• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Azərbaycan
Корисні поради експортеру
Опубліковано 16 серпня 2022 року о 16:27

Україна і Азербайджанська Республіка є членами Організації за демократичний розвиток – ГУАМ. У форматі Організації, зокрема завершується правове оформлення зони вільної торгівлі (ЗВТ ГУАМ), правову базу якої складають:

 Угода про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУАМ (м. Ялта, 20 липня 2002 року)

Протокол про тимчасові правила визначення країни походження товарів держав-учасниць ГУАМ (м. Київ, 22 травня 2006 року)

Протокол про створення Робочого органу, який координує дії Договірних Сторін Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУУАМ (м. Київ, 27 березня 2017 року)

Протокол щодо правил визначення країни походження товарів до Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУУАМ.

У 2021 році Торгово-промисловою палатою України та Агентством розвитку малого та середнього підприємництва (КОВІА) при Міністерстві економіки АР було створено Українсько-Азербайджанську Ділову раду (https://businesscouncil.org.uk/ua). У рамках Ділової ради розробляються та готуються до реалізації в Азербайджані проєктні пропозиції українських компаній, опрацьовуються спільні проєкти на території України.

При здійсненні зовнішньоекономічних та інвестиційних операцій необхідно враховувати чинну в АР нормативно-правову базу щодо валютних операцій, у тому числі, «Правила ведення операцій в іноземній валюті резидентами, а також у національній та іноземній валюті нерезидентами Азербайджанської Республіки», затверджені Постановою Правління Центрального банку АР від 28.11.2016 №45/1 із змінами та доповненнями. Відповідна нормативно-правова база розміщена на офіційній веб-сторінці Центрального банку АР (https://www.cbar.az/page-461/regulations).

Зокрема, відповідно до поправок до правил валютного контролю, встановлені раніше 270 днів для ввезення товарів або отримання послуг після передоплати на рахунок в іноземному банку збільшено до 2 років. Тобто, імпортер товарів або послуг в Азербайджан матиме 2 роки для подання митної декларації на товари, що імпортуються в Азербайджан після дати передоплати. Такі ж правила застосовуються і до імпорту послуг, тобто отримання послуг з-за кордону повинно бути завершено протягом 2 років з дати передоплати. Відповідно до другої поправки було скасовано вимогу про декларування нереалізованого імпорту товарів або послуг в обмін на передоплату з метою імпорту товарів до Азербайджану або отримання послуг з інших країн, якщо вартість імпортних товарів (послуг) становить не більше 10000 дол США.

Експортерам та інвесторам необхідно враховувати можливі зміни у фінансово-банківській діяльності в АР, що обумовлені заходами, спрямованими на забезпечення її подальшого зміцнення та розвитку, зокрема у сфері валютного регулювання та кредитування.

При тривалому або багаторазовому перебуванні на території Азербайджану слід брати до уваги необхідність реєстрації ІМЕІ кодів мобільних телефонів. Здійснити реєстрацію можна в міжнародному аеропорту ім. Гейдара Алієва, а також у відділеннях пошти (послуга платна, вартість може залежати від моделі). Номери IMEI повинні бути зареєстровані не пізніше, ніж протягом 30 днів. Після закінчення цього періоду

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux