• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Прес-реліз Посольства України в Азербайджанській Республіці щодо порядку відвідання тимчасово окупованої території України та ситуації в Автономній Республіці Крим України
Опубліковано 14 серпня 2015 року о 09:51

1. Порядок в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію України. Порядок в'їзду і виїзду з тимчасово окупованої території України врегульовується Законом України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». 4 червня 2015 р. Постановою Кабінету Міністрів України №367 було затверджено «Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», яким регулюються правила в’їзду/виїзду на територію Автономної Республіки Крим та м.Севастополь України. Згідно із зазначеним Порядком:

1) В’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби України.

Громадяни України можуть в’їхати на тимчасово окуповану територію та виїхати з неї за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», а громадяни України, що не досягли 16-річного віку, - з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

Контрольними пунктами в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї для автомобільного сполучення є “Каланчак”, “Чаплинка” та “Чонгар”.

Контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї для залізничного сполучення - “Херсон”, “Мелітополь”, “Вадим” та “Новоолексіївка”.

2) Спеціальний дозвіл оформлюють територіальні органи Державної міграційної служби за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства.

Для отримання спеціального дозволу іноземець або особа без громадянства подає: заяву; паспортний документ; документ, що підтверджує перебування в Україні на законних підставах; копію сторінки документа з особистими даними з перекладом на українську мову; документи, що підтверджують мету в’їзду на окуповану територію; документ, що підтверджує достатність фінансового забезпечення для перебування в Україні; три фото 3,5х4,5 см.

3) Особи, які порушили порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством України. Відвідання тимчасово окупованої території України без згоди на це компетентних органів державної влади України є правопорушенням за законодавством України і тягне за собою відповідальність, включно з кримінальною.

За інформацією Адміністрації державної прикордонної служби України у період з 4 червня по 24 липня ц.р. через адміністративний кордон було пропущено 361 тис. 379 осіб, з яких 2 тис. 446 - іноземці.

При цьому з іноземних громадян через адміністративний кордон не було пропущено 165 осіб, а саме: 112 громадян РФ, 12 – Молдови, 11 – Азербайджану, 9 – Туреччини, 4 – Узбекистану, 4 – Вірменії,  3 – Німеччини, по одному громадянину Киргизстану, Тунісу, Білорусі, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Сирії, Грузії та Швейцарії. Найбільш поширеними причинами не пропущення іноземців були: недійсні паспортні документи, невідповідність пункту пропуску та відсутність спеціального дозволу.

 

2. Порушення прав людини в тимчасово окупованій РФ Автономній Республіці Крим України.

Порушення прав людини на окупованій території Автономної Республіки Крим набули системного характеру. Російська Федерація заохочує та підтримує дискримінацію, залякування та переслідування етнічних українців та корінного кримськотатарського населення на цій території України.

З моменту окупації Автономної Республіки Крим України в березні 2014 року на півострові мали місце випадки серйозного порушення прав людини, у т.ч. вбивства, викрадення, жорстоке поводження та свавільне утримання під вартою.

Обмежуються політичні та громадянські права етнічних українців та корінного кримськотатарського населення. Порушуються їх права на освіту. Припиняється діяльність українських шкіл, знищуються українські підручники. У «Таврійському федеральному університеті» ліквідовано факультет української мови.

Примусово обмежуються права на свободу думки, совісті і релігії. У Криму ведеться робота з ліквідації єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Окупаційна влада намагається внести розкол в єдність кримськотатарського народу та дезорієнтувати його. Для цього спішно створюються підконтрольні «громадські» організації і паралельні «муфтіяти».

Здійснюється примусове нав’язування російського громадянства та залякування і переслідування осіб, які відмовляються вступати в російське громадянство.

Одним з останніх прикладів порушення прав кримських татар стало створення штучних перешкод з боку окупаційної влади АР Крим для
участі представників  кримськотатарського народу в ІІ Всесвітньому
конгресі кримських татар, який відбувся 1-2 серпня 2015 р. в
м.Анкара (Турецька Республіка).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux