• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Офіційний візит до Азербайджану групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою
Опубліковано 21 лютого 2017 року о 20:30

В період 19-22 лютого відбувся офіційний візит до Азербайджану групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою на чолі з народним депутатом, керівником цієї групи М.Курячим. До складу делегації ВРУ також увійшли секретар зазначеної групи з міжпарламентських зв’язків О.Медуниця, члени вказаної групи О.Жолобецький, С.Рудик, Б.Береза та помічник народного депутата Верховної Ради України Н.Ахмедов. 

Вранці 20 лютого 2017 р. делегація Верховної Ради України здійснила покладання квітів до могили Загальнонаціонального лідера АР Г.Алієва та могили його дружини З.Алієвої, а також вшанували пам'ять загиблих на Алеї Шахідів.

Того ж дня відбулася зустріч делегації Верховної Ради України з групою Міллі Меджлісу Азербайджану з міжпарламентських зв’язків Азербайджан-Україна на чолі з керівником цієї групи депутатом Р.Гулієвим. Сторони обговорили поточний стан та перспективи розвитку українсько-азербайджанського співробітництва у сферах взаємного інтересу.

Українська делегація також була прийнята Міністром закордонних справ АР Е.Мамед’яровим. Під час переговорів була висловлена взаємна підтримка суверенітету та територіальної цілісності України та Азербайджанської Республіки. Також було наголошено на високій динаміці українсько-азербайджанського діалогу та визначено перспективні напрями поглиблення двосторонньої взаємодії в політичній, економічній, енергетичній гуманітарній та інших сферах.

20 лютого відбулась ініційована Посольством зустріч народних депутатів України, членів робочої групи з міжпарламентських зв'язків «Азербайджан-Україна» та Посла України в АР О.Міщенка з Головою Правління ЗАТ «Азербайджанська залізниця» Дж.Гурбановим та його заступниками. У ході зустрічі відбулось змістовне обговорення шляхів розвитку двосторонньої співпраці у сфері залізничних перевезень з України і Європи у напрямку Центральної Азії, КНР та Ірану.

В умовах існуючої транспортної блокади з боку РФ, для України особливої ваги набуває питання забезпечення безперебійного транспортування вантажів з України і Європи залізничним шляхом Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту (ТМТМ) через Азербайджан. За інформацією залізничної адміністрації АР, якщо у 2014р. і 2015р. Азербайджанська залізниця обробила відповідно 450 і 600 вагонів з України, то у 2016 р. – з України через Азербайджан вже пройшло 2984 вагонів, що становить майже 200 тис. тон вантажів.

За результатами зустрічі, Сторони досягли домовленості щодо проведення фахових консультацій стосовно спільного обговорення і вирішення проблемних питань як у двосторонньому форматі, так і у рамках Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту.

21 лютого 2017 р. делегація Верховної Ради України взяла участь у Конференції в Бакинському слов’янському університеті, присвяченій 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Азербайджанською Республікою. Загалом у цьому заході взяли участь близько 600 осіб.

В рамках Конференції Посол України в Азербайджані О.Міщенко поінформував учасників про історичні аспекти, сучасний стан та перспективи розвитку українсько-азербайджанських відносин. Окремо було відзначено взаємну підтримку на найвищому політичному рівні суверенітету і територіальної цілісності обох держав.

У виступі Голови парламентської делегації України М.Курячого було наголошено на активному міжпарламентському діалогу між нашими державами, а також зазначено, що український народ, як ніхто інший, розуміє та відчуває біль азербайджанського народу щодо нагірно-карабаського конфлікту в цілому та щодо Ходжалинської трагедії зокрема, внаслідок якої загинуло близько 700 жителів м. Ходжала, в тому числі жінок, дітей та людей похилого віку. М.Курячий наголосив, що винуватці цієї трагедії в Азербайджані, так само як і трагічних подій в Україні, зокрема в захоплених районах Донбасу, мають бути покарані. Ці слова народного депутата були сприйняті надзвичайно позитивно.

В рамках зазначеної Конференції також відбувся урочистий концерт, участь в якому взяли як художні колективи БСУ та Українського Конгресу Азербайджану, так і професійні співаки, зокрема переможець міжнародного пісенного конкурсу Євробачення 2011 від Азербайджану Ельдар Гасимов, заслужена артистка України Рімма Шаповалова, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учасниця шоу «Голос Азербайджану» Анастасія Будаква та багато інших.

Своєрідною родзинкою зазначеного концерту стало те, що українські учасники виконували пісні на азербайджанській мові, а азербайджанські виконавці – на українській, що також тепло віталося учасниками Конференції. 

Керівник українська парламентської делегації М.Курячий також був прийнятий Спікером Міллі Меджлісу АР О.Асадовим, під час якої він передав особистого листа Голови Верховної Ради України А.Парубія із запрошенням О.Асадову здійснити візит до України у зручний для азербайджанської сторони час. Крім того, делегація провела переговори з Першим віце-спікером Міллі Меджлісу АР З.Аскеровим, а також Головою Комітету Міллі Меджлісу АР з міжнародних відносин і міжпарламентських зв’язків С.Сеїдовим та членами цього Комітету. Сторони констатували високий рівень довіри між парламентськими делегаціями України та Азербайджану в ПАРЄ. Домовлено про проведення додаткових консультацій з приводу координації можливих спільних дій парламентських делегацій Верховної Ради України та Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки в рамках міжнародних організацій, з питань, що стосуються територіальної цілісності та суверенітету обох держав. С.Сеїдов з вдячністю прийняв запрошення Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Г.Гопко здійснити візит до України найближчим часом, з метою започаткування механізму регулярних консультацій на рівні керівників комітетів у закордонних справах парламентів обох країн з питань, що становлять взаємний інтерес.

На завершення візиту відбулося покладання делегацією Верховної Ради України квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка. Також парламентська делегація взяла участь в урочистій церемонії відкриття нового офісу української діаспорської організації «Український Конгрес Азербайджану», де Народні депутати України  мали змогу поспілкуватися з членами правління та активом української діаспори в Азербайджані. Зустріч пройшла у теплій, дружній атмосфері. 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux