Ринок товарів та послуг Азербайджану характеризується високою конкурентністю та насиченістю. Найбільшими державами-експортерами з приблизно зіставимими обсягами постачань в АР є рф та Туреччина, а також Китай. Відповідні обсяги значною мірою обумовлені географічною близькістю (перших двох держав), логістичними перевагами, а також ціновою політикою.
Водночас Азербайджан зацікавлений у диверсифікації джерел імпортованої продукції, насамперед, у сфері забезпечення продовольчої безпеки. При цьому вартість продукції, включаючи логістичні витрати, залишається важливим критерієм вибору.
При розгляді експортних пропозицій пріоритет надається обладнанню із застосуванням новітніх технологічних рішень, а також можливостей застосування цифрових технологій використання та управління.
У рамках міжнародного торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва координуючу роль відіграють Фонд заохочення експорту та інвестицій в Азербайджані (AZPROMO) та Агентство розвитку малого та середнього бізнесу (KOBIA) при Міністерстві економіки АР (вказане Агентство та Торгово-промислова палата України є співзасновниками Українсько-Азербайджанської Ділової ради).
Високий інтерес іноземних компаній викликають можливості участі в масштабних програмах відновлення деокупованих районів Азербайджану. При цьому слід враховувати, що при розгляді заявок пріоритет надається: 1) вітчизняним компаніям; 2) інвестиційним пропозиціям іноземних компаній.
За відсутності власних коштів для реалізації проєктів розгляд пропозицій у вказаних програмах можлива шляхом участі в тендерах (www.etender.gov.az).
Для реєстрації для участі в тендерах необхідно надати до адміністративного офісу тендерного комітету або на поштову адресу такі документи:
1. Заявка на участь в тендері;
2. Банківський документ, що підтверджує оплату внеску за участь;
3. Тендерна пропозиція (повинно бути дійсна протягом не менше 30 банківських днів після розкриття конверта);
4. Банківська гарантія в розмірі 1% від вартості заявки (повинна бути дійсна протягом не менше 60 банківських днів після розкриття конверта);
5. Документ, що підтверджує повноваження особи, яка уповноважується на підписання тендерної пропозиції (договору про закупівлю);
6. Повне ім'я заявника, юридичний статус, статут, країна реєстрації та реквізити;
7. Банківська довідка про фінансове становище заявника за останній рік;
8. Копія фінансової звітності заявника за минулий рік, затверджена податковими органами;
9. Довідка з податкового органу про те, що у заявника немає прострочених зобов'язань за податками та іншими обов'язковими платежами;
10. Копія спеціального дозволу (ліцензії) на підготовку містобудівної документації заявником (у разі необхідності) або будь-яким учасником консорціуму заявників, які бажають взяти участь в конкурсі;
11. Довідка компанії про те, що заявник не був оголошений банкрутом, не має обтяження у формі застави чи інших зобов'язань по майну, і чия діяльність не була припинена за рішенням суду, а також інші документи, зазначені в Основних умовах тендера.
12. Документи повинні бути оформлені в двох примірниках (оригінал і копія). Копії документів також повинні бути перекладені на азербайджанську мову.
Умови є загальними для всіх юридичних, фізичних осіб або об'єднань юридичних осіб, які є резидентами і нерезидентами. За фактом подання заявки в письмовій формі до тендерного комітету та сплати зборів на відповідний банківський рахунок, заявник отримує повідомлення про основні умови державної закупівлі (тендеру) азербайджанською чи англійською мовами. Учасник повинен враховувати всі податки (включаючи ПДВ), які будуть застосовуватися у зв'язку з договором про закупівлю.