• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Відкриття експозиції "Бурштиновий шлях до Баку"
Опубліковано 11 липня 2013 року о 12:53

10 липня в готелі «Faіrmont Baku» відбулося відкриття експозиції "Бурштиновий шлях до Баку",  у  рамках якої за сприяння Посольства України в Азербайджані Асоціація "Український бурштиновий світ" представила експозицію творів мистецтва з українського бурштину.

Гостей заходу - представників міністерств і відомств, ВНЗ, наукових установ, пресу Азербайджанської Республіки, зустрічали діти з ансамблю "Барвінок"  в українських національних костюмах. Гостям вручалася пам'ятна монета з лого Асоціації "Бурштиновий світ", із вставленою бурштиновою краплею.

На експозиції були представлені роботи дизайнерського бюро  "Амбра Симха", бурштинові мозаїчні панно "Гранатове Дерево" і "Дерево Бута", які розкривають тему Світового Дерева життя та створені сучасними українськими художниками за мотивами орнаментів Ханського Палацу в азербайджанському місті Шекі. Крім того, у різноманітному асортименті були показані вироби ( тарілки, амфори) з гутного скла з України. Також глядачі мали можливість ознайомитися з ексклюзивною композицією ювелірних виробів із золота, бурштину та чорного дерева, представленого автором цього проекту - українським дизайнером Іриною Карповою.

У рамках  заходу виступив Посол України в Азербайджані Олександр Міщенко, який  підкреслив, що відносини двох країн динамічно розвиваються у всіх сферах, свідченням чому є нещодавній візит до АР Міністра закордонних справ України Л.Кожари у якості  діючого Голови ОБСЄ. О.Міщенко заявив, що сьогоднішня виставка є ще одним свідченням взаємодоповнюючого, а не конкуруючого характеру співробітництва України та Азербайджану, оскільки в роботах українських майстрів, представлених на виставці, можна побачити азербайджанські мотиви, азербайджанську тематику, втілену в українському бурштині. Посол України відзначив, що ідея виставки полягає у тому, щоб показати також і в гуманітарній, культурній сфері наше взаємодоповнююче співробітництво.

Голова Асоціації "Український бурштиновий світ" Галина Симха розповіла про філософію створення бурштинового проекту. "Нам дуже близька за духом та цікава культура Азербайджану.  Саме в Україні перетинаються два великих шляхи - Бурштиновий і Шовковий. Тому для виставки була створена спеціальна колекція арт-об’єктів з українського бурштину, добутого на родовищі Володимирець-Східний на Рівненщині". Галина Симха також відзначила, що Україна посідає друге місце у світі з промислового видобутку буршьину.

Архітектор-ювелір Ірина Карпова, яка є повним кавалером орденів Фонду "Карла Фаберже", член Асоціації "Український бурштиновий світ" повідомила, що на виставці демонструється бурштин, вік якого становить більше 40 мільйонів років. Кожен витвір мистецтва являє собою інноваційну комбінацію матеріалів, використаних у класичних техніках відповідно до  світових художніх традицій. Бурштин здавна і по сьогодні шанують за красу та цілющі властивості, за всіх часів він був вишуканою прикрасою та сильним оберегом.

Гостям був продемонстрований фільм про видобуток і виробництво українського бурштину, процес його обробки для використання в ювелірних виробах, а також у дизайнерських проектах,  мозаїчних панно, інтер’єрних об'єктах, офісних кабінетах, спа-салонах і ін.

 

Довідково:

Український Поліський бурштин - світовий ексклюзив

 У ранні та середні віки в Україні виникають перші майстерні по виготовленню кам'яних виробів. Різноманітні будівельні матеріали, архітектурний декор, саркофаги, різні прикраси та культові предмети вражають своєю майстерністю, що свідчить про високий рівень ремісничого мистецтва древніх каменотесів і різьбярів, усвідомлення історичної сутності українського каменю, його могутності і неповторної краси.

 Головне місце в Україні займають також ювелірні та виробні камені і колекційні мінерали. Справжні перлини серед них - Волинське родовище топазу, бериллу, моріону.

 Ці родовища належать до природних шедеврів всесвітнього значення і повинні стати об'єктами особливої уваги та активного міжнародного співробітництва, як унікальні геологічні явища.

 Особливе значення мають знахідки Поліського бурштину, що належить до Поліського (Прип'ятському) басейну і є частиною найбільшої в Європі Балтійсько-Дніпровської бурштинової провінції. Основні поклади бурштину пов'язані з верхнєеоценовими прибережно-морськими пісками. Цінність українського бурштину - у його самобутності, що насамперед  проявляється в розмаїтості та унікальності розцвічення. Крім найпоширеніших у світі коричневих, вишнево-червоних, червоних, жовтих кольорів для поліського бурштину властиві салатово-зелені, жовто-зелені, ясно-жовті та синювато-зелені кольори, а також білі та чорні різновиди. Поліський бурштин містить багато цікавих вкладень: пухирці, "димку", "хмарність", комах та рослин.

У 1993р. було створено державне підприємство "Укрбурштин" (м.Рівне), що здійснює розвідку, видобуток і збагачення бурштину, переробку його в ювелірні та художні вироби. Вони користуються все зростаючим попитом, є яскравими експонатами на багатьох престижних міжнародних виставках.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux