• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Заява Посла України в Азербайджанській Республіці, 28.03.2014
Опубліковано 28 березня 2014 року о 16:40

МЗС України вітає прийняття 27 березня 2014р. Генеральною Асамблеєю ООН резолюції «Територіальна цілісність України», за яку 100 держав проголосували «за» і тільки 11 – «проти».

Цією резолюцією вся світова громадськість підтвердила свою відданість суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Російській Федерації був переданий чіткий сигнал про неприпустимість дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності і територіальної цілісності України, включаючи будь-які спроби зміни межі України шляхом загрози силою або її застосування або ж іншими незаконними способами.

У зв'язку з активною позицією Азербайджанської Республіки у ході прийняття Резолюції Генеральної Асамблеєю Українська Сторона висловлює свою глибоку подяку офіційному Баку за підтримку територіальної цілісності України і висловлює впевненість, що прийняття зазначеної резолюції сприятиме не тільки вирішенню конфлікту в Україні, але в той же час стане важливим додатковим імпульсом у процесі звільнення окупованих земель Азербайджану від агресора.

Незважаючи на єдність оцінок міжнародного співтовариства щодо того, що Російська Сторона своїм вторгненням в Україну грубо порушила норми міжнародного права, слід констатувати, що навіть після цього Росія продовжує використовувати риторику про випадки, які нібито мають місце в Україні, з порушення прав національних меншин з метою виправдання своїх протиправних дій і агресивної політики проти України. У цьому зв'язку Посольство України в Азербайджані ще раз заявляє про те, що в Україні з повагою ставляться до неухильного дотримання прав всіх національних меншин, в тому числі і російськомовних. Тому з метою недопущення подальших спекуляцій з боку Росії в цьому питанні українська сторона запросила в Україну наглядову місію ОБСЄ на чолі з досвідченим польським дипломатом А.Коберацкі, яка вже розпочала свою роботу.

 У теж час в Україні викликає стурбованість підвищення рівня проявів ксенофобії, антисемітизму та расизму на території самої Російської Федерації. Так, за інформацією МЗС України, в Росії мають місце такі випадки:

У лютому ц.р. у результаті ксенофобських і неонацистських нападів в РФ загинули 3 людини, всього з початку 2014р. від подібних злочинів постраждали 14 осіб в 6 регіонах країни, 6 з яких загинули.

4 листопада 2013р. в День національної єдності в Москві і 100 містах Росії відбулися традиційні «Російські марші», які супроводжувалися використанням свастики, символіки дивізій СС.

Від рук расистів і неонацистів в Росії, за даними інформаційно-аналітичного Центру «СОВА», в 2013р. загинула 21 людина і 178 отримали поранення, щодо 9 осіб звучали серйозні погрози про вбивство.

Торік напади мали місце в 32 регіонах Росії. За рівнем насильства, як і раніше, лідирує Москва (8 вбитих, 53 поранених), Санкт-Петербург (3 вбитих, 32 поранених). Багато постраждалих в Липецьку (4 вбитих, 15 поранених), Московській та Челябінській областях (по 8 поранених), Краснодарському краї ( 7 поранених), Воронезькій та Свердловській областях (по 6 поранених). Крім цього, значна кількість постраждалих була також у Новосибірській, Омській (по 5 поранених), Самарській областях ( 4 поранених), Республіці Комі ( 4 поранених).

Українська сторона сподівається, що в ситуації, яка склалась, після однозначно негативної оцінки світової спільноти дій Росії по відношенню до України, Москва припинить діяльність, спрямовану на підрив територіальної цілісності України і нагнітання почуття ненависті між двома братніми народами України та Росії, а також на те, що у керівництва Кремля розум візьме гору над політичними амбіціями і Москва повернеться в рамки міжнародного права.

 

28 березня 2014р.

 

Посол України в Азербайджанській Республіці                          О.П.Міщенко

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux