• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Заява Посольства України в Азербайджанській Республіці, 12.03.2014
Опубліковано 12 березня 2014 року о 14:51

У контексті заяви Міністерства закордонних справ України від 11 березня 2014 року, в якому було висловлено протест з приводу заяви МЗС Російської Федерації від 11 березня 2014 про визнання правомірною т.зв. «Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», зокрема, щодо проведення так званого «референдуму» в Криму 16 березня 2014р. Посольство України в Азербайджанській Республіці звертає увагу на таке.

Як вже заявляло Посольство, майбутній «референдум» у його нинішньому вигляді суперечить Конституції України і є незаконним, оскільки для того, щоб будь-який референдум щодо автономії або суверенітету Криму вважався легітимним , він мав би ґрунтуватися на Конституції України і відповідати нормам міжнародного права.

Посольство акцентує увагу, що такої позиції дотримується практично вся світова громадськість. Одним із свідчень зазначеного є заява Чинного Голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ Швейцарії Д.Буркхальтера від 11 березня 2014 року, в якому він назвав «референдум» в Криму нелегітимним і виключив можливість направлення на кримський «референдум» спостерігачів організації, оскільки, за його словами, базові критерії рішення в конституційних рамках не були дотримані, так як попередньою умовою для діяльності спостерігачів в цьому плані повинно було бути запрошення з боку відповідної держави - члена ОБСЄ.

Посилаючись на досвід інших держав, зокрема Швейцарії, Діючий Голова ОБСЄ відзначив, що процеси, спрямовані на зміну конституційного ладу і посилення автономії регіонів, носять складний і довгограючий характер, а діалог, як на національному, так і на регіональному та місцевому рівнях, повинен бути всеосяжним і інклюзивним.

Д.Буркхальтер підтвердив свою готовність до діалогу з усіма сторонами, насамперед у рамках Контактної групи, щодо пошуку шляхів виходу з ситуації, яка склалася на даний момент. Крім цього, Діючий Голова ОБСЄ закликав усі держави - учасці до оперативного прийняття рішення щодо створення моніторингової місії ОБСЄ по Україні і її подальшому розгортанню.

Крім цього, Посольство звертає увагу, що Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Г. ван Стаа також зробив заяву щодо запланованого на 16 березня 2014 «референдуму», в якому висловив жаль у контексті такої ініціативи.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Д.Міятович за результатами свого візиту до України та відвідання Автономної Республіки Крим закликала припинити інформаційну війну і негайно розпочати деескалацію ситуації шляхом забезпечення вільного мовлення, зокрема відновлення діяльності україномовних каналів, а також забезпечення безпеки журналістів. Д.Міятович підкреслила, що татарські журналісти перебувають під політичним тиском кримської влади і доступ до офіційної інформації з боку місцевої влади надається тільки лояльним до неї журналістам.

Таким чином, Посольство України звертає увагу, що дії російської сторони в Автономній Республіці Крим є порушенням усіх засадничих норм міжнародного права і має своєю реальною метою порушення територіальної цілісності, суверенітету та єдності української держави.

 

м.Баку , 12 березня 2014р . Посольство України в Азербайджані

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux