• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Azərbaycan
Круглий стіл в Посольстві України в Азербайджані, присвячений вшануванню подвигу Героїв Небесної Сотні
Опубліковано 19 лютого 2016 року о 15:09

20 лютого 2016 року в Україні на державному рівні відзначатиметься День Героїв Небесної Сотні – день вшанування подвигу учасників Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014 років). З цієї нагоди 19 лютого 2016 року в приміщені Посольства України в Азербайджанській Республіці проведено круглий стіл за участі провідних українських та азербайджанських істориків, політологів, представників української громади в Азербайджані, а також представників ЗМІ Азербайджану.

Від Національної Академії Наук Азербайджану у заході взяли участь представники Інституту історії – доктор історичних наук, завідуючий відділом історії Кавказу - Ірада Багірова та ведучий науковий співробітник відділу Новітньої Історії Азербайджану – Ільгар Ніфтабієв.

Перед початком заходу представники Посольства України спільно з запрошеними учасниками заходу взяли участь у покладанні квітів перед символічною стіною пам’яті, яка була організована перед Посольством України, та вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності.     

 

Під час відкриття круглого столу Посол України в Азербайджанський Республіці О.П.Міщенко подякував за постійну незмінну позицію Азербайджану щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України. Стосовно подій під час Майдану, Посол О.П.Міщенко наголосив, що «Майдан – це самовираження волі українського народу, його прагнення бути господарем в своїй країні».

В рамках заходу було проведено презентацію буклетів «Ukraine. Freedom. Dignity. Creativity.» та    «LetMyPeopleGo», присвячених увічненню людської, громадської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості українців, завдяки яким змінено хід історії України.

 

До участі у круглому столі був також запрошений професор, доктор історичних наук Київського Національного університету ім. Т.Г.Шевченка В.І.Сергійчук, який виступив з доповіддю щодо історії становлення Української держави з часів Київської Русі.

Азербайджанський історик, доктор історичних наук Ірада Багірова підкреслила, що Азербайджан за свою історію теж пережив неприємні етапи, як це було в 1988 році, коли розпочався процес по відділенню Нагірного Карабаху, або подій січня 1990 року, коли Кремль ввів свої війська в Баку. «Ми тоді відчували братську підтримку українського народу. Але тоді не було Інтернету, не було виходу в ЗМІ, був тільки телевізор. Під час січневих подій ми опинилися в повній ізоляції протягом семи днів, слухали тільки радіо, так як радянська армія підірвала телевежу в 1990 році », – підкреслила вона.

В дискусії круглого столу взяв участь також відомий в АР політолог Ельхан Шахіноглу, автор книги "Від Майдану до Майдану", яка була опублікована в 2015 р. в річницю подій на Майдані в Україні. 

       

Учасники зазначеного заходу підтримали, що Україна відіграє велику роль в боротьбі з агресією Кремля, а також погодилися, що застосовані провідними країнами світу санкції проти РФ є дієвим інструментом, який скорегований на примушення Кремля повернутися в рамки міжнародного права.

Під час дискусій учасники круглого столу відзначили, що на сьогоднішній день існує загроза підтримки миру у різних регіонах світу, що пов’язано з відсутністю в системі ООН реальних механізмів недопущення до збільшення агресії в світі та покарання тих країн, які загрожують світовій безпеці. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux