• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
27-ма річниця незалежності та 100-річчя відродження української державності
Опубліковано 24 серпня 2018 року о 10:51

24 серпня 2018 р. Україна відзначає 27-му річницю незалежності та 100-річчя відродження української державності. Зв'язок між національно-визвольною боротьбою початку та середини XX століття з проголошенням Україною незалежності у 1991 р. особливо чітко простежується сьогодні, коли українці зі зброєю в руках захищають своє право самостійно жити на власній землі.

Україна зробила серйозний крок вперед у впровадженні реформ, що було підтверджено нашими міжнародними партнерами. Проте, тепер ми маємо йти далі – до мирної де-окупації Криму та Донбасу. Процвітаюча та відновлена країна є важливим елементом у де-окупаційній стратегії.

Головними здобутками Уряду в 2018 році стали збереження макроекономічної стабільності, забезпечення економічного зростання та здобуття системних та інституційних реформ. Економічні показники 2017 року (зростання ВВП на рівні 2.2%, сповільнена інфляція, зменшений дефіцит бюджету до 1.5% ВВП) свідчать, що Україна перейшла до фази економічного зростання. Агентство Fitch Ratings зберегло прогноз економічного зростання для України на рівні 3.2% у 2018 році і передбачає збільшення до 3.7% у 2019 році. Водночас, постійний процес реформ закладає основи для досягнення зростання на більш, ніж 5% ВВП, і таке зростання є однією з головних цілей Уряду та важливим економічним показником у найближчі роки.

Одними з найбільш успішних реформ є адміністративна та децентралізації влади. Місцеві бюджети продовжують зростати та досягли позначки 51,5% загальнодержавного бюджету, що є найвищим показником за всю історію сучасної України.

Європейська інтеграція та здійснення реформ – це стратегічний курс України. Першими результатами повної імплементації Угоди про асоціацію стало збільшення експорту українських товарів до ЄС на 29% у 2017 році. У 2018 році Уряд працює над посиленням позитивної динаміки та забезпеченням прогресу у сфері охорони здоров'я, транспорту, митниці та оподаткування. Спільна робота з ЄС призвела до: набрання чинності та імплементації Угоди про асоціацію з ЄС; створення та функціонування глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС; впровадження та функціонування безвізового режиму з країнами ЄС.

План дій щодо членства в НАТО є наступним прагненням України. Наразі тривають реформи у сфері безпеки, відповідно до стандартів Альянсу.

Ситуація на Донбасі, на жаль, і досі залишається напруженою. Незважаючи на складну безпекову ситуацію, спричинену триваючою збройною агресію РФ, Україна залишається повністю відданою політико-дипломатичному врегулюванню конфлікту на Донбасі. Україна має чітке розуміння порядку виконання Мінських домовленостей: політичне врегулювання може бути розпочато лише тоді, коли будуть забезпечені безпекові, гуманітарні і соціально-економічні критерії. 28 липня 2018 р. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала в окупованому районі Донбасу (біля с. Чорнухіне) чотири системи радіоелектронної боротьби, які є на озброєнні лише у російській армії. Це зайвий раз підтверджує присутність російських військ на Донбасі.

З початку чергової спроби встановлення режиму тиші (з 01.07.2018 р.), терористи обстріляли позиції Операції об’єднаних сил більше 1400 раз, у результаті чого 11 військовослужбовців загинули, а 73 військовослужбовці були поранені. Від початку російської агресії на Донбасі кількість загиблих перевищила 10 тисяч осіб, кількість поранених – 24 тисячі осіб, кількість внутрішньо переміщених осіб – 1,5 мільйони.

З 2015 року Україна виступає за створення повноцінної миротворчої місії, яка була б розташована на всій території конфлікту та повною мірою забезпечила б безпеку людей. Миротворча місія має бути спрямована на повноцінну деескалацію у всій зоні конфлікту, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

Незаконна окупація Криму залишається у центрі уваги порядку денного міжнародної спільноти. Резолюція ООН від 19 грудня 2017 року; рішення Комітету міністрів Ради Європи від 3 травня 2018 року; Резолюція Щорічної сесії ПА ОБСЄ 2018 року засвідчили тверду та незмінну позиції міжнародного співтовариства, що «Крим – це Україна!».

За цей рік Україні вдалося звільнити 77 заручників, які були захоплені російськими терористичними угрупованнями на окупованій частині Донбасу. Це є свідченням ефективності міжнародного тиску на Росію та необхідності його збереження до звільнення усіх заручників. Наразі більше 60 громадян України залишаються незаконно утримуваними за політично вмотивованими причинами кремлівським режимом на території Росії та на окупованій території Криму. Вони піддаються тортурам та позбавлені належної медичної допомоги.  

Стан здоров'я українського режисера Олега Сенцова, який оголосив безтермінове голодування 14 травня 2018 року (більше 100 днів тому), залишається критичним і щодня погіршується. Олег втратив понад 30 кг ваги та пережив дві кризи. Наступна криза може стати останньою. Активіст з Криму Володимир Балух продовжує безтермінове голодування вже понад 150 днів і, в прямому сенсі, балансує між життям та смертю. Україна закликає міжнародних партнерів та світові організації посилити тиск на Росію заради звільнення усіх незаконно засуджених українських політичних в’язнів у Росії.

Російська агресія згуртувала українців у єдину політичну націю. Постало громадянське суспільство небайдужих, патріотично налаштованих людей, яке є ключовим союзником влади у проведенні реформ. Ми пізнали реальну ціну справжньої свободи! Наша Незалежність народом омріяна, на референдумі узаконена, і народом захищена від зазіхань з боку Росії!

Слава Україні!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux