіть під балку, дверний отвір, або станьте біля несучої стіни;
  • перебувайте подалі від предметів, які можуть впасти і травмувати вас (гіпс, вікна, меблі, інші незакріплені предмети);
  • обережно користуйтеся сходами: вони можуть бути пошкоджені;
  • не користуйтеся ліфтом;
  • враховуйте інші можливі наслідки землетрусу: руйнування мостів, зсув грунту, завали, витік газу і т.д.;
  • якщо ви перебуваєте на вулиці, відійдіть від будівель, дерев, вуличних ліхтарів, ліній електропередач, а також від місць, де ви могли б потрапити під падіння предметів (зовнішнє оздоблення, плитка, рекламні щити).
  • Після землетрусу, у разі необхідності, надайте першу допомогу тим, хто цього потребує. Виходьте з будівель обережно, вдягнувши взуття для запобігання пораненню битим склом.

Детальні рекомендації (англійською) щодо дій у випадку землетрусу можна знайти за такими посиланнями:

Державне агентство з надзвичайних ситуацій США (FEMA):

https://www.fema.gov/earthquake-safety-home#wcm-survey-target-id;

Токійський міжнародний комітет з питань комунікації (TICC): https://www.tokyo-icc.jp/guide_eng/kinkyu/05.html.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобові "гарячі лінії" закордонних дипломатичних установ України або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, e-mail: [email protected].


Контакти екстренних служб в Азербайджані

У разі актів насильства (будь-якого виду) жінка має право звернутися до Поліції 24/7 (тел. 102 ), навіть не будучи громадянкою Азербайджанської Республіки.

Номер гарячої лінії для жертв ґендерного насильства, особливо жінок і дівчаток, які зазнали насильства: 860.

Зв’язатися з гарячою лінією можна безпосередньо за телефоном (012) 860 з мобільних та стаціонарних номерів.

Ті, хто звернувся на гарячу лінію, можуть отримати інформацію про гендерне та домашнє насильство, а також відповідні служби підтримки та, за необхідності, безкоштовну психологічну консультацію.

Гаряча лінія 860 співпрацює з Державним Комітетом з Проблем Сім'ї, Жінок та Дітей та Фондом Народонаселення ООН.

Також, в Азербайджанській Республіці активно діє Притулок для жінок і дітей «Чистий світ» (Qadın və Uşaq Sığınacağı «Təmiz dünya») - некомерційна організація (акредитована Міністерством юстиції Азербайджанської Республіки), діяльність якої спрямована на допомогу жертвам домашнього насильства.

Телефон:+(994) 55 314 35 15.

Посилання на сторінку у facebook: https://www.facebook.com/Siginacaq та instagram: https://www.instagram.com/qadin_ve_usaq_siginma_evi/

Організація не розкриває розташування своїх сховищ, щоб забезпечити безпеку і спокій перебувають там жінок і дітей.

«Чистий світ» обіцяє, що не тільки надасть моральну підтримку, а й підкаже, як надходити в юридичних та інших питаннях. В асоціації задіяно багато фахівців різних областей.

Заява до компетентних органів

Варто пам’ятати про те, що саме Ви є відповідальним за свої речі! Подбайте, щоб цінні речі та документи були надійно сховані.

Гроші краще тримати на банківських картках, а готівку - при собі. Якщо Вам не потрібний закордонний паспорт – краще залиште його в номері, в сейфі, а з собою візьміть ксерокопію та туристичний ваучер.

Перед поїздкою радимо підготувати:

Копію паспорта, кілька фото на паспорт, список екстрених контактних телефонних номерів, список міжнародних номерів вашого банку, контакти посольства, додаткові грошові кошти, заховані в сейфі готелю

Якщо все-таки ви стали жертвою крадіїв, головне – не панікувати, а негайно звернутися до найближчого поліцейського відділку та подати відповідну заяву.

Вам на руки повинні дати документ, який підтвердить факт крадіжки та звернення до поліції. Збережіть його! Далі залишається сподіватись, що Ваші речі знайдуться і будуть Вам повернуті.

Якщо у Вас було також вкрадено паспортний документ, необхідно отримати в поліції Азербайджанської Республіки оригінал офіційного рапорту про крадіжку та звернутися до нашого Посольства для оформлення посвідчення на повернення в Україну.

Корисні номери телефонів

Загальний номер Поліції: 102

Поліцейські відділки

Заяви до компетентних органів

Загальні правила безпечного працевлаштування за кордоном.

Обов’язково переконайтесь, що Ваша робота за кордоном має законний статус. Ще до виїзду Ви маєте отримати дозвіл на роботу або робочу візу - робочу, а не туристичну.

Обов’язково звертайтесь до посольства країни призначення особисто, особливо якщо Ви звертаєтесь за робочою візою.

Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся терміново до консульського відділу Посольства України в Азербайджанській Республіці за телефоном "Гарячої" лінії: +994502557518.

Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії Вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь-яких інших документів, пов’язаних із поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним та/або друзям в Україні.

Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де Ви будете працювати та про безпечне й надійне місце проживання. Повідомте рідним та/або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця. Поділіться цією інформацією щонайменше з трьома рідними та близькими людьми!

Довідайтеся, як убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми.

В Україні діють деякі злочинні групи, які продають людей у рабство за кордон під прикриттям обіцянок законного працевлаштування. Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій.

Зателефонуйте до Центрів консультування мігрантів і дізнайтеся більше, як мінімізувати ризик стати жертвою торгівлі людьми.

Обов’язково ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у відповідній країні призначення; у більшості країн встановлені стандарти мінімального рівня оплати праці, максимальної тривалості, робочого дня та компенсацій у випадку нещасних випадків на виробництві.

Обов’язково запитайте свого закордонного роботодавця про медичне обслуговування та соціальний захист, на які Ви можете розраховувати. Пам’ятайте, що роботодавці мають обов’язки по відношенню до своїх працівників.

Обов’язково запишіть перелік умов угоди з роботодавцем, щоб до виїзду чітко усвідомити свій зиск від працевлаштуванням за кордоном та свої обов’язки.

 

Подбайте про власну безпеку заздалегідь!

Дізнайтеся про свої права під час навчання, роботи, подорожі чи життя за кордоном

Зателефонуйте до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501 527 пн-пт з 10:00 до 21:00,сб з 10:00 до 18:00 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні  безкоштовно з номерів life, Київстар, Beeline та MTS

WWW.STOPTRAFFICKING.ORG.UA

Для перевірки легальності роботи посередника з працевлаштування за кордоном звертайтеся до МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ:

(044) 289-50-97, щоденно з 17:00 до 18:00


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux