Хоча офіційні дипломатичні відносини між Україною та Азербайджаном були встановлені 6 лютого 1992 року, історія дипломатичної присутності українців на азербайджанській землі сягає ще часів боротьби за незалежність обох держав у ХХ столітті.
Перший український консульський осередок у Баку було відкрито у вересні 1918 року — за кілька місяців після проголошення Азербайджанської Демократичної Республіки. А вже 21 вересня 1919 року Міністерство закордонних справ АДР визнало президента української громади в Баку, пана Голованя, тимчасовим віцеконсулом УНР.
Подальше зміцнення дипломатичних зв’язків між нашими державами відбулося 8 лютого 1919 року, коли Голова Особливої дипломатичної місії УНР в Азербайджані Іван Красковський вручив вірчі грамоти керівництву АДР. Вже в жовтні того ж року до Баку прибула українська дипломатична місія, до якої входили представники уряду УНР, зокрема аташе та офіцери з особливих доручень. Ця сторінка нашої спільної історії стала першим прикладом повноцінної міждержавної дипломатичної взаємодії.
Після здобуття незалежності Україною в 1991 році, Азербайджан одним із перших визнав її державність. Відтоді українсько-азербайджанські відносини постійно розвиваються на основі дружби, взаємоповаги й стратегічного партнерства.
Посольство України в Азербайджані було офіційно відкрито 5 травня 1996 року. Спершу воно розміщувалося в орендованому приміщенні готелю «Азербайджан». А з 15 жовтня 2001 року Посольство функціонує у власній будівлі на вулиці Юсифа Везіра Чеменземінлі — названій на честь видатного азербайджанського діяча та першого посла АДР в Україні. Символічно, що дипломатична установа України розташована саме на вулиці, яка втілює історичну повагу та взаємне визнання між нашими народами.
Сьогодні Посольство України в Азербайджані — це не лише офіційна дипломатична установа, а й символ давньої дружби, міцного партнерства та спільного європейського майбутнього наших країн.
Дякуємо кожному, хто був і залишається частиною цієї спільної дипломатичної історії!