Протягом останнього тижня має місце очевидне загострення ситуації на Донбасі. Значно зросла кількість обстрілів бойовиками із застосуванням російського озброєння позицій Збройних Сил України, а також житлових районів та об’єктів інфраструктури. У період з 10 до 16 серпня зафіксовано понад 850 обстрілів. Зокрема, 14 серпня бойовики здійснили рекордну кількість обстрілів за останні півроку – 175. Використовується важке озброєння, яке мало бути відведеним відповідно до Мінських домовленостей.
Неприховано і вже фактично щоденно застосовуються реактивні системи залпового вогню. За цей самий період російсько-терористичні сили та бойовики здійснюють атаки на позиції сил АТО у напрямку н.п. Старогнатівка, Луганське, Світлодарське тощо. Постійні провокації мають місце у районах Донецька та Маріуполя. Така ескалація призводить до щоденних втрат серед українських військовослужбовців, а також жертв серед мирного населення.
На цьому тлі відбувається подальша концентрація незаконних збройних формувань вздовж лінії розмежування, а їхні ватажки активізували войовничу риторику щодо намірів піти у наступ і захопити додаткові території, паралельно поширюючи брехливі «дані розвідки» про начебто підготовку Збройних сил України до наступальних дій.
Російська сторона, зі свого боку, підхоплює провокативні сигнали бойовиків. Зокрема, 17 серпня ц.р. під час прес-конференції за підсумками зустрічі з іранським колегою Міністр закордонних справ РФ С.Лавров звинуватив українську сторону у тому, що «розвиток подій останніх днів… дуже сильно нагадує підготовку до військових дій». Таким чином, спостерігається чітка тенденція не лише до ескалації ситуації на місцях через посилення провокацій та нападів з боку російсько-терористичних військ, а й до виставлення української сторони в якості винуватця такої ескалації.
Українська сторона закликає Російську Федерацію вжити невідкладних заходів, аби припинити ескалацію ситуації на Донбасі, і неухильно виконувати положення Мінських домовленостей від 5 та 19 вересня 2014 року, а також від 12 лютого 2015 року, зокрема у частині, що стосується припинення вогню та відведення важкого озброєння.