• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Офіційний візит Генерального прокурора України Ю.Луценка до Азербайджанської Республіки.
Опубліковано 20 лютого 2017 року о 16:32

19 лютого 2017 р. відбувся перший офіційний візит Генерального прокурора України Ю.Луценка до Азербайджанської Республіки.

Візит делегації генпрокуратури України до складу якої входили заступник Генпрокурора України Є.Єнін, Прокурор Криму Г.Мамедов, співробітники апарату Генпрокурора України Л.Сарган та О.Садикін та Посол України в Азербайджані О.Міщенко, розпочався з покладання квітів до могили Національного лідера Азербайджану Гейдара Алієва та квітів до могили його дружини – Заріфе Алієвої на Алеї почесних поховань, а також покладання членами делегації квітів на Алеї Шахідів (жертв розстрілу мирної демонстрації громадян 20.01.1990 р.).

Генеральний прокурор України Ю.Луценко провів переговори з Генеральним прокурором Азербайджанської Республіки З.Гараловим тет-а-тет та у складі делегацій. Сторони висловили задоволення активним політичним діалогом на сучасному етапі та якісним прагматичним наповненням двосторонніх відносин між Україною та Азербайджанською Республікою. В рамках зустрічі було обговорено питання щодо забезпечення належного захисту прав і свобод громадян обох країн, а також спільної боротьби зі злочинністю, в тому числі з тероризмом і екстремізмом. У цьому зв’язку сторони узгодили алгоритм взаємодії по реакції на виявлені факти порушень законних прав азербайджанців в Україні, зокрема представників азербайджанського бізнесу. Також позитивно були оцінені перспективи співпраці органів прокуратури України та АР в частині питань, які віднесені до сфери діяльності військової прокуратури, враховуючи накопичений чималий досвід АР у напрямку врегулювання питань пов’язаних з військовою агресією проти суверенітету Азербайджану, захоплення азербайджанських територій агресором та військових злочинів в рамках нагірно-карабахського конфлікту.

Крім того, сторони обговорили перспективи подальшої взаємодії як у двосторонньому форматі, так і в рамках міжнародних організацій, вдосконалення договірної бази в області правового співробітництва, були обговорені питання, що становлять взаємний інтерес та висловлена впевненість в успішному продовженні взаємовідносин. У цьому зв'язку Генпрокурор України Ю.Луценко висловив запрошення Генпрокурору Азербайджану З.Галарову здійснити візит до України у зручний для азербайджанської сторони час, яке було з вдячністю прийнято.

Після зазначеної зустрічі українську сторону було детально ознайомлено з діяльністю Головного управління по боротьбі з корупцією при Генеральній прокуратурі АР. Українська делегація відвідала Верховний суд Азербайджанської Республіки та провела переговори з Головою ВС АР Р.Рзаєвим.

В рамках візиту відбулася зустріч Глави ГПУ Ю.Луценка з Міністром внутрішніх справ Азербайджану Р.Усубовим. Сторони позитивно оцінили ефективність співпраці силових структур обох держав у сфері боротьби зі злочинністю, зокрема, проти небезпечних видів організованої злочинності. У цьому зв’язку було наголошено на важливості подальшого розвитку взаємовигідного та ефективного співробітництва між правоохоронними органами двох країн, зазначивши щодо необхідності подальшого докладання зусиль з цією метою.

Українська делегація також ознайомилася з діяльністю Бакинського центру зі спрощеного надання державних послуг громадянам «ASAN xidmət» («Легка служба»), який підпорядковано Державному агентству з послуг громадянам і соціальним інноваціям при Президентові Азербайджанської Республіки. Українську сторону було детально поінформовано щодо мети створення центрів «ASAN xidmət», видах послуг, що надаються, а також напрямків діяльності. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux