21 травня ц.р. відбулось інтерв’ю в.о. керівника Посольства України в Азербайджанській Республіці, Радника-посланника Р.А.Рустамова для провідної азербайджанської газети «Эхо». У рамках зазначеного інтерв’ю згадане видання було поінформовано щодо наступного:
Зазначено, що Уряд України докладає значних зусиль питанню підготовки та проведення позачергових виборів Президента України 25 травня ц.р. У цьому контексті здійснюється низка заходів, зокрема для спостереження за виборчим процесом запрошено понад 2200 міжнародних спостерігачів з іноземних країн та міжнародних організацій, забезпечено можливість для громадян України, які постійно проживають на території окупованого РФ Криму, реалізувати право голосу на території інших областей України, вживаються дії з гарантування безпеки осіб, які залучені до процесу організації виборчого процесу у Донецькій та Луганській областях, розгорнуто низку виборчих дільниць за кордоном при диппредставництвах України.
Висвітлюючи ситуацію у Донецькій та Луганській областях України, було підкреслено, що питання сепаратизму у зазначених регіонах є штучним та інспірується з боку Російської Федерації шляхом здійснення пропаганди, підтримки терористичних груп, спробами нав’язати Україні необхідність зміни унітарного устрою держави на федеративний. Зазначено, що поряд з цим, у псевдореферендумах 11 травня ц.р. взяло участь не більше 10 % населення Донецької та Луганської областей, що є одним зі свідчень відсутності підтримки громадян як дій сепаратистів, так і ідеї відокремлення зазначених регіонів від України.
Окремо було роз’яснено мету та завдання антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях України, зауважено, що одним з головних її завдань є відновлення миру в цих регіонах та забезпечення безпеки громадян, недопущення загибелі мирного населення. Разом з цим, Главою Держави та Урядом України вживаються заходи щодо широкого національного діалогу, зокрема з цією метою проведені «круглі столи» із залученням представників усіх регіонів. Результатом проведених заходів стало ухвалення 20 травня 2014р. Верховною Радою України «Меморандуму про мир і порозуміння», що передбачає проведення конституційної реформи, на основі децентралізації державної влади. Також роз’яснено, що зазначений Меморандум передбачає прийняття Закону України щодо проведення місцевих референдумів, а також забезпечення, поряд із конституційним статусом української мови, статусу російської мови та інші важливі питання.