• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
В Сумгаїті відбулися урочисті заходи з нагоди 22-ї річниці Конституції України
Опубліковано 30 червня 2018 року о 23:36

30 червня 2018 р. у м.Сумгаїт Азербайджанської Республіки відбулися урочисті заходи з нагоди 22-ї річниці Конституції України за участі Посла України в АР О.Міщенка, української діаспори в Азербайджані та представників виконавчої влади м.Сумгаїт.

У своєму виступі Посол України в Азербайджані О.Міщенко зазначив, що Україна відзначає 22-річницю прийняття Верховною Радою України Конституції (28 червня 1996 року), яка регулює права, свободи та обов’язки людини і громадянина, проведення виборів та референдумів, діяльність Верховної Ради, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів вищої виконавчої влади, діяльність судів, територіальний устрій та місцеве самоврядування.


Робота над Конституцією незалежної України почалася з прийняття Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року.
Чинна Конституція України 1996 року закріпила нормативно-правову основу конституціоналізму, проте, як наголосив Глава дипломатичної місії, розвиток громадянського суспільства в Україні і процес реформ, який проводить наша держава, свідчить про необхідність розробки і реалізації подальшої конституційної реформи. Стратегія сталого розвитку «Україна-2020», представлена урядом у січні 2015 року, визначає конституційну реформу однією з 62 необхідних для проведення. Згідно з цим документом, кінцева мета реформи — ухвалення нової Конституції та відповідних змін в усьому законодавстві. В результаті має змінитися як форма правління, так і адміністративно-територіальний устрій. Це так звана реформа владного трикутника (президент — уряд — парламент), визначення меж їх відповідальності та перелік обов’язків, а також децентралізація влади.
Крім того, конституційна реформа визначена як пріоритетна в договорах, які Україна уклала з Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, тобто виконання цієї реформи є однією з умов вступу України в ЄС.
О.П.Міщенко відзначив, що наразі Україна проходить найважче випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність. І Конституція в сучасних історичних умовах повинна адекватно реагувати на ці виклики часу.


Конституційна реформа є об’єктивною необхідністю, покликаною гарантувати подальший розвиток нашої країни, консолідувати суспільство, підвищити рівень довіри до влади, а також сприяти зміцненню авторитету України на міжнародній арені та її повноцінну інтеграцію в європейське співтовариство.
У цьому контексті, Посол України зазначив, що Україна і Азербайджан вирішують ідентичні питання, пов’язані з юридичним закріпленням процесу повернення окупованих територій, і наголосив, що Україна, як і Азербайджан ніколи не погодяться на визнання своїх територій анексованими і продовжуватимуть в повному обсязі боротьбу за територіальну цілісність та суверенітет.
Посол О.Міщенко відзначив позитивну роль, яку відіграють українські діаспорські організації в АР, зокрема «Українська громада ім.І.Франка у місті Сумгаїт» та «Український конгрес Азербайджану» в справі підтримки курсу Президентів України і Азербайджану на всебічний розвиток двосторонніх відносин. В цьому контексті Посол України висловив подяку «Українській громаді ім.І.Франка у місті Сумгаїт» на чолі з Таміллою Мусаєвою за її активну позицію щодо підтримки територіальної цілісності України в умовах протидії російській агресії.
Під час заходів Посольством було продемонстровано тематичні матеріали Державної архівної служби України, де зафіксовано прийняття Конституції України, а також відображено процеси подальшої модернізації українського конституційного законодавства.

  
Також, з нагоди 22-ї річниці Конституції України відбувся концерт творчих колективів громад закордонних українців Азербайджану. Зокрема виступив танцювальний колектив «Сумгаїт Інджілярі», прозвучали музикальні композиції колективу скрипалів під керівництвом В. Гасаналізаде, пісні та вірші представили діти членів «Української громади ім.І.Франка у місті Сумгаїт».

  

  

  

  

Послом України в Азербайджані, в урочистій обстановці було вручено грамоти керівникам творчих колективів, а дітям-учасникам подарункові набори кондитерських виробів українського виробництва

  

  

  

  

  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux