• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Інтерв’ю в.о. керівника Посольства України в Азербайджанській Республіці, Радника-посланника Р.А.Рустамова для інформагентства «Trend»
Опубліковано 05 червня 2014 року о 18:18

05 червня 2014р. відбулось інтерв’ю в.о. керівника Посольства України в Азербайджанській Республіці, Радника-посланника Р.А.Рустамова для інформагентства «Trend», присвяченого питанням актуальних подій навколо України.

У рамках інтерв’ю Р.А.Рустамов, відповідаючи на питання журналістки, заступника Генерального Директора згаданого інформагентства С.Агаєвої, надав інформацію щодо таких ключових тем.

У контексті питання проведення в Україні позачергових виборів Президента України 25 травня ц.р., в.о. керівника Посольства України в Азербайджанській Республіці підкреслив, що більшістю країн світу та міжнародними організаціями було визнано демократичний, прозорий та чесний хід підготовки і проведення виборчого процесу. Зазначеного Україні вдалося досягти незважаючи на складну внутрішньополітичну ситуацію всередині країни, пов’язану з діями інспірованих російською стороною незаконних збройних формувань, терористичних груп в Донецькій та Луганській областях України та анексією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим. Зазначено, що участь у виборах Президента України взяли понад 60% виборців у понад 90% виборчих дільниць, у тому числі на території Донецької та Луганської областей. Окремо було зауважено, що результати голосування 25 травня ц.р., які визначили переможцем у першому турі П.О.Порошенка, засвідчили, що понад 90% виборців віддали голоси за кандидатів у Президенти України, передвиборчі програми яких містять підтримку унітарного устрою Української Держави та курсу на євроінтеграцію, що є переконливим свідченням штучності ідеї федералізму України, яку намагається нав’язати РФ.

Відповідаючи на запитання журналістки, Р.Рустамов зазначив, що перед новообраним Президентом України стоїть низка важливих завдань, серед яких конституційна реформа, що передбачатиме зокрема, децентралізацію влади, проведення системних реформ в політичній та економічній сферах України, які б створили умови для сталого розвитку нашої держави.

Висвітлюючи питання щодо ситуації на Сході України, Р.А.Рустамов підкреслив, що Російською Федерацією продовжуються здійснюватись дії, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні. Зокрема, бандформування в Донецькій та Луганській областях отримують військову, фінансову та організаційну підтримку з боку РФ; з території Росії в згадані українські регіони масово засилаються найманці з метою проведення диверсійної та терористичної діяльності. Бойовики самопроголошених «республік» в Донецькій та Луганській областях здійснюють акти терору та мародерства по відношенню до мирних громадян, захоплюють та руйнують об’єкти інфраструктури, адміністративні будівлі тощо. У зв’язку з цим, Урядом України проводиться активна фаза антитерористичної операції з метою захисту мирного населення, відновлення миру та стабілізації ситуації у зазначених областях.

Відповідаючи на запитання щодо перспектив розвитку двосторонніх відносин України з АР було зазначено, що Азербайджан є і залишається стратегічним партнером України. Свідченням високого рівня українсько-азербайджанських відносин є участь Азербайджану в інавгураційних заходах з нагоди вступу на посаду новообраного Президента України на рівні Спікера Міллі Меджлісу (парламенту) АР.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux