• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Робочий візит Посла України в Азербайджанській Республіці Владислава Каневського до Нахічеванської Автономної Республіки
Опубліковано 03 липня 2019 року о 20:15

1-2 липня 2019 року Надзвичайний та Повноважний Посол України в Азербайджанській Республіці Владислав Каневський здійснив робочий візит до Нахічеванської Автономної Республіки (НАР).

Робочий візит розпочався з покладання квітів Посла України до пам’ятника Гейдара Алієва та відвідання Музею загальнонаціонального лідера Азербайджану.

Під час зустрічі з Головою Вищого Меджлісу Нахічеванської АР В.Талибовим було обговорено широке коло питань політичних відносин між Україною та Азербайджаном, а також подальшого розвитку співробітництва у різних сферах. Визначено перспективні напрями співпраці на регіональному рівні.

Посол відзначив, що в м.Ірпінь (Київської обл.) є спеціалізована загальноосвітня школа №12, яка носить ім’я З.Алієвої – дружини загальнонаціонального лідера Азербайджану Г.Алієва. У цьому зв’язку В.Талибов зазначив, що влада НАР підтримує тісні зв’язки з цією школою, зокрема її учні в минулому році відвідували Нахічевань. У контексті цього, сторони обговорили започаткувати на паритетній основі процесу обміну груп дітей для оздоровлення та відпочинку.

Під час зустрічі азербайджанська сторона зазначила готовність прийняти 10-15 українських дітей для проходження оздоровлення в НАР.

Питання регіональної співпраці у торговельно-економічній сфері детально обговорювалися під час зустрічі Посла В.Каневського з Міністром економіки НАР Т.Алієвим, зокрема, щодо активізації співпраці на регіональному рівні. Азербайджанській стороні були передані конкретні пропозиції української сторони щодо реалізації спільних інфраструктурних та високотехнологічних проектів.

Крім того, сторони обговорили питання щодо можливості укладення відповідних угод між адміністративно-територіальними одиницями України та АР, оскільки міжрегіональний сегмент має слугувати вагомим елементом зміцнення українсько-азербайджанських дружніх взаємин у багатьох сферах в реалізації взаємовигідних проектів. Також Посла було ознайомлено з Нахічеванським Бізнес Центром.

Посол України провів також зустрічі з Міністром охорони здоров’я НАР Н.Новрузовим та Директором департаменту туризму НАР Е.Новрузовим.

У ході візиту Посол відвідав та ознайомився промислово-виробничим підприємством ТОВ «Нахічеванський Автомобільний Завод», комплексом виробництва електроенергії Нахічеванської Сонячною Електростанції, ТОВ «Мінеральні Води Гемігая», Центром фізіотерапії «Дуздаг», а також об’єктами туристично-рекреаційного комплексу курортної зони Батабат і Центру відпочинку Агбулаг.

У контексті ознайомлення з культурно-історичною спадщиною НАР, Посол відвідав Музей килима, комплекс Моміне Хатун та музей під відкритим небом, історико-архітектурний музейний комплекс «Нахічеваньгала», релігійно-культурний комплекс «Святилище Асхабі-Кахв», Гюлюстанську гробницю тощо.

Послом було також надано інтерв’ю регіональним ЗМІ НАР.

НАР є одним із найбільш динамічних регіонів економічного розвитку Азербайджану, на території якої під керівництвом Президента Азербайджанської Республіки І.Алієва проводиться цілеспрямована інвестиційна політика, успішно реалізуються масштабні економічні проекти із зарубіжними партнерами на основі потужної місцевої сировинної бази гірничорудного комплексу, АПК, розвитку галузей машинобудування, транспортної інфраструктури та туризму.

Таким чином, візит створив надійне підґрунтя для подальшого розвитку та поглиблення взаємовигідного українсько-азербайджанської регіонального співробітництва вже у найближчій перспективі. 

{video}https://www.youtube.com/watch?v=mlLtpMzxd3w&feature=youtu.be{/video}

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux