• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
У Баку відбувся круглий стіл на тему: «100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки»
Опубліковано 23 січня 2019 року о 16:50

23 січня 2019 р. у Посольстві України в Азербайджанській Республіці відбувся круглий стіл на тему: «100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки».

У заході взяли участь представники Національної академії наук Азербайджану, Бакинського державного університету, Бакинського слов'янського університету, керівник Центру політичних досліджень «Атлас» Е.Гулієв, представники громадських організацій, зокрема актив Українського конгресу Азербайджану (УКА) на чолі з Головою правління УКА Ю.Осадченко, представники Української громади ім. І.Франка у м.Сумгаїт на чолі з Т.Мусаєвою, а також представники азербайджанських ЗМІ.

 

У ході проведення зазначеного круглого столу учасникам було продемонстровано фото- і відео-матеріали, а також документи, щодо проголошення 22 січня 1919 року Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

 

 

Присутнім також були продемонстровані перші українські поштові марки доби визвольних змагань 1917-1921 рр.

Перед учасниками круглого столу з доповіддю виступив Посол України в Азербайджанській Республіці О.Міщенко, який інформував присутніх про події становлення української державності на початку ХХ століття, а також навів паралелі з подіями в Україні, пов'язаними з Революцією Гідності 2013-2014 рр. та військовою агресією Росії проти суверенної України.

Голова дипмісії наголосив, що проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР в 1919 р. стало логічним наслідком боротьби українців упродовж ХХ століття за самостійність.

Акт Злуки вперше проголосив незалежну соборну національну державу Україну, став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Ці події стали підставою для відліку історії соборної України.

О.Міщенко звернув увагу присутніх на те, що і Україна, і Азербайджан, на шляху до набуття своєї незалежності долали фактично однакові виклики, тому процес становлення наших держав дуже схожий. Також Посол зазначив, що наші країни завжди підтримували один одного. Вже через рік після проголошення УНР, 8 лютого 1919 р. в Баку, керівник Особливої дипломатичної місії Української Народної Республіки в АДР Іван Красковський вручив вірчі грамоти Міністру закордонних справ Азербайджану Фатали хану Хойському, що стало свідченням важливості співпраці України з Азербайджаном.

Посол України також акцентував увагу присутніх на тому, що збройна агресія Російської Федерації проти України - це реакція кремлівського режиму на вибір українців бачити свою країну незалежною, європейською і демократичною державою.

У рамках круглого столу, з окремими доповідями в контексті 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки виступили учасники круглого столу: доктор історичних наук інституту історії НАН Азербайджану І.Агасієв, співробітник інституту історії НАН Азербайджану Х.Кахраманова, декан історичного факультету БГУ А.Рзаєв, громадянин Азербайджану, студент факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім.І.Франка Д.Сафаров, голова УКА Ю.Осадченко.

 

 

Під час заходу доктор історичних наук інституту історії НАН Азербайджану І.Агасієв презентував монографію "Німецька колонізація на Західній Україні".

 

Після окремих виступів відбулась дискусія учасників круглого столу.

  

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux