6 грудня 2018 року в Баку відбулась науково-практична конференція та прийняття з нагоди 27-ї річниці Збройних Сил України, організовані спільно Посольством України в Азербайджанській Республіці та Апаратом військового Аташе при Посольстві.
У заході взяли участь Посол України в Азербайджані О.Міщенко, депутати Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки, члени групи дружби з міжпарламентських зв'язків Азербайджан-Україна (Голова групи – Р.Гулієв), глави українських діаспорських організаці в Азербайджані - УКА (Ю.Осадченко) та УГ ім. І.Франка у м.Сумгаїт (Т.Мусаєва), представники наукових, політологічних, військових кіл, представники дипломатичного корпусу, акредитовані в Азербайджані, а також азербайджанських ЗМІ.
Посол України в Азербайджані О.Міщенко у своєму виступі наголосив що чергова річниця Дня ЗС України відзначається в умовах триваючої збройної агресії РФ проти України. Останній випадок, коли 25 листопада 2018 р. Росія відкрито атакувала українські військові катери в нейтральних водах поблизу українського міста Керч засвідчив, що Кремль остаточно став на шлях руйнування норм міжнародного права як основи цивілізованого світоустрою. О.Міщенко поінформував присутніх, що саме 6 грудня, у день Збройних сил України, Верховна Рада України ухвалила ініційований Президентом України П.Порошенком законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією. Було наголошено на важливості міжнародної підтримки України у збройному протистоянні з РФ та посилення санкційного режиму проти країни-агресора. Посол України також висловив вдячність керівництву Азербайджану за послідовну та незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, відзначивши також підтримку керівництвом України територіальної цілісності Азербайджану.
У своєму виступі Аташе з питань оборони, військовий, військово-морський та військово-повітряний аташе при Посольстві України в Азербайджанській Республіці, полковник Ю.Оксьоненко навів докази того, що з 2014 р. Російська Федерація веде проти України гібридну війну, грубо порушуючи норми міжнародного законодавства. Увага присутніх була сконцентрована на доведенні численних беззаперечних фактів присутності російських військ та техніки в ОРДЛО. Було продемонстровано матеріали, які засвідчили факт збройного нападу ЗС РФ та захоплення ними 2-х катерів та буксиру ВМС ЗС України та 24 членів екіпажів.
Утримуючи та всебічно забезпечуючи угруповання військ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях російське командування підтримує напруження вздовж всієї лінії розмежування та продовжує порушувати положення Мінських угод, особливо, що стосується припинення вогню та відведення важкого озброєння на визначені відстані.
На теперішній час керівництво Російської Федерації створює додаткові запаси бронетанкової техніки у прикордонних з Україною районах, яка буде забезпечувати формування ударних з’єднань і частин в рамках оперативно-стратегічного розгортання військ на Південно-Західному стратегічному напрямку.
Так, під прикриттям маневрів “Восток-2018” у серпні-вересні 2018 року Кремль перекинув 250 танків Т-62 з баз зберігання Східного ВО ЗС РФ до 91 центральної бази резерву автомобільної техніки (Каменськ-Шахтинський, Ростовська обл., відстань від державного кордону 18 км).
Російські окупаційні війська продовжують порушувати Мінські домовленості. З початку ц.р. зафіксовано близько 7700 випадків застосування зброї. При цьому, для тиску на Україну та звинувачення нашої держави у порушенні Мінських угод російські окупаційні війська навмисно здійснюють провокаційні обстріли населених пунктів та спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, видаючи це за дії Об’єднаних сил.
Для приховування фактів порушень противник перешкоджає діяльності співробітників місії ОБСЄ та обмежує їм допуск до об’єктів та районів зосередження своїх військ.
Після анексії Криму, Росія створила на півострові потужне угрупування військ, що дозволяє контролювати ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні.
Кремль високими темпами збільшує чисельність носіїв крилатих ракет морського базування у Чорноморському регіоні. Станом на жовтень 2018 року у складі Чорноморського флоту та Каспійської флотилії перебуває 15 бойових кораблів/підводних човнів, оснащених ракетними комплексами типу “Калибр”. Дальність стрільби зазначеного комплексу дозволяє уражати об’єкти на більшості території Європи (до 1500 км). Сумарний залп становить 108 ракети.
Міжвидове угруповання ЗС РФ на території півострова станом на жовтень 2018 року включає: особового складу – близько 31,5 тис. військовослужбовців, танків – до 30 од., бойових броньованих машин – 372 од., артилерійських систем – 140 од., літаків – 122 од., вертольотів – 62 од., бойових кораблів – 31 од., підводних човнів – 7 од.
На конференції виступили Директор центру політичних досліджень «Атлас» Е.Шахіноглу та військовий журналіст, військовий експерт, редактор інтернет-видання "Модератор" У.Джафаров.
У рамках заходу відбулась презентація книги «Бранці Кремля» та проведено фотовиставку «Світ, який ми захищаємо». Метою проекту є донесення до міжнародної й української спільноти правдивої інформації про події, які відбуваються в окупованому Криму та на Сході нашої країни.
Під час заходу також відбулася тематична виставка, яка включала: стенди щодо візиту Президента України П.Порошенка до Азербайджанської Республіки (13-14 липня 2016 р.), розвитку оборонного комплексу України, реформуванню Збройних сил та досягнень України в аерокосмічній сфері.