• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Прес-реліз Посольства України в Азербайджанській Республіці щодо підготовки та проведення 25 травня 2014 позачергових виборів Президента України
Опубліковано 17 квітня 2014 року о 18:14

1 . Підготовка до запланованих на 25 травня 2014 позачерговим виборам Президента України йде повним ходом відповідно до затвердженого Центральною Виборчою Комісією (ЦВК) України календарним планом. Незважаючи на всі спроби Російської Федерації , а також організованих і контрольованих нею злочинних угруповань , зірвати президентські вибори в Україні , в тому числі шляхом дестабілізації ситуації в східних регіонах України , українська влада рішуче налаштована провести їх у встановлений термін вільно , прозоро , демократично , у повній відповідності до національного законодавства та загальновизнаних міжнародних стандартів при максимально можливій участі міжнародних спостерігачів.

4 квітня 2014р . завершився процес висунення і реєстрації кандидатів на посаду Президента України. Центральною Виборчою Комісією України офіційно зареєстровано 23 кандидата, які представляють практично всі регіони і весь спектр політичних сил України. 14 квітня ц.р. завершено формування окружних виборчих комісій. Станом на сьогодні, продовжується робота з формування дільничних виборчих комісій (буде завершена 6 травня ц.р.) .

Для спостереження за президентськими виборами Україна офіційно запросила спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ, Європейського парламенту, Парламентських асамблей ОБСЄ, Ради Європи, НАТО, ОЧЕС, ГУАМ.

19 березня ц.р. в Україні почала роботу довгострокова місія БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за позачерговими виборами Президента України. Триває формування місії короткострокових спостерігачів цієї організації, до складу якої висловили готовність делегувати своїх представників переважна більшість держав-членів ОБСЄ (запланована кількість короткострокових спостерігачів становить понад 900 чол.).

Станом на сьогодні, ЦВК України вже зареєструвала 143 міжнародних спостерігачів від міжнародних організацій та 3 спостерігача від іноземних держав.

2. Законодавством України повною мірою забезпечена можливість реалізації конституційних виборчих прав громадян України.

Зокрема, громадяни України, які проживають або перебувають у період підготовки та проведення виборів за межами України, незалежно від правових підстав перебування на території тої чи іншої іноземної держави, а також незалежно від перебування або не перебування на консульському обліку дипломатичного представництва або консульської установи, акредитованого на території цієї держави, реалізують своє право голосу на загальних підставах.

Таким чином, громадяни України, які постійно проживають, або тимчасово перебувають на території Азербайджанської Республіки, під час проведення позачергових виборів Президента України можуть реалізувати своє право голосу на закордонній виборчій дільниці № 900003 при Посольстві України в Азербайджанській Республіці за адресою: м.Баку, вул. Юсіфа Везірова, 49.

Відповідно до частини 6 статті 2 Закону України " Про вибори Президента України ", реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки та проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

До списку виборців включаються дієздатні громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться 18 років. Формування даних списків виборців здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру виборців.

З метою формування списку виборців на закордонній виборчій дільниці № 900003 при Посольстві України в Азербайджанській Республіці, положеннями статті 19 Закону України " Про Державний реєстр виборців " передбачено, що громадянин України, який набув право голосу і проживає або на момент набуття права голосу перебуває на території Азербайджанської Республіки, може завчасно, по-можливості за кілька днів до дня голосування, з власної ініціативи особисто подати до Посольства України в Азербайджанській Республіці за вищевказаною адресою заяву щодо:

- Свого включення до Державного реєстру виборців;

- Зміни виборчої адреси;

- Постановки на консульський облік;

- Неправильності або неточностей в попередньому списку виборців (до 19 травня ц.р. включно).

До заяви додається копія пред'явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України ).

Для надання громадянам можливості перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та про свій виборчий адресі в реєстрі , на офіційному сайті Центральної виборчої комісії України «Державний реєстр виборців» www.drv.gov.ua впроваджений сервіс «Особистий кабінет виборця».

Слід зазначити, що, відповідно до виборчого законодавства України, в день голосування включення до списків виборців здійснюватися не буде.

Контактні телефони Посольства України в Азербайджанській Республіці: +994124494088 , +994124412706 , +994502557518 .

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux