МЗС України вітає прийняття 27 березня 2014р. Генеральною Асамблеєю ООН резолюції «Територіальна цілісність України», за яку 100 держав проголосували «за» і тільки 11 – «проти».
Цією резолюцією вся світова громадськість підтвердила свою відданість суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
Російській Федерації був переданий чіткий сигнал про неприпустимість дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності і територіальної цілісності України, включаючи будь-які спроби зміни межі України шляхом загрози силою або її застосування або ж іншими незаконними способами.
У зв'язку з активною позицією Азербайджанської Республіки у ході прийняття Резолюції Генеральної Асамблеєю Українська Сторона висловлює свою глибоку подяку офіційному Баку за підтримку територіальної цілісності України і висловлює впевненість, що прийняття зазначеної резолюції сприятиме не тільки вирішенню конфлікту в Україні, але в той же час стане важливим додатковим імпульсом у процесі звільнення окупованих земель Азербайджану від агресора.
Незважаючи на єдність оцінок міжнародного співтовариства щодо того, що Російська Сторона своїм вторгненням в Україну грубо порушила норми міжнародного права, слід констатувати, що навіть після цього Росія продовжує використовувати риторику про випадки, які нібито мають місце в Україні, з порушення прав національних меншин з метою виправдання своїх протиправних дій і агресивної політики проти України. У цьому зв'язку Посольство України в Азербайджані ще раз заявляє про те, що в Україні з повагою ставляться до неухильного дотримання прав всіх національних меншин, в тому числі і російськомовних. Тому з метою недопущення подальших спекуляцій з боку Росії в цьому питанні українська сторона запросила в Україну наглядову місію ОБСЄ на чолі з досвідченим польським дипломатом А.Коберацкі, яка вже розпочала свою роботу.
У теж час в Україні викликає стурбованість підвищення рівня проявів ксенофобії, антисемітизму та расизму на території самої Російської Федерації. Так, за інформацією МЗС України, в Росії мають місце такі випадки:
У лютому ц.р. у результаті ксенофобських і неонацистських нападів в РФ загинули 3 людини, всього з початку 2014р. від подібних злочинів постраждали 14 осіб в 6 регіонах країни, 6 з яких загинули.
4 листопада 2013р. в День національної єдності в Москві і 100 містах Росії відбулися традиційні «Російські марші», які супроводжувалися використанням свастики, символіки дивізій СС.
Від рук расистів і неонацистів в Росії, за даними інформаційно-аналітичного Центру «СОВА», в 2013р. загинула 21 людина і 178 отримали поранення, щодо 9 осіб звучали серйозні погрози про вбивство.
Торік напади мали місце в 32 регіонах Росії. За рівнем насильства, як і раніше, лідирує Москва (8 вбитих, 53 поранених), Санкт-Петербург (3 вбитих, 32 поранених). Багато постраждалих в Липецьку (4 вбитих, 15 поранених), Московській та Челябінській областях (по 8 поранених), Краснодарському краї ( 7 поранених), Воронезькій та Свердловській областях (по 6 поранених). Крім цього, значна кількість постраждалих була також у Новосибірській, Омській (по 5 поранених), Самарській областях ( 4 поранених), Республіці Комі ( 4 поранених).
Українська сторона сподівається, що в ситуації, яка склалась, після однозначно негативної оцінки світової спільноти дій Росії по відношенню до України, Москва припинить діяльність, спрямовану на підрив територіальної цілісності України і нагнітання почуття ненависті між двома братніми народами України та Росії, а також на те, що у керівництва Кремля розум візьме гору над політичними амбіціями і Москва повернеться в рамки міжнародного права.
28 березня 2014р.
Посол України в Азербайджанській Республіці О.П.Міщенко