19 грудня 2014 року Президент США Б.Обама підписав Указ «Блокування власності окремих осіб та заборона на здійснення певних транзакцій щодо Кримського регіону України», згідно з яким запроваджуються додаткові санкції стосовно низки осіб, причетних до незаконної окупації Криму та сепаратистських угруповань у східних регіонах Донбасу. Крім лідерів сепаратистів т.зв. «ДНР» та «ЛНР», представників окупаційного режиму Криму, до переліку вищевказаних осіб також включено російського підприємця К.Малофєєва, який є одним з основних фінансистів терористичної діяльності на Донбасі. Згаданий Указ накладає заборону на в'їзд на територію США іноземним громадянам, які підпадають під дію запровадженим даним законодавчим актом обмежень, та надає право Міністру фінансів США накладати додаткові санкції на осіб і компанії, що працюють в Криму. Документом також передбачено, що громадяни США не можуть здійснювати бізнес-діяльність на території Криму.
Про запровадження додаткових економічних санкцій, заборону на в'їзд для групи громадян Росії та нові обмеження на експорт до Росії технологій розвідки та видобутку нафти в Арктиці, на континентальному шельфі та у глибоководних районах оголосив також Прем'єр-міністр Канади С.Харпер.
20 грудня 2014 року набуло чинності схвалене Радою Європейського Союзу рішення про запровадження додаткових санкцій відносно Криму. Зокрема, цим законодавчим актом ЄС забороняється надання будь-яких кредитів, фінансово-інвестиційних послуг фізичним та юридичним особам, створення будь-яких спільних підприємств у Криму чи Севастополі. Забороняється також продавати, поставляти, надавати прямо чи опосередковано технічну допомогу та фінансування, передавати або експортувати товари та технології у сферах транспорту, телекомунікації, енергетики, розвідки і видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів будь-яким фізичним або юридичним особам, а також органам у Криму чи Севастополі. Крім цього, забороняється надавати будь-які послуги, які безпосередньо пов'язані з туристичною діяльністю в Криму чи Севастополі.
Україна вітає послідовну позицію США, Канади та країн Європейського Союзу щодо невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією, розширення санкцій щодо осіб, причетних до незаконної окупації Криму та сепаратистських угруповань у східних регіонах Донбасу. Ми розглядаємо ці санкції, насамперед, як підтвердження відданості наших партнерів справі суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України згідно з її міжнародно-визнаними кордонами.
Вважаємо, що запроваджені санкції є одним з ключових інструментів стимулювання до конструктивних кроків у питанні повернення Криму, деескалації ситуації на Донбасі, які залишаються безумовним пріоритетом як внутрішньої, так і зовнішньої політики України. Сподіваємося, що результатом консолідованої позиції міжнародного співтовариства стане практична реалізація Мирного плану Президента України П.Порошенка.
В той же час, вважаємо за необхідне підкреслити, що сьогоднішні дії Києва, а також санкційна політика США і Заходу в жодному разі не спрямовані проти народу Росії, простих російських громадян. Її метою, насамперед, є приборкання агресивних дій нинішнього політичного режиму Росії на чолі з В.Путіним і повернення РФ в лоно міжнародного права, де виникаючі між незалежними сторонами будь-які питання повинні вирішуватися виключно шляхом діалогу, а не військового втручання.