• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Щодо робочого візиту в Азербайджан делегації Міністерства освіти і науки України
Опубліковано 01 березня 2017 року о 19:13

У період з 26 по 28 лютого 2017 року в Азербайджанській Республіці з робочим візитом перебувала делегація Міністерства освіти і науки України на чолі з Першим заступником Міністра – Володимиром Ковтунцем.

До складу делегації Міністерства освіти і науки України також увійшли: Ганна Новосад – начальник Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції, керівники державних підприємств при Міністерстві освіти і науки України – Олена Шаповалова та Вікторія Сергієнко.

В ході візиту делегація України на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки України В.Ковтунцем була прийнята Міністром освіти Азербайджанської Республіки М.Джаббаровим. Під час зустрічі обговорювалися питання поглиблення співпраці між Україною і Азербайджаном у сфері освіти.

Слід зазначити, що з 2000-го року між Україною і Азербайджаном діє міжурядова угода «Про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і наукові ступені», яке сприяє співробітництву в сфері освіти між нашими країнами. Така співпраця є одним з найбільш перспективних напрямів взаємодії між двома країнами, в якому демонструється активна динаміка. Зокрема, спостерігається підвищений інтерес молоді Азербайджану в отриманні вищої освіти у вищих навчальних закладах України. На даний час в Україні здобувають вищу освіту понад 10 тисяч студентів з Азербайджану.

З огляду на цей фактор українська сторона робить все можливе, щоб азербайджанські студенти в Україні, а також представники бізнесу та азербайджанської діаспори були максимально захищені і не зазнавали ніякого дискомфорту під час навчання і перебування в Україні.

В рамках візиту делегації України на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки України В.Ковтунцем також були проведені консультації з представниками Міністерства освіти АР на чолі з заступником міністра Джейхуном Байрамовим з усіх технічних питань, що стосуються належного використання українською та азербайджанською сторонами положень чинної Угоди «Про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і наукові ступені». У цьому контексті, учасники зустрічі детально обговорили наявні факти обґрунтованої відмови відповідних структур Міністерства освіти АР в нострифікації дипломів, отриманих в деяких українських ВНЗ з порушенням чинного законодавства України. З огляду на цю обставину сторони висловили готовність відповідно до ст.11 міжурядової Угоди «Про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і наукові ступені», створити постійно діючу Спільну комісію експертів для вирішення питань, які виникають в процесі імплементації зазначеного міжурядової угоди.

Під час візиту делегація Міністерства освіти і науки України на чолі з Першим заступником Міністра Володимиром Ковтунцем, а також Посол України в Азербайджані О.Міщенко відвідали Бакинський слов'янський університет, де відбулася зустріч з ректором БСУ, професором Нурланою Алієвої і професорсько-викладацьким складом університету.

Перший заступник Міністра В.Ковтунець і члени української делегації відвідали діючий при БСУ український культурно-освітній центр під керівництвом Лесі Керімової, а також провели зустріч зі студентами-україністами. Ректор Н.Аліева також ознайомила українську делегацію з музеєм БСУ.

Основними темами обговорення під час зустрічей були стан та перспективи співпраці українських і азербайджанських ВНЗ. Позитивно була оцінена діяльність українського культурно-освітнього центру при БСУ з вивчення української мови, історії та культури України, а також діяльність діючих з ініціативи БСУ азербайджанських центрів при українських ВНЗ, зокрема в Київському Національному університеті ім.Т.Г.Шевченка, Київському Національному лінгвістичному університеті, а також в Полтавському університет економіки і торгівлі.

Сторони також обговорили можливість запровадження нових форм співпраці, зокрема щодо довгострокових програм з викладання на семестровий період українськими та азербайджанськими спеціалістами в Україні і Азербайджані відповідно.

Перший заступник Міністра освіти і науки України В.Ковтунець висловив подяку ректору Бакинського слов'янського університету Н.Аліевой за увагу, яка приділяється українському культурно-освітньому центру в БСУ, а також за підтримку з боку університету проведення в БСУ спільно з Посольством України в Азербайджані різних заходів.

З метою інформування азербайджанської громадськості про систему організації вищої, середньої і шкільної освіти в Україні, а також про стан і перспективи двостороннього українсько-азербайджанського співробітництва, члени делегації Міністерства освіти і науки України 28 лютого 2017 року взяли участь у телепередачі на «Аз Тв» - «Ранок. Музично-інформаційна програма».

{video}https://www.youtube.com/watch?v=VEPXGDRkIzE&feature=youtu.be{/video}

В цей же день українська делегація відвідала Карадазький район м.Баку. Під час зазначеного візиту відбулася зустріч з Головою Виконавчої влади Карадазького району м.Баку Сулейманом Мікаіловим, а також з відповідальними працівниками Виконавчої влади цього району м.Баку.

Українську делегацію було поінформовано про Карадазький район, про зміни, які останнім часом сталися в промисловому потенціалі району, будівництві інфраструктурних та соціальних об'єктів, а також щодо участі членів української громади в заходах, що проводяться в цьому районі. На зустрічі також були присутні Глава української діаспорським організації в Азербайджані «Український конгрес Азербайджану» (УКА) Ю.Осадченко і керівник Карадазького районного відділення УКА Г.Касумова.

Члени Української делегації поклали квіти до пам'ятника загальнонаціонального лідеру Азербайджану Г.Алієву в Карадазькому районі, а також взяли участь в урочистому заході, присвяченому 146-й річниці від Дня народження видатної української поетеси Лесі Українки, пам'ятник якої також знаходиться в Карадазькому районі м.Баку.

В рамках цього заходу відбулося покладання квітів до пам'ятника Лесі Українки від членів української делегації та Голови Виконавчої влади Карадазького району С.Мікаілова. Також відбулися виступи заступника Глави Виконавчої влади Карадазького району Т.Ісмаілової, Першого заступника Міністра освіти і науки України В.Ковтунця і Посла України в Азербайджані О.Міщенко. Виступаючі відзначили історичну спільність українського та азербайджанського народів, яка обумовлена протягом багатьох століть дружбою між Україною та Азербайджаном, а також наявністю волі політичного керівництва країн до активізації та розширення відносин.

Під час урочистого заходу діти жителів даного району декламували вірші Л.Українки українською та азербайджанською мовами, що було тепло сприйнято членами української делегації, а також  мешканцями Карадазького району.

В рамках візиту представники Міністерства освіти і науки України відвідали офіс Українського конгресу Азербайджану (УКА), де відбулася зустріч з активом української діаспорської організації на чолі з Головою правління УКА Юрієм Осадченком.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux