• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Заява Посольства України в Азербайджанській Республіці 14.06.2015 р.
Опубліковано 14 червня 2015 року о 13:26

У зв'язку з публікацією 13 червня ц.р. на інтернет-ресурсі «Haqqin.az» статті журналіста Акпера Гасанова щодо України, Посольство України в Азербайджані вважає за необхідне заявити, що вказана публікація містить виключно недостовірну інформацію і є черговою спробою інтернет-ресурсу «Haqqin.az» шляхом провокації вбити клин у традиційно дружні українсько-азербайджанські відносини. Викликає обурення факт умисного введення, з боку вказаного журналіста, азербайджанського суспільства в оману шляхом публікації завідомо неправдивої інформації з приводу ставлення вищого керівництва України до Азербайджану.

Зокрема, це стосується нібито того, що трагедія в Баку 19 травня ц.р., коли в результаті пожежі загинули громадяни Азербайджану, залишилася без уваги Президента України, а також щодо того, що нібито допомога, надана офіційним Баку під час транзитного перебування в Азербайджані евакуйованих з Непалу українських громадян, також виявилася без реакції з боку України.

 Посольство України в Азербайджані заявляє, що все це навмисна брехня з боку журналіста А.Гасанова, оскільки і лист співчуття Президента України П.Порошенко у зв'язку з трагедією 19 травня ц.р. і подяку від імені Уряду України за надання допомоги при евакуації українців з Непалу були передані дипломатичними каналами відповідним адресатам в Азербайджані.

Про те, що публікація цих завідомо недостовірних тверджень є навмисною провокацією, служить той факт, що ні журналіст Акпер Гасанов, ні будь-хто інший із співробітників інтернет-ресурсу «Haqqin.az» з відповідними запитами до Посольства України в Азербайджані не звертався.

Щодо участі України в Перших Європейських іграх в Баку Посольство заявляє, що також дипломатичними каналами офіційний Баку був проінформований про причини неможливості Президента України П.Порошенка прибути 12 червня ц.р. в Баку для участі в церемонії відкриття Ігор. Також Азербайджанська сторона була офіційно повідомлена про те, що за дорученням Глави Української держави для участі в церемонії відкриття Перших Європейських ігор прибув Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, який на сьогоднішній момент є також керівником депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Азербайджанською Республікою .

Хотіли б також відзначити, що в цей непростий для України час на Перші Європейські ігри в Баку прибула численна делегація України в кількості 387 осіб, у складі якої знаходиться вище керівництво спорту України, а саме Міністр спорту та молоді України Ігор Жданов та Голова Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

Відзначаємо, що останнім часом намітилася стійка тенденція публікації на інтернет-ресурсі «Haqqin.az» недостовірних даних щодо України. Так, абсолютно недавно 11 червня ц.р. була опублікована інформація про нібито бійку між спортсменами України та Росії в центрі Баку, яка була спростована і українською, і російською стороною. Крім того, не знайшов підтвердження зазначений факт і з боку правоохоронних органів Азербайджану. Також, 29 травня ц.р. були свідомо перекручені слова Посла України при ЄС щодо деяких результатів Саміту Глав держав «Східного партнерства» в Ризі. Незважаючи на відповідні звернення Посольства України в Азербайджані до керівництва інтернет-ресурсу «Haqqin.az», щодо спростування публікації зазначених недостовірних фактів на «Haqqin.az» так і не було зроблено.

Хотіли б зазначити, що відразу ж після закінчення церемонії відкриття Перших Європейських ігор в Баку Посольство України в Азербайджані на своєму сайті розмістило інформацію, в якій зазначається грандіозний характер церемонії відкриття Ігор в Баку і проведення її на найвищому рівні з використанням найсучасніших у світі технологій при проведенні подібних заходів.

Посольство, як і мільйони громадян України, щиро поділяє радість і гордість Азербайджану та Азербайджанського народу у зв'язку з успішною підготовкою та проведенням зазначеної церемонії відкриття, яка назавжди залишиться яскравою сторінкою в історії як європейського, так і світового спорту.

Таким чином, твердження автора згаданої публікації про те, що Україна «не хоче бути з Азербайджаном в моменти горя і радості» не відповідає дійсності.

Крім зазначеної інсинуації фактів, Посольство України в Азербайджані також наголошує на неприпустимості образливих випадів з боку згаданого журналіста інтернет-ресурсу «Haqqin.az» - автора цієї публікації по відношенню до Глави суверенної, незалежної держави Україна. Ми висловлюємо впевненість, що обурливий тон, який міститься, як в заголовку, так і в усьому тексті публікації є наслідком відсутності професіоналізму та елементарної вихованості у конкретного журналіста і не є в цілому політикою інтернет-ресурсу «Haqqin.az» щодо України.

Посольство України в Азербайджані наполягає на тому, щоб дана заява була опублікована на інтернет-ресурсі «Haqqin.az» для того, щоб довести до Азербайджанської громадськості об'єктивну інформацію щодо згаданих у статті питань.

Висловлюємо надію що, надалі керівництво інтернет-ресурсу «Haqqin.az» у своїй роботі буде дотримуватися головного принципу журналістської етики, основою якого є об'єктивне висвітлення будь-яких подій щодо будь-якої країни.

 

Прес-служба Посольства України

в Азербайджанській Республіці

 

м Баку, 14 червня 2015р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux