• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Візит делегації Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України на чолі з заступником Міністра Г.Б.Тукою до Азербайджану
Опубліковано 01 вересня 2017 року о 16:21

30-31 серпня 2017 р. Азербайджан відвідала з робочим візитом делегація Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України на чолі з заступником Міністра Г.Тукою.

Цей візит мав важливе значення у контексті обміну досвідом щодо заходів, які вживаються на державному рівні в Україні та Азербайджані з метою вирішення проблем вимушених переселенців, з якими стикаються обидві держави. Така взаємовигідна співпраця розвивається відповідно до рішень, прийнятих під час 11-го засідання Спільної міжурядової Українсько-Азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва, яке відбулося у 2016 році за співголовування Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубка та Першого заступника Прем’єр-міністра Азербайджану Я.Еюбова.

Під час візиту українська делегація була прийнята Віце-прем'єр-міністром - Головою Державного комітету у справах біженців і вимушених переселенців Азербайджану А.Гасановим, який ознайомив із законодавчою базою, а також досягненнями державної політики в Азербайджані з вирішення цілого комплексу соціальних, житлово-побутових тощо проблем у понад 1 млн. 200 тис. біженців і вимушених переселенців в АР. Відзначено важливу роль у цьому контексті загальнонаціонального лідера Г.Алієва та Президента АР І.Алієва. Як підкреслив А.Гасанов, Азербайджан, зазнавши етнічних чисток та окупації частини своєї території, маючи один з найбільших серед інших країн показник кількості вимушених переселенців на душу населення, готовий надалі ділитися у дусі дружби та партнерства з Україною своїм багаторічним і результативним досвідом.

Також у ході візиту українська делегація провела переговори з керівником Фонду соціального розвитку вимушених переселенців АР С.Ахмедовим, а також з представниками Національного агентства з розмінування територій АР з метою вивчення досвіду діяльності цих двох установ, надзвичайно актуального для нашої держави. 

Важливе значення у програмі перебування в Азербайджані мало відвідання українською делегацією місць компактного тимчасового розселення вимушених переселенців – у колишньому студентському гуртожитку у м. Баку, а також нового містечка для біженців та переселенців з нині окупованого Зангіланського району, побудованого поблизу столиці АР.

Зокрема, азербайджанська сторона надала корисну можливість наочно ознайомитися з досягнутими нею результатами у вирішенні соціальних, побутових, освітніх, економічних тощо проблем, працевлаштування біженців і вимушених переселенців. Ці питання також були обговорені з керівництвом виконавчої влади Зангіланського району, розміщеної у тому ж містечку. Глава української делегації зробив запис у книзі почесних гостей у відновленому районному музеї.

Під час перебування в Баку заступник Міністра Г.Тука провів зустріч з представниками азербайджанських ЗМІ у «Міжнародному Фонді Євразія Прес». Він розповів про схожі з Азербайджаном проблеми, з якими стикається сьогодні Україна у зв’язку з порушенням суверенітету та територіальної цілісності держави  з боку Росії. Він наголосив на важливому значенні обміну досвідом з азербайджанськими партнерами щодо державних і недержавних заходів у сфері соціального забезпечення осіб, які втратили своє житло, у т.ч. із залученням міжнародної підтримки.

Українська делегація у м. Баку поклала квіти на Алеї шахідів до могил тих, хто віддав життя за незалежність і територіальну цілісність Азербайджанської Республіки.

В Україні високо цінують готовність Азербайджану ділитися своїм досвідом з нормативно-правового забезпечення та практичної реалізації державної політики, міжнародної співпраці у сфері допомоги і соціального захисту вимушених переселенців, а також з питань розмінування та поступової відбудови районів, постраждалих внаслідок бойових дій.

Така співпраця з азербайджанськими партнерами сприятиме подоланню тих чисельних проблем, з якими стикається Україна внаслідок тимчасової окупації частини її території з боку Росії, а також триваючих під російським контролем та прямої участі терористичних дії на Донбасі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux