• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
18 листопада 2013 року Президент Азербайджанської Республіки І.Алієв у рамках офіційного візиту в Україну зустрівся з Головою Верховної Ради України В.Рибаком
Опубліковано 18 листопада 2013 року о 18:22

Взаємини між українським і азербайджанським народами мають історично дружній характер. Про це Голова Верховної Ради України Володимир Рибак заявив під час зустрічі з Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим 18 листопада ц.р., підкресливши, що «діалог між Україною і Азербайджаном буде й надалі розвиватися в дусі стратегічного партнерства задля добробуту наших народів».

В.Рибак привітав Ільхама Алієва з переконливою перемогою на президентських виборах, зазначивши, що представники від України, у тому числі й народні депутати, брали активну участь у спостереженні за виборчим процесом.

У ході зустрічі Сторони обговорили широке коло питань активізації двосторонніх взаємин, торгівельно-економічних відносин, розширення міжпарламентського співробітництва та поглиблення взаємодії у сфері культурно-гуманітарного співробітництва.

На думку керівника українського парламенту, розвиток міжпарламентського діалогу є однією з головних складових українсько-азербайджанського співробітництва. Він відзначив той факт, що участь парламентаріїв обох країн у спостереженні за перебігом виборчих перегонів відбувалося на взаємній основі. «Ми із вдячністю сприйняли участь делегації Парламенту Азербайджанської Республіки у моніторингу перебігу виборів до Верховної Ради України у жовтні 2012 року», - сказав він.

В.Рибак зазначив, що «ключовою подією» у найближчій перспективі у плані співробітництва між Верховною Радою України і Парламентом Азербайджанської Республіки має стати офіційний візит в Україну Голови Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки Октая Сабіровича Асадова. У цьому контексті, візит представників депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків в Азербайджан міг би стати підготовчим заходом, що передує офіційному візиту спікера азербайджанського парламенту в Україну.

Голова Верховної Ради наголосив на особливій актуальності на сьогоднішній день питання міжпарламентського співробітництва у багатосторонньому форматі. На його думку, продовження активних контактів між делегаціями обох країн у рамках парламентських асамблей, членами яких є Україна і Азербайджан - ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПАЧЕС, ПА ГУАМ, МПА СНД та інших - сприятиме взаємній підтримці ініціатив України і Азербайджану. В.Рибак запропонував активізувати двосторонній парламентський діалог з метою напрацювання загальних принципів взаємодії у цих структурах. «Переконаний, що поглиблення двостороннього співробітництва в рамках багатостороннього формату має особливе значення та сприятиме реалізації інтересів як України, так і Азербайджану на міжнародних платформах», - сказав В.Рибак.

Щодо двостороннього торгівельно-економічного співробітництва, за словами керівника українського парламенту, Україна позитивно оцінює стабільність у двосторонніх відносинах з Азербайджаном та висловлює зацікавленість у продовженні роботи над пошуком нових шляхів його подальшої активізації.

В.Рибак високо оцінив рівень співпраці і активну взаємодію обох країн у культурно-гуманітарній сфері, зазначивши, що Дні культури України в Азербайджані були успішно проведені у червні поточного року. Ще однією темою, яку неможливо залишити поза увагою, він назвав 70-річчя звільнення Криму від німецько-фашистських загарбників, безпосередню участь у якому взяли солдати і офіцери 77-ї стрілкової дивізії. «В Україні пам’ятають подвиг азербайджанських братів і шанують їх пам’ять», - підкреслив керівник українського парламенту, відзначивши значну роль лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва у встановленні на Сапун-горі поблизу м. Севастополь меморіалу пам’яті азербайджанців, що загинули за визволення Криму.

У цьому контексті він висловився за доцільність спільної підготовки пропозицій щодо проведення у Криму в 2014 році ряду двосторонніх заходів, присвячених річниці визволення Криму від німецько-фашистських загарбників

Своєю чергою, Президент Азербайджанської Республіки І.Алієв назвав вшанування пам’яті загиблих у роки Великої Вітчизняної війни «гарним знаком для взаємовідносин наших країн», підкресливши, що Дев’яте травня - це державне свято в Азербайджані.

І.Алієв високо оцінив результати офіційного візиту делегації Азербайджану в Україну. «Візит в Україну від початку до кінця був успішним і плідним», - наголосив він, зазначивши, що між нашими країнами немає невирішених питань.

Президент Республіки Азербайджан звернувся до української сторони з пропозицією і надалі підтримувати один одного у питаннях співпраці з міжнародними структурами, а також активно розвивати співробітництво у рамках Східного партнерства. «Коли ми об’єднуємо зусилля, вони стають більш дієвими», - підкреслив він, назвавши Україну найважливішим стабілізаційним фактором в рамках співпраці в СНД.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux