• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Azərbaycan
Відзначення в Баку Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Опубліковано 09 травня 2018 року о 12:06

Посольство України в Азербайджані у взаємодії з діаспорськими організаціями «Український конгрес Азербайджану» на чолі з Ю.Осадченком та «Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт», очолюваною Т.Мусаєвою, провели урочисті заходи з нагоди відзначення 8 та 9 травня в Україні Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відповідно. 

Напередодні, 7 травня, керівник та інші дипломати Посольства України в АР відвідали за місцями проживання ветеранів війни, вік яких перевищів 90 років - членів української громади, які брали участь у боях на території України. Під час відвідань цим ветеранам були вручені пам’ятні відзнаки Президента України – медалі «70 років перемоги над нацизмом», а також кошики продуктових виробів із України.

Посол України в АР О.П.Міщенко разом з ветераном 2-ї Світової війни  О.О.Грітченком (96 років) та його дружиною Розалією Дмитрівною.

Посол України в АР О.П.Міщенко відвідав ветерана 2-ї Світової війни тяжко хвору  А.Г.Агакішиєву (92 роки).

Радник Посольства В.Л.Волкова вручає нагороду ветерану 2-ї Світової війни С.М.Верещаці (92 роки).

Радник Посольства В.Л.Волкова після вручення нагороди ветерану 2-ї Світової війни К.І.Куваєвій (92 роки).

Радник Посольства О.А.Сенченко після вручення нагороди ветерану 2-ї Світової війни В.Ф.Шевченко (93 роки).

Ветеран 2-ї Світової війни З.Д.Нижник (97 років), нагороджена пам’ятною відзнакою Президента України – медаллю «70 років перемоги над нацизмом».

8 травня в приміщенні ресторану української кухні «Солоха» в м.Баку, відбулося урочисте прийняття, в якому узяли участь представники діаспорських організацій – ветерани збройних сил, особи які мають статус «дітей» війни та інші активісти української громади в АР.

  

Також цей урочистий захід відвідали представники дипкорпусу в АР, зокрема: Посол Литви в АР В.Ластаускас, Посол Латвії в АР Ю.Маклаковс, Посол Молдови в АР Г.Леуке. Серед учасників урочистостей були й представники азербайджанських ветеранських організацій Карабаської війни А.Мамедов і М.Мехтієв, представниця кримських-татар в Азербайджані Е.Мурзаєва.

На початку заходу учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Другої світової війни і героїв, загиблих у боротьбі за територіальну цілісність України і Азербайджану в сучасний період.


У своєму виступі Посол України О.П.Міщенко поінформував присутніх про засади відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Зокрема, було підкреслено змістовну спрямованість цих двох дат на відновлення історичної справедливості у підходах до причин, перебігу та наслідків Другої світової війни, на розвінчання міфів радянської ідеології та історіографії з цього питання, а також сьогоднішніх спроб РФ переписати історію та нівелювати героїчний внесок інших народів колишнього СРСР у перемогу над нацизмом. Було наведено один з прикладів свідомого замовчування як комуністичним режимом СРСР, так і режимом теперішнього Кремля факту проведення 23 вересня 1939 року в Бресті спільного параду гітлерівського Вермахту та Червоної армії, в рамках домовленостей між сталінським СРСР і гітлерівською Німеччиною щодо розділу суверенної Польщі.

 

У цьому контексті було наголошено, що участь України у війні почалася не з 22 червня 1941 року, а з 1 вересня 1939 року – початку оборони Польщі, зокрема, близько 120 тисяч українців боролися проти нацистів з вересня 1939 року у складі польської армії. Українці воювали в Червоній армії (понад 6 млн. українців), Українській повстанській армії (близько 100 тисяч), Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США (усього до 175 тис. чоловік).

 

Загальні втрати України в Другій світовій війні оцінюються у 8-10 млн.життів. 

Посол України привернув увагу присутніх на те, що політика комуністичного режиму мала для України надзвичайно руйнівні наслідки, які були не меншими ніж злочини фашистського режиму. Проте, якщо фашизм був зупинений Нюрнберзьким процесом, то правонаступниця СРСР – Росія сьогодні активно використовує методи та засоби деструктивної комуністичної ідеології колишнього СРСР. Весь світ вже побачив наочні приклади цього - тимчасову окупацію частини території України – Криму, терористичні дії на Донбасі організованих, озброєних та контрольованих Росією угруповань, що призвело до 10 тисяч загиблих і  понад 25 тисяч поранених українців. Принципами, якими керується РФ щодо України є зухвале нехтування нормами міжнародного права, суверенітету і територіальної цілісності інших країн, а також людським життям, яке, як і під час Другої світової війни для Кремля - мало що означає.

В цьому контексті показовою є ситуація, яка склалася восени 1943 року, коли радянські війська отримали наказ Й.Сталіна взяти будь-якою ціною Київ до 7 листопада – річниці Жовтневого перевороту - відповідно форсування Дніпра стало найкривавішою операцією війни у Європі. Київ був звільнений 6 листопада 1943 року, проте за це було заплачено щонайменше 470 тисячами солдатських життів. З цього приводу відомий радянський письменник В.П.Астаф’єв, який сам був учасником цих подій, в романі «Прокляті і вбиті» написав наступне: «…ті, хто бреше про війну минулого, наближають війну майбутню», «…скільки втратили народу у війні-то? Знаєте ж і пам'ятаєте. Страшно називати справжню цифру, правда? Якщо назвати, то замість парадного картуза треба надягати схиму, ставати в День Перемоги на коліна посеред Росії і просити у свого народу вибачення за бездарно виграну війну, в якій ворога завалили трупами, втопили в російській крові». І ці слова залишаються актуальними в контексті злочинної політики сучасної Росії і на сьогоднішній день, оскільки тема перемоги над фашизмом у тому числі використовується ідеологами Кремля для прикриття російської агресивної політики проти цивілізованого світу.

У своїх виступах Посли Литви, Латвії та Молдови, колишній депутат Міллі Меджлісу АР, член Конгресу, генерал у відставці В.В.Тимошенко, Голова комітету ветеранів війни Л.П.Перевицький, Голова УКА Ю.Л.Осадченко висловили шану ветеранам Другої світової війни, а також учасники наголосили на необхідності говорити про війну тільки історичну правду, у тому числі враховуючи що наслідком закінчення Другої світової війни, зокрема для Азербайджану та країн Балтії, стала їх подальша окупація колишнім СРСР

 

 

 

Під час заходів присутнім були продемонстровані тематичні документальні фото- і відеоматеріали Українського інституту національної пам’яті, як щодо участі України у Другій світовій війні, так і відносно сьогоднішньої боротьби українського народу проти російської військової агресії.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux