• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Azərbaycan
Щодо засудження в Російській Федерації народного депутата України Надії Савченко
Опубліковано 23 березня 2016 року о 14:25

22 березня 2016 року російський суд визнав винною народного депутата України, українського військовослужбовця Надію Савченко за всіма пунктами звинувачення і засудив її до 22 років позбавлення волі.

Засудивши Надію Савченко та утримуючи її під вартою, Російська Федерація грубо і цинічно порушує Мінські домовленості і демонстративно ігнорує звернення світових лідерів і міжнародної спільноти.

Відповідальність за звільнення Надії Савченко та інших українських заручників, як і за виконання решти Мінських домовленостей і досягнення мирного врегулювання лежить сьогодні повністю на Російській Федерації.

Справа Н.Савченко остаточно продемонструвала, що в Росії немає неупередженого суду і відсутнє правосуддя – є лише гібридне судочинство як елемент гібридної війни проти України та загальнолюдських цінностей.

Надія Савченко стала заручником російського тоталітарного режиму та його агресивної політики проти демократичних цінностей.

Викрадення Надії Савченко, її незаконне затримання, повністю сфабриковані матеріали обвинувачення та весь подальший судовий фарс включно з постійним порушенням процесуальних норм і наступним жорстоким вироком засвідчили політичну заангажованість і замовний характер цієї справи.

Визнавши Надію Савченко винною за всіма пунктами звинувачення, російський суд підтвердив очевидне – своє повне ігнорування наданих захистом Н.Савченко чисельних неспростовних доказів її невинуватості.

Зачитуючи вирок Надії Савченко, російський суд діяв як інструмент російської пропаганди, використовуючи ті ж поняття і сигнали, які щодня лунають з російських телеекранів і розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

Посилання Кремля на невтручання у судовий процес є такою ж неправдою, як і його заяви про відсутність російських військ в Україні, так і про ненанесення авіаударів проти сирійської поміркованої опозиції та відсутність зв’язків з ІДІЛ.

Цією справою Москва вкотре продемонструвала, що РФ фактично перетворилася на державу, в якій тотальне порушення прав людини і свобод є частиною державної політики.

За цих умов Україна ніколи не визнає ні цього судилища, ні так званого «вироку», який своєю абсурдністю і жорстокістю свідчить про повернення російської юстиції в часи сталінського режиму.

Проти всіх, хто причетний до переслідування Надії Савченко, Олега Сєнцова та інших громадян України мають бути запроваджені персональні санкції – як українські, так і міжнародні.

Українська сторона звертається до демократичного світу із закликом посилити спільний дієвий тиск на Російську Федерацію, адже судовий процес над Надією Савченко є не лише грубим порушенням норм та принципів міжнародного права, але й зухвалою зневагою усіх загальнолюдських цінностей.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux