• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Візит делегації Рівненської області на чолі з Головою Рівненської Обласної державної адміністрації В.М.Берташем до Габалинського регіону, 10-11 вересня 2013 р.
Опубліковано 14 вересня 2013 року о 10:13

У період 10-11 вересня 2013р. місто Габала (Азербайджанська Республіка) відвідала делегація Рівненської області на чолі з Головою Рівненської Обласної державної адміністрації В.М.Берташем.

У період 10-11 вересня 2013р. місто Габала (Азербайджанська Республіка) відвідала делегація Рівненської області на чолі з Головою Рівненської Обласної державної адміністрації В.М.Берташем. Метою візиту було налагодження взаємовигідного міжрегіонального співробітництва, презентації економічного та інвестиційного потенціалу Рівненської області, ознайомлення з економічним і культурним потенціалом Габалинського регіону та парафування проекту угоди про міжрегіональне співробітництво. До складу делегації, яка налічувала 44 чол., увійшли також народний депутат України Ю.А.Благодир, мер м.Рівне В.Є.Хомко, заступник Голови Рівненської обласної ради О.П.Чуприна, голови Гощанської і Рокитненської райадміністрацій Г.М.Владичук і В.А.Рудницький, а також 38 представників ділових кіл Рівненщини, які презентували різні галузі економіки області. У роботі делегації також взяли участь Посол України в Азербайджані О.П.Міщенко і керівник економічного відділу Полсольства, радник В.Г.Сидяченко.

Візит було підготовлено і проведено Посольством України в Азербайджанській Республіці (АР) на основі попереднього узгодження з Адміністрацією Президента та МЗС АР, а також у тісній співпраці з Виконавчою Владою Габалинського регіону.

10 вересня ц.р. делегація Рівненської області розпочала ознайомлення з регіоном в цілому і зокрема підприємствами сучасного високотехнологічного концерну «Гілан Холдинг», що розташовані у Габалинському районі. Під час ознайомлення з об’єктами, члени української делегації мали можливість встановити ділові контакти, провести спілкування з азербайджанськими спеціалістами на фаховому рівні та розглянути можливість налагодження у подальшому виробничої кооперації.

Українська делегація ознайомилась з новим агрокомплексом по виробництву молока. Комплекс знаходиться у передмісті м.Габала і займає декілька гектарів, на яких знаходиться ферма по розведенню великої рогатої худоби молочних порід на 400 голів та цикл по виробництву молока.

Члени делегації, які очолюють українські фірми «Агро-Експрес-Сервіс», ТОВ СП «Нива», ТОВ "Агропереробка", Ровенський облспоживспілки встановили ділові зв’язки з керівництвом комплексу та дали високу експертну оцінку підприємству.

Представникам ділових кіл і облдержадміністрації Рівненщини запропоновано було ознайомитись з новим сучасним виробництвом, яке було створено в районі для забезпечення разом з консервним заводом переробки місцевої виноградної сировини і, таким чином, забезпечення робочих місць для місцевих селян.

Наступним об’єктом ознайомлення стала гірськолижна база м.Габала, яка знаходиться на околиці міста безпосередньо поряд з двома п’ятизірковим готелями азербайджанської мережі «Кавказ». Вказаний об’єкт є одним з п’яти гірськолижних баз, що будуються або проектуються на околиці міста і мають стати основою для розвитку міжнародного туризму у Габалинському районі. Директор рівненської "Туристичної фірми Олександра" О.Є.Коваленко докладно вивчила можливість направлення українських туристів і гірськолижників на цю базу, а також ознайомилась з умовами співпраці з готельною мережею «Кавказ».

На завершення першого дня візиту делегація Рівненської області відвідала консервний завод «Гілан холдингу», який розпочав роботу у 2007 р. Підприємство забезпечує переробку місцевої плодово-ягідної сировини, що надходить від фермерів з усіх районів країни, що має важливе значення для сільськогосподарського сектору Азербайджану. Підприємство постійно експортує гранатовий сік в Україну. Члени делегації - директор Рівненського консервного комбінату облспоживспілки Л.М.Примачок, президент Рівненської торгово-промислової палати М.Я.Ярощук, Генеральный директор ТОВ СП «Нива» Ю.М.Романовский, Директор ТОВ "Агропереробка" О.Є.Рудомська обговорили професійні питання і можливість налагодження виробничої кооперації.

11 вересня ц.р. делегація Рівненської області відвідала Міжнародний Конгрес Центр. Було продемонстровано оздоблення Центру, а також його технічне обладнання. Азербайджанська сторона запросила українську сторону взяти участь у підготовці і проведені як двосторонніх так і багатосторонніх міжнародних заходів, для чого у Габалі наявна уся необхідна інфраструктура.

Перед проведенням офіційного двостороннього пленарного засідання делегація Рівненської області разом з керівництвом Виконавчої Влади Габалинського регіону відвідали музей Загальнонаціонального лідера Азербайджану Гейдара Алієва і поклали квіти із жовто-блакитними стрічками до його монументу. Голова Рівненської ОДА В.М.Берташ зробив запис у книзі почесних відвідувачів музею.

У Культурному центрі м. Габали 11 вересня під головуванням Голови Виконавчої Влади Габалинського регіону С. Абдуллаєва і  Голови Рівненської ОДА В.М.Берташа відбулось офіційне пленарне засідання, у якому взяли участь усі члени делегації Рівненської області, а також представники ділових кіл і державних установ і підприємств Габалинського регіону. На початку засідання з привітальною промовою до присутніх звернулися обидва головуючі, а також Посол України. У ході засідання керівник Рівненського агентства по залученню інвестицій "Інвест ін Рівне" Д.І.Янушевський провів докладну презентацію економічного та інвестиційного потенціалу Рівненщини з демонстрацією слайдів та розповсюдженням друкованої інформації. Представниками асоціації «Український бурштиновий світ» було продемонстровано презентаційний фільм «Рівненщина – бурштиновий край України». Після засідання відбулась низка двосторонніх переговорів українських і азербайджанських бізнесменів, під час яких було розглянуто шляхи розвитку двосторонньої торгівлі і можливість започаткування виробничої кооперації. Напередодні цього заходу Посольство України в АР залучило до організації зустрічі і переговорів в Габалі представників ділових кіл Азербайджанський Фонд сприяння експорту і інвестиціям «АЗПРОМО».

За сприяння Посольства України, до м. Габала було доставлено і розгорнуто у фойє Культурного центру міста виставку «Рівненщина – бурштиновий край України». На виставці гостям були продемонстровані експонати – панно, артінсталяції, що були виготовлені з вітчизняного бурштину в українському національному та азербайджанському стилях. Голова Правління асоціації «Український бурштиновий світ» Г.В.Симха провела для керівництва і представників Габалинського регіону докладну екскурсію по виставці. Голова Рівненської Облдержадміністрації В.М.Берташ і Г.В.Симха подарували Голові Виконавчої Влади Габалинського регіону С.Абдуллаєву і Культурному центру міста спеціально підготовлені мистецькі вироби з бурштину, зокрема панно з портретом Загальнонаціонального лідера Азербайджану Гейдара Алієва і гербом Азербайджану. Виставку мала можливість відвідати велика кількість громадян міста Габали.

На завершення візиту відбулось парафування Угоди про міжрегіональне співробітництво між Рівненською обласною державною адміністрацією України та Габалинським районом Азербайджанської Республіки, яке визначило готовність обох сторін до остаточного підписання цього документу у ході наступного візиту вищого рівня.

Візит делегації Рівненської області активно висвітлювався ЗМІ Азербайджану і мав позитивну оцінку і відгуки серед представників урядових і ділових кіл Азербайджану.

У цілому слід відзначити, що досвід проведення зазначеного візиту показав, що розвиток економічного і гуманітарного співробітництва на міжрегіональному рівні має значний ще невикористаний потенціал, який надає можливість стимулювання двосторонньої торгівлі та виробничої кооперації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux