• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку
Опубліковано 24 квітня 2018 року о 12:00

22-23 квітня 2018 року відбувся робочий візит Президента Світового Конгресу Українців Є.Чолія в Азербайджанську Республіку. У цьому візиті Є.Чолія взяла участь Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі М.Ярошевич.

У рамках візиту, 22 квітня 2018 року Посол України в АР О.Міщенко та Президент СКУ Є.Чолій, разом з представниками української громади та місцевої влади, поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка у м. Баку.

_

 

У той же день у приміщенні Посольства України в АР відбулася зустріч глави дипломатичної місії України та керівника СКУ з активістами організацій українців в Азербайджані – «Українського конгресу Азербайджану» (УКА) на чолі з Ю.Осадченком та «Української громади імені Івана Франка у м. Сумгаїт» (УГС) на чолі з Т.Мусаєвою.

 

  

Під час заходу Є.Чолій подякував українцям АР за активну підтримку територіальної цілісності України, а також закликав продовжувати робити свій важливий внесок у зусилля закордонного українства на підтримку України у протидії триваючій агресії з боку РФ. Також було обговорено низку питань, які є актуальними в житті української громади, у т.ч. щодо можливостей сприяння з боку СКУ задоволенню культурних, освітніх та інших потреб українців в Азербайджані. За підсумками зустрічі домовлено про розвиток співпраці між двома організаціями українців в Азербайджані та СКУ як основним об’єднанням багатомільйонного світового українства.

Зі свого боку, Посол України О.Міщенко наголосив на тому, що сьогодні, як ніколи раніше, необхідна рішуча консолідація українців у світі з метою забезпечення дієвої підтримки Української держави у протидії російській гібридній війні, а також запевнив, що дипломатична місії України в АР максимально підтримуватиме роботу УКА та УГС на цьому напрямі.   

23 квітня 2018 року також відбулися окремі зустрічі Президента СКУ, за участю Посла України О.Міщенка, з представником МЗС АР – директором Другого європейського управління, Послом І.Мухтаровим, а також з Головою Міжпарламентської групи дружби з Україною у Міллі Меджлісі АР депутатом Р.Гулієвим, з членом групи, депутатом ММ, письменницею Е.Ахундовою. Під час цих зустрічей Є.Чолій подякував азербайджанській стороні за послідовну підтримку як на державному, так і парламентському рівнях територіальної цілісності України, а також відзначив важливість співпраці між Україною та АР з метою забезпечення відновлення територіальної цілісності обох держав. Також було приділено окрему увагу питанням забезпечення культурних, мовних та освітніх потреб української громади в АР.

  

Крім того, Президент СКУ Є.Чолій провів зустріч в Державному комітеті АР по роботі з діаспорою, а також зустрівся з представником Бакинського центру мультикультуралізму Р.Гасановим. У ході цих зустрічей було у конструктивній атмосфері обговорено низку актуальних для української громади питань, а також можливості надання сприяння розвитку співпраці між СКУ та організаціями азербайджанської діаспори у світі.

У цілому перший в історії візит Президента СКУ в Азербайджан став знаковим, зокрема, з точки зору не лише підтримання зв’язків української громади в АР з історичною Батьківщиною, але й усвідомлення її місця у понад двадцятимільйонній сім’ї закордонного українства.

  

      

 

 

  

  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux