• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
У Києві відбувся саміт країн-учасниць ГУАМ
Опубліковано 28 березня 2017 року о 09:22

27 березня 2017 р. за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулося перше засідання глав урядів - держав-учасниць Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ.

У засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі, Прем’єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп та Віце-прем’єр-міністр Азербайджанської Республіки Ісмет Абасов. Сторони обговорили напрями поглиблення співробітництва України, Азербайджану, Грузії та Молдови у торговельно-економічній та транспортній сферах, зокрема в рамках проекту "Нового Шовкового шляху".

У цьому зв’язку Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав міністерства економіки чотирьох країн завершити і підписати необхідні додаткові протоколи найближчим часом, що дасть можливість вже в 2017 році запустити повноцінний механізм Зони вільної торгівлі між країнами ГУАМ.

У рамках саміту ГУАМ були підписані Протокол про затвердження Порядку створення та діяльності Робочого Органу, що координує дії Договірних Сторін Угоди про створення Зони вільної торгівлі між державами - учасниками ГУАМ від 20 липня 2002 року, та Протокол між митними адміністраціями держав – членів ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через державні кордони країн-членів ГУАМ. 

За підсумками саміту країн-учасниць ГУАМ була оприлюднена спільна заява, в якій зокрема наголошується, що сторони підтверджують прагнення до якнайшвидшого врегулювання триваючих конфліктів на територіях держав-членів ГУАМ на основі суверенітету, територіальної цілісності і непорушності міжнародно  визнаних кордонів держав при тому розумінні, що територія держави не може бути об'єктом захоплення іншою державою в результаті погрози чи застосування сили, і що ніяке територіальне здобуття, військова окупація або анексія в результаті таких дій не повинні бути визнані законними.

27 березня 2017 р. Президент України Петро Порошенко прийняв Прем’єр-міністра Грузії Георгія Квірікашвілі, Прем’єр-міністра Республіки Молдова Павла Філіпа та Віце-прем’єр-міністра Азербайджанської Республіки Ісмета Абасова.

Глава держави високо оцінив результати саміту, які мають вагоме значення для запуску зони вільної торгівлі ГУАМ.

Під час зустрічі відзначалась необхідність посилення співробітництва з міжнародними партнерами як передумови активізації економічного виміру в рамках ГУАМ.

Сторони обговорили питання посилення співпраці у безпековій сфері як у форматі ГУАМ, так і в рамках Східного партнерства. Зокрема, йшлося про створення Регіонального центру Східного партнерства з боротьби із кіберзлочинністю, а також координації взаємодії у сфері боротьби з тероризмом.

Учасники зустрічі підтвердили солідарну підтримку суверенітету, територіальної цілісності і непорушності міжнародно визнаних кордонів держав-учасниць ГУАМ.

У рамках саміту країн-учасниць ГУАМ 27 березня 2017 р. глави урядів також взяли участь у бізнес-форумі ГУАМ "ГУАМ - територія вільної торгівлі і транзиту", який відбувся в приміщенні Дипломатичної академії при МЗС України.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux