• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Круглий стіл з нагоди 20-ї річниці Конституції України
Опубліковано 29 червня 2016 року о 09:03

28 червня 2016 р. у приміщенні Посольства України в Азербайджанській Республіці відбувся круглий стіл з нагоди 20-ї річниці Конституції України за участі Посла України в АР О.Міщенка, представників Юридичного факультету Бакинського державного університету, громадського об’єднання «Розвиток і мир», української діаспори в Азербайджані, а також Центру політичних досліджень «Атлас» та азербайджанських ЗМІ.

У своєму виступі Посол України в Азербайджані О.Міщенко зазначив, що в цей день Україна відзначає 20-річчя з дня прийняття Верховною Радою України Конституції (28 червня 1996 року), яка закріпила права і свободи громадян, суспільно-політичний та державний устрій, основні принципи взаємодії гілок влади, засади регулювання найважливіших суспільних відносин.

Чинна Конституція України 1996 року закріпила нормативно-правову основу конституціоналізму, проте, як наголосив Глава дипломатичної місії, процес практичної її реалізації засвідчує необхідність здійснення конституційної реформи.

Як відомо, Конституційний Суд України в 2010 р. прийняв зміни до Конституції з метою розподілу повноважень між Президентом України та органами державної влади, що призвело до фактичної легалізації узурпації влади, порушення балансу системи стримувань і противаг, та авторитаризму в державі. Проте, 21 лютого 2014 року було відновлено дію окремих положень Конституції України, які були протиправно змінені в 2010 році, в контексті повернення до парламентсько-президентської республіки шляхом прийняття Закону України «Про відновлення дії окремих положень Конституції України». Зазначений Закон поклав початок проведенню в Україні сучасної конституційної реформи.

О.П.Міщенко відзначив, що наразі Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність. Зберігаючи ключові принципи і положення, Конституція в сучасних динамічних історичних умовах повинна адекватно реагувати на глобальні зміни та виклики часу.

Конституційна реформа є об’єктивною необхідністю, покликаною гарантувати подальший розвиток нашої країни, консолідувати суспільство, підвищити рівень довіри до влади, а також сприяти зміцненню авторитету України на міжнародній арені та її повноцінну інтеграцію в європейське співтовариство.

Під час дискусій на зазначену проблематику, в тому числі в контексті проведення порівняльного аналізу між законодавством Азербайджану і України, активну участь взяли: заступник Декана з питань зовнішніх зв’язків Г.Алескерова, доценти юридичного факультету Бакинського державного Університету Т.Гусейнов і Ф.Алиев, голова правління Українського конгресу Азербайджану Ю.Осадченко, заступник голови УКА – П.Гуртовенко та керівник Центру політичних досліджень «Атлас» Е.Гулієв. Зазначені учасники також обговорили спільні питання України і Азербайджану, пов’язані з юридичним закріпленням процесу повернення окупованих територій. Зокрема було зазначено, що Азербайджан готовий до діалогу у вирішенні карабаської кризи, але при цьому мова може йти про надання Карабаху найбільшої автономії, виключно в рамках суверенітету Азербайджанської Республіки. Учасники дискусії одностайно відзначили схожість проблем в Україні і в Азербайджані, пов’язаних з тактикою і стратегією окупантів, де ключовим елементом є територія Карабаху і Криму, а прилеглі до Карабаху 5 територій і Донбас відіграють відволікаючу роль з тим, щоб завуалювати проблеми окупації. Проте, учасники круглого столу зазначили, що Україна і Азербайджан ніколи не погодяться на визнання своїх територій анексованими і продовжуватимуть в повному обсязі боротьбу за територіальну цілісність та суверенітет. При цьому відзначалась провідна роль міжнародної спільноти у вирішенні подібних в Україні і в Азербайджані конфліктів, пов’язаних з зовнішньою агресією, але учасники круглого столу констатували відсутність дієвого механізму для примушення міжнародною спільнотою країн-агресорів до виконання ними норм міжнародного права. В цьому контексті подальше співробітництво України і Азербайджану в міжнародних організаціях набуває особливої ваги.

Під час засідання Посольством було продемонстровано архівні відеоматеріали прийняття Конституції України, а також стосовно процесів подальшої модернізації українського конституційного законодавства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux