У зв'язку з посиленням на даний час в російських засобах масової інформації антиукраїнської пропаганди, зокрема в контексті ситуації навколо Автономної Республіки Крим, Посольство звертає особливу увагу азербайджанської громадськості на функціонування наступних українських інформаційних ресурсів, які спростовують, в тому числі, міф про те, що до влади в Україні прийшли так звані «неофашисти», «бандерівці», «екстремісти» та «радикали»: www.stopfake.org www.uacrisis.org.
Так, у світлі останніх подій звертаємо увагу, що жителі (сьогодні мирного) Києва були здивовані, дізнавшись, що їх місто «залишається охопленим насильницькими безладом і, що фашисти узурпували владу в столиці України». Саме такою була заява екс -Президента України Віктора Януковича, який заявив про це у своєму виступі 11 березня в Ростові-на-Дону. Цікаво, що у своєму виступі колишній Президент навіть не згадав про ескалацію конфлікту і очевидне протистояння в українському Криму. Його мова складалася з реплік і пропаганди, що ефективно генеруються в даний час Кремлем.
Тактика маніпулювання громадською думкою російської пропагандистської машини побудована на найпростіших тезах і прийомах впровадження у свідомість аудиторії фобій щодо утисків в Україні (зокрема, в Криму) прав російського і російськомовного населення, загрози благополуччю і життю (без надання конкретних фактів, що підтверджують вказане); шляхом дискредитації прихильників Євромайдану та інтеграції України з Євросоюзом (навішування на них ярликів бандитів, радикалів , нацистів, бандерівців); а також стану хаосу і безвладу в Україні після приходу до влади супротивників Януковича.
Крім цього, одним із знакових підтверджень безпідставності тверджень Кремля що нібито мають місце в Україні порушення прав російськомовного населення є той факт, що на сьогоднішній день не надходило жодної скарги від представника азербайджанської громади в Україні у зв'язку з расовою чи якоюсь іншою їх дискримінацією. Більш того, азербайджанська громада є активною частиною українського суспільства і виступає категорично проти агресії з боку Росії.
Сьогоднішня ситуація в Україні не є виключно україно-російською проблемою, оскільки ми не знаємо, яку наступну мету вибере Кремль, в якій частині світу ще, на думку політичного керівництва Росії, «порушуються» права російськомовного населення, які необхідно відстоювати за допомогою Збройних сил Росії ?
У цьому контексті цинічно виглядають твердження керівництва РФ про те, що вона не має ніякого відношення до подій у Криму і розвиток подій в Автономній Республіці Крим залежить виключно від волі її населення. У даному випадку залишається без відповіді питання, а що ж роблять на території АРК 18 тис. російських військовослужбовців і як має ставитися світова спільнота до рішень, які будуть прийняті на так званому «референдумі» під дулом російської військової армади.
Тому тільки спільними консолідованими зусиллями міжнародне співтовариство зможе зупинити агресора і не допустити поділу світу за сценарієм московських політиків.
м.Баку , 14 березня 2014р . Посольство України в Азербайджані