• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Azərbaycan
Щодо вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи та учасників ліквідації її наслідків
Опубліковано 21 квітня 2016 року о 10:32

20 квітня 2016 року, в рамках комплексу заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, Посольство України в Азербайджані взяло участь у вшануванні жертв Чорнобильської катастрофи та учасників ліквідації її наслідків, проведеному в м. Баку азербайджанською громадською організацією «Союз інвалідів Чорнобиля».

Під час цієї події, що відбулася за участю представників Адміністрації Президента, Парламенту, Уряду Азербайджану, було продемонстровано відеоматеріали про події у квітні 1986 року на Чорнобильській АЕС, а також наслідки цієї катастрофи.

 

Посол України О.П.Міщенко, який взяв участь у зазначеному заході, у своєму виступі зазначив, що в Україні,  відповідно до Указу Президента П.О.Порошенка від 14.12.2015 року «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», на державному рівні оголошено 2016 рік роком пам'яті жертв Чорнобильської аварії та вшанування учасників її ліквідації. Затверджений Урядом України План заходів включає, зокрема проведення 21-23 квітня Міжнародного форуму «Уроки Чорнобиля для ядерної безпеки світу», 25 квітня – засідання Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки, а також Конференції зі збору додаткових коштів для завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива, 26 квітня – заходів високого рівня на майданчику Чорнобильської АЕС за участю керівництва України.

Було наголошено, що Чорнобильська катастрофа увійшла в історію як нове безпрецедентне глобальне явище, найбільша техногенна катастрофа ХХ століття, унаслідок якої було забруднено радіацією 2293 населені пункти у 77 районах 12 областей в Україні.

З огляду на те, що Українській державі завдано значних економічних збитків у сільськогосподарській та промисловій сферах, її лісовим масивам і водним ресурсам, за словами Посла України, наразі одним із найважливіших завдань є перетворення ЧАЕС на екологічно безпечну систему, насамперед завершення будівництва нового конфайнменту над зруйнованим енергоблоком.

Глава дипломатичної місії України підкреслив, що ефективне подолання наслідків катастрофи сьогодні значною мірою ускладнюється протидією триваючій збройній агресії Росії проти України. Тому нашій державі вкрай необхідна міжнародна допомога, у тому числі з боку братського азербайджанського народу. Наголошено, що наслідки Чорнобильської катастрофи були б значно більшими, у разі відсутності допомоги від колишніх Радянських Республік. Зокрема значної підтримки надав Азербайджан: близько 7 тис. його громадян взяли участь в ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, завдяки підтримки Першого заступника Голови Ради Міністрів СРСР Г.Алієва, азербайджанці брали активну участь у будівництві нового міста в Україні – Славутич замість враженого м. Прип’ять. З цієї нагоди один з кварталів м. Славутич має назву – Бакинський.

Як зазначив Посол О.П.Міщенко, на сьогодні Посольство України в Азербайджані проводить заходи по створенню пільгових умов участі азербайджанських ліквідаторів наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС по програмі оздоровлення в лікувальних та санаторно-курортних закладах Трускавця. 

Детальніша фотогалерея тут.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux