• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Azərbaycan
Щодо заходу з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні та четвертих роковин початку Росією збройної агресії проти нашої держави, а також роковин Ходжалинської трагедії в Азербайджані
Опубліковано 22 лютого 2018 року о 17:19

22 лютого 2018 р. в Сумгаїті, за підтримки Посольства України в АР, діаспорською організацією «Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт» проведено круглий стіл «Реквієм пам’яті загиблим за свободу і незалежність. Спільність ідей і цілей: Азербайджан-Україна». Цей захід був присвячений відзначенню в Україні Дня Героїв Небесної Сотні та четвертих роковин початку Росією збройної агресії проти нашої держави, а також в Азербайджані – роковин Ходжалинської трагедії.

Участь у конференції узяли Посол України в АР О.П.Міщенко та представники Посольства: радник О.А.Сенченко та провідний референт С.Ю.Коваль, а також заступник начальника регіонального відділу Міністерства культури та туризму АР В.Гадіров, представник Виконавчої влади м. Сумгаїт Ф.Казімов, активісти української діаспорської організації у м. Сумгаїт на чолі з головою громади Т.Мусаєвою, дитячий та дорослий творчі колективи.

Під час заходу учасників було поінформовано про хронологію згаданих трагічних подій в історії українського та азербайджанського народів, продемонстровано відповідні документальні фото- і відеоматеріали.

 

У своєму виступі Посол України в АР О.П.Міщенко зазначив, що подвиг Героїв Небесної Сотні став мирним протестом проти намагань тодішньої проросійської злочинної влади позбавити Україну перспективи бути незалежною та демократичною європейською державою. Водночас, Революція Гідності стала виявом відданості народу України європейським цінностям і спротиву масштабним порушенням прав людини, жорстоким гонінням і переслідуванням, масовим вбивствам громадян в центрі Києва. Відзначивши подвиг учасників Революції Гідності, О.П.Міщенко закликав українську громаду продовжувати зусилля на підтримку територіальної цілісності України в умовах збройної агресії Росії, наслідками якої є тимчасова окупація Криму, а також підтримка та участь РФ у діях організованих нею терористів на Донбасі.

Посол України в АР наголосив, що в Україні з болем сприймають Ходжалинську трагедію та висловив впевненість, що в майбутньому будуть покарані ті, хто винен у згаданих злочинах як в Україні, так і Азербайджані, й дві дружні країни відновлять свою територіальну цілісність.

 

Голова «Української громади ім. Івана Франка у м. Сумгаїт» Т.Мусаєва у своєму виступі відзначила важливість підтримки суверенітету і територіальної цілісності як України, так і Азербайджану, а також необхідності зміцнення дружніх відносин між народами двох держав.

Представниця об’єднання кримських татар в Азербайджані Е.Мурзаєва поділилася своїми спогадами про початок Росією тимчасової окупації Криму, а також переслідувань незаконною владою на півострові тих, хто не згоден з діями Кремля. Вона також повідомила про триваюче кричуще порушення прав і свобод людини в Криму, заборону кримськотатарського Меджлісу, та інших фактах грубого нехтування Росією нормами міжнародного права стосовно кримських татар. Е.Мурзаєва висловила впевненість, що Крим, як і раніше, буде частиною України.

Під час заходу представники регіонального управління Мінкультури АР В.Гадіров та Виконавчої влади м. Сумгаїт Ф.Казімов наголосили на тому, що Україна і Азербайджан, зазнавши зовнішньої агресії та, як наслідок, чисельних людських втрат, будучи дружніми державами, потребують підтримки один одного з тим щоб якнайскоріше відновити свою територіальну цілісність.   

Перед учасниками заходу діти біженців з Нагорного Карабаху та дорослий творчий колектив «Заріф» із Сумгаїту під керівництвом Ф.Халілової виконали пісенні (українською та азербайджанською мовами) та музичні твори в пам'ять жертв згаданих трагічних подій в Україні та Азербайджані.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux