• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
В Баку відбулося відзначення 20-річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Азербайджанською Республікою
Опубліковано 06 лютого 2012 року о 16:02

06 лютого ц.р. в Бакинському слов’янському університеті відбулась конференція «Україна – Азербайджан: 20-років дипломатичних відносин. Досягнення і перспективи». У роботі конференції, що була присвячена 20-й річниці встановлення дипвідносин між Україною та Азербайджанською Республікою (АР) взяли участь представники Міллі Меджлісу (Парламенту) АР, зокрема Е.Ібрагімов – Голова комітету з аграрної політики, який є також Головою парламентської групи дружби «Україна-Азербайджан», А.Гусейнов – Голова комітету з питань правової політики, Е.Ахундова – депутат Міллі Меджлісу, член парламентської групи дружби «Україна-Азербайджан», член комітету з питань соціальної політики, заслужений журналіст Азербайджану, І.Мамедов – депутат Міллі Меджлісу, член парламентської групи дружби «Україна-Азербайджан», А.Ашрафов – депутат Міллі Меджлісу, член комітету з аграрної політики, К.М.Абдуллаєв – професор, Ректор БСУ, О.П.Міщенко – Посол України, С.Гафарова – депутат Міллі Меджлісу, член комітету з питань культури, професор, доктор, проректор з міжнародних зв’язків БСУ, М.Алієв – Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджану, Директор Першого територіального управління Міністерства закордонних справ АР, І.І.Яковенко – Президент компанії «Azel», голова Наріманівського відділення Української громади, Ю.Л.Осадченко – Голова правління Громадського об’єднання сприяння економічним зв’язкам «Азербайджан – Україна», О.Зарічний – Голова Української громади в АР ім. Т.Г.Шевченка, А.Абдула – поет та перекладач, професорсько-викладацький склад, студенти БСУ, учні Української недільної школи при БСУ, представники бізнес-структур АР, громадськості та ЗМІ Азербайджану.

Відкриваючи конференцію, ректор БСУ К.Абдуллаєв у вітальному слові відзначив важливість проведення даного заходу для зміцнення двосторонніх українсько-азербайджанських відносин. К.Абдуллаєв зазначив при цьому, що діяльність університету, в якому успішно вивчається українська мова, функціонує Український Культурний центр та Українська недільна школа, яскраво демонструє важливість України для Азербайджану та підкреслює необхідність глибокої та різносторонньої співпраці між державами.

Зпромовами в ході конференції виступили Посол України О.Міщенко, депутати Міллі Меджлісу Е.Ібрагімов, Е.Ахундова, представник МЗС АР М.Алієв, викладач БСУ С.Ахмедова, поет,перекладач А.Абдула. Також, перед присутніми на конференції виступили студенти БСУ та учні Української недільної школи, які зачитали вірші та виконали українські народні пісні.

Учасники конференції поділились спогадами стосовно подій, що відбувались на протязі 20-ти років співробітництва між державами, підкресливши при цьому високу ефективність взаємних візитів на високому та найвищому рівнях. У виступах учасників конференції було відзначено особливу роль загальнонаціонального лідера АР Г.Алієва у становленні і поглибленні відносин Азербайджану з Україною. Наголошувалося, що співробітництво між двома країнами носить характер реального стратегічного партнерства й підтвердженням тому є висока динаміка двостороннього політичного діалогу, а також показники в економічній сфері, була підкреслена обопільна зацікавленість до поглиблення та розширення співпраці.

Під час Конференції представники ініціативної групи української громади І.І.Яковенко та Ю.Л.Осадченко вручили подарунок Українському культурному центру при БСУ – персональний комп’ютер та необхідне устаткування. Участь у фінансуванні придбання згаданого комп’ютера та обладнання взяла також група компаній з України «Транс-Юг».

У ході конференції учасниками було відзначено необхідність більш активної роботи українських організацій АР, які повинні стати дієвими учасниками українсько-азербайджанських відносин. У цьому контексті учасники, виступаючи на конференції, закликали до створення нової української організації, яка б охоплювала не тільки українців, які проживають в Баку, Сумґаїті але й в інших регіонах АР, включаючи можливість участі в роботі українських організацій АР також інших азербайджанців і юридичних осіб в АР, які мають бажання працювати на користь поглиблення взаємовідносин між обома країнами.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux