• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Політичні відносини між Україною та Азербайджаном
Опубліковано 23 серпня 2012 року о 19:08

Встановлення дипломатичних відносин: 06 лютого 1992 року.

Дипломатичні установи: Посольство України в Азербайджанській Республіці (діє з травня 1996 року), Посольство Азербайджанської Республіки в Україні (діє з березня 1997 року).

2020 рік:

22 січня – зустріч Президента України В.Зеленського із президентом SOCAR Р.Абдуллаєвим у рамках щорічного Всесвітнього економічного форуму (м. Давос).

30 січня – зустріч Заступника Керівника Офісу Президента України І.Жовкви із Заступником міністра закордонних справ АР Х.Халафовим.

06-11 лютого – участь Голови Постійної делегації ВР України у ПА ОБСЄ народного депутата України А.Герасимова в роботі спостережної місії за виборами депутатів Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки, що відбулися 09 лютого 2020 року.

Крім того, у якості міжнародних спостерігачів у позачергових виборах депутатів до Міллі Меджлісу АР також стали депутати ВР України: співголови депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків із Азербайджанською Республікою В.Колюх та В.Крейденко, а також народні депутати України Л.Марченко, М.Заблоцький і С.Юраш.

23 березня Голова Верховної Ради України привітав С.Гафарову з нагоди призначення її на посаду Голови Міллі Меджлісу АР VI скликання та висловив сподівання на подальшу спільну співпрацю в контексті розвитку міжпарламентського співробітництва двох країн.

26 березня – телефонна розмова Президента України В.Зеленського та Президента АР І.Алієва.

27 березня – телефонна розмова Глав урядів двох країн Д.Шмигаля та А.Асадова. 

23 квітня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби та Міністра закордонних справ АР Е.Мамед’ярова.

22 травня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби та Міністра закордонних справ АР Е.Мамед’ярова.

27 травня – телефонна розмова Президента України В.Зеленського та Президента АР І.Алієва.

29 травня – Президент України В.Зеленський прийняв вірчі грамоти від новопризначеного Надзвичайного і Повноважного Посла АР в Україні Е.Ахундової.

24 червня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби та Міністра закордонних справ АР Е.Мамед’ярова.

17 липня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби та Міністра закордонних справ АР Д.Байрамова.

20 серпня – зустріч (у відеоформаті) між представниками Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з АР та Робочою групою з міжпарламентських зв’язків Азербайджан-Україна.

22 вересня – телефонна розмова Президента України В.Зеленського та Президента АР І.Алієва.

28 вересня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби та Міністра закордонних справ АР Д.Байрамова.

22 жовтня – зустріч (в режимі відеоконференції) Міністра фінансів України С.Марченка з Міністром фінансів АР С.Шаріфовим.

2021 рік:

23-24 лютого – робочий візит заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара до Азербайджанської Республіки.

13-14 квітня – робочий візит урядової делегації України на чолі з Віце-прем’єр-міністром – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України О.Резніковим до Азербайджанської Республіки.

22 квітня – онлайн-консультації між заступником керівника Офісу Президента України І.Жовквою та помічником Президента Азербайджану – завідувачем відділу з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента Азербайджанської Республіки Х.Гаджиєвим.

27 травня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби та Міністра закордонних справ АР Д.Байрамова.

17 червня – телефонна розмова між Прем’єр-міністром України Д.Шмигалем та Прем’єр-міністром АР А.Асадовим.

24-25 червня – візит до АР українських підприємців на чолі з Президентом Торговельно-промислової палати України Г.Чижиковим.

22 жовтня – візит до АР заступника Голови Державної митної служби України Р.Черкасського.

27 жовтня – телефонна розмова між Керівником Офісу ПР України А.Єрмаком та Керівником Адміністрації ПР АР С.Нурієвим.

26 листопада – телефонна розмова між Керівником Офісу ПР України А.Єрмаком та Керівником Адміністрації ПР АР С.Нурієвим.

15 грудня – зустріч між Президентом України В.Зеленським та Президентом АР І.Алієвим у рамках 6-го саміту Східного партнерства (м. Брюссель).

24 грудня – телефонна розмова Президента України В.Зеленського із Президентом АР І.Алієвим.

2022 рік:

14 січня – робочий візит Президента АР І.Алієва в Україну.

25 січня – телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Президентом АР І.Алієвим.

04 лютого – телефонна розмова між Прем’єр-міністром України Д.Шмигалем та Прем’єр-міністром АР А.Асадовим.

26 лютого – телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Президентом АР І.Алієвим.

28 березня – телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Президентом АР І.Алієвим.

20 вересня – зустріч Міністра закордонних справ України Д.Кулеби та Міністра закордонних справ АР Д.Байрамова (у рамках 39-го засідання РМЗС ГУАМ, м. Нью-Йорк).

7 жовтня – зустріч між заступницею Голови Верховної Ради України О.Кондратюк та Головою Міллі Меджлісу АР С.Гафаровою (м. Джакарта, Індонезія).

2023 рік:

12 січня – зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Д.Лубінця з Омбудсменом АР С.Алієвою (м. Анкара, Туреччина).

15 лютого – телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Президентом АР І.Алієвим.

27 лютого – 03 березня - візит до Азербайджану делегації депутатської групи дружби ВРУ на чолі з В.Крейденком.

18–21 квітня – візит в Україну делегації Міллі Меджлісу Азербайджану з міжпарламентських зв’язків Азербайджан-Україна на чолі з Р.Гулієвим.

14–17 травня – візит до Азербайджану делегації України на чолі із заступником Голови Верховної ради України О.Кондратюк.

1 червня – зустріч між Президентом України В.Зеленським та Президентом АР І.Алієвим у рамках саміту Європейської політичної спільноти в Молдові.

21 червня – зустріч між Міністром закордонних справ України Д.Кулебою та Міністром закордонних справ АР Дж.Байрамовим (м. Лондон, Велика Британія).

29 вересня – зустріч між Головою Верховної Ради України Р.Стефанчуком та Головою Міллі Меджлісу АР С.Гафаровою в рамках Європейської конференції голів парламентів (м. Дублін, Ірландія).

4 жовтня – телефонна розмова між Президентом України В.Зеленським та Президентом АР І.Алієвим.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux